Справа № 716/2380/24
11.12.2024 Заставнівський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді Пухарєвої О.В.,
секретаря Кульки О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Заставна в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
Позивачка ОСОБА_1 , в особі представника - адвоката Павчука С.І. звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. Посилається на те, що 08.11.1992 вона уклала шлюб із ОСОБА_2 , який був зареєстрований виконавчим комітетом Кострижівської селищної ради Заставнівського району Чернівецької області, за актовим записом № 19. У вказаному шлюбі народилося двоє дітей, які на час розірвання шлюбу досягли повноліття.
Спільне життя із відповідачем не склалось, через різні характери та погляди на життя. Вони перестали розуміти один одного, втратили почуття любові, поваги та довіри один до одного. З 2012 року сторони не проживають, не ведуть спільного господарства, не підтримують подружніх відносин. В зв'язку із вказаним позивачка вважає, що їх шлюб розпався, носить формальний характер, тому просить його розірвати.
Позивачка та її представник в судове засідання не з'явилися, в заяві до суду просять справу розглядати у їх відсутності, позов підтримують повністю, не заперечують проти заочного розгляду справи, у разі неявки в судове засідання відповідача.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не вказав, заяви про відкладення розгляду справи та заперечення до суду від нього не надходило.
Ухвалою Заставнівського районного суду Чернівецької області від 11.12.2024 у відповідності до ч.1 ст.281 ЦПК України постановлено провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення.
У зв'язку з розглядом справи за відсутності всіх учасників справи, відповідно до положень ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, врахувавши заяву позивачки, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.ст. 110-112 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам дитини, що має істотне значення.
Судом встановлено, що 08.11.1992 виконавчим комітетом Кострижівської селищної ради Заставнівського району Чернівецької області, за актовим записом № 19 зареєстровано шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 . Після реєстрації шлюбу дружині присвоєно прізвище ОСОБА_4 (а.с.7).
У вказаному шлюбі народилося двоє дітей ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 , які на цей час досягли повноліття (а.с.8,9).
Причиною розпаду сім'ї є те, що спільне проживання сторін та шлюбні відносини між ними стали неможливими внаслідок втрати любові один до одного, різних поглядів на життя, відсутність взаєморозуміння. Сторони з 2012 року спільно не проживають, не підтримують сімейних відносин, не ведуть спільного господарства, не цікавляться проблемами один одного. Між сторонами втрачено почуття поваги, любові та довіри, їх шлюб розпався та носить формальний характер.
Враховуючи відсутність у позивачки бажання зберегти сім'ю, суд вважає, що подальше спільне життя подружжя неможливе, збереження сім'ї суперечить її інтересам, а тому шлюб слід розірвати.
Згідно ст. 113 СК України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
На виконання вимог ст. 113 СК України та зважаючи на наявність в матеріалах справи заяви від імені позивачки про відсутність бажання змінювати прізвище на дошлюбне, суд вирішує про залишення її прізвища без змін після розірвання шлюбу.
На підставі ст.ст. 110, 112-115 СК України, керуючись ст.ст. 247, 258, 259, 263, 264, 265, 273, 280 ЦПК України, суд
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , який зареєстрований виконавчим комітетом Кострижівської селищної ради Заставнівського району Чернівецької області, за актовим записом № 19.
Після розірвання шлюбу прізвище позивачки « ОСОБА_4 » - залишити без змін.
Рішення суду після набрання законної сили направити до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту заочного рішення суду до Чернівецького апеляційного суду.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому заочне рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому заочного рішення суду.
Суддя Олена ПУХАРЄВА