Рішення від 10.12.2024 по справі 120/12583/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

10 грудня 2024 р. Справа № 120/12583/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Томчука А.В., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Агрономічної сільської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась в суд із позовною заявою до Агрономічної сільської ради (далі - відповідач, орган місцевого самоврядування), в якій з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 11.10.2024, просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність щодо прийняття рішення про виправлення помилково нанесеного умовного позначення із встановлення функціональної зони "ТР-3" у матеріалах Детального плану території (розробник ФОП ОСОБА_2 ), затвердженого рішенням Агрономічної сільської ради № 229 від 23.12.2016;

- зобов'язати вчинити дії щодо приведення у відповідність до вимог містобудівного законодавства, ДБН шляхом виправлення опису, технічної помилки із нанесення позначки функціональної зони "ТР-3" (зона вулиць в межах червоних ліній) та зобов'язати її трактувати у містобудівній діяльності та містобудівній документації на місцевому рівні, як "Г-5.1" (перспективна торгівельна зона населеного пункту) в межах розташування земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001;

- зобов'язати відповідача з урахуванням виправленої помилки в Детальному плані території вчинити дії щодо оновлення даних містобудівного кадастру.

Обґрунтовуючи заявлені вимоги позивач вказує, що їй на праві приватної власності належить земельна ділянка з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001, категорія земель «землі житлової і громадської забудови». З метою реалізації намірів інвестиційної забудови на належній їй земельній ділянці ОСОБА_1 звернулась до Агрономічної сільської ради з метою отримання інформації та містобудівної документації. В подальшому позивач з'ясувала, що при розробленні Детального плану території с. Агрономічне, який був затверджений рішенням відповідача від 23.12.2016 № 229, розробником такого плану ФОП ОСОБА_2 допущено технічну помилку, у зв'язку з чим відповідач при внесенні до містобудівного кадастру даних відносно сформованої земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001, помилково встановив обмеження у її використанні через некоректно встановлену зону «ТР-3».

З метою виправлення існуючого некоректного зазначення у містобудівній документації помилково нанесеного умовного позначення функціональної зони «ТР-3» на належній їй земельній ділянці, позивач звернулась із відповідною заявою до органу місцевого самоврядування.

Однак Агрономічна сільська рада листом від 20.09.2024 № 1060, визнавши факт допущеної помилки відносно позначення функціональної зони «ТР-3» на земельній ділянці з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001, відмовила у внесенні виправлень до містобудівної документації, мотивуючи це відсутністю фінансування на вчинення таких дій.

Позивач не погоджується з такою бездіяльністю органу місцевого самоврядування, та вважає, що відповідач, фактично не спростовуючи наявність помилки щодо визначення функціональної зони «ТР-3», замість громадської зони для розміщення об'єктів торгівлі «Г» у містобудівній документації, а саме детальному плані території відносно земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001, не вчиняє жодних дій для виправлення ситуації, що в свої чергу унеможливлює право вільного користування належною земельною ділянкою ОСОБА_1 .

Ухвалою від 09.10.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, вирішено її розгляд здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в порядку визначеному статтею 262 КАС України. Встановлено учасникам справи строки для подання заяв по суті справи. Витребувано у сторони відповідача додаткові докази.

24.10.2024 відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому вказав, що режим забудови земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001 регламентується Детальним планом території (розробник ФОП ОСОБА_2 ), який затверджений рішенням Агрономічної сільської ради № 229 від 23 грудня 2016. Згідно даної містобудівної документації земельна ділянка з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001 розташована районі громадської забудови (Г-5.1) та частково знаходиться в межах зонування «Г» (громадська зона для розміщення об'єктів торгівлі), а також частково в зоні «ТР-3» (зона вулиць в межах червоних лініях), яка через описку, технічну помилку розробника ДТП встановлена поза межами червоних ліній (червона лінія відсутня в Генеральному плані с. Агрономічне та даному ДПТ повздовж вул. Гніванське шосе). При цьому, означена помилка вплинула і на формування даних містобудівного кадастру, у зв'язку із чим сільською радою було змінено цільове призначення земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001 та внесені відповідні зміни до містобудівного кадастру із земель «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» на «для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови».

Відповідач у відзиві наголошує, на тому, що враховуючи, що технічний опис із помилково нанесеного умовного позначення із встановлення функціональної зони «ТР-3» в межах розташування земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001 у матеріалах Детального плану території, затвердженого рішенням Агрономічної сільської ради від 23.12.2016 № 229, є нововиявленим, і його допущено не замовником - сільською радою, а безпосередньо розробником ДПТ ФОП ОСОБА_2 (про що свідчать дані позовної заяви), у органу місцевого самоврядування не заплановані бюджетні видатки на виправлення означеної технічної помилки в містобудівній документації на місцевому рівні.

Крім того, згідно з частиною 2 статті 10 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», розроблення детального плану території щодо земельної ділянки (групи земельних ділянок), яка перебуває у власності або користуванні фізичних чи юридичних осіб або на якій розташована будівля, споруда, що перебуває у приватній власності, може здійснюватися за рахунок коштів землевласника, землекористувача або власника будівлі, споруди, за умови виконання функцій замовника відповідним органом місцевого самоврядування.

З огляду на означене Агрономічна сільська рада визнає позовні вимоги ОСОБА_1 та вказує, що готова взяти на себе функції замовника із виконання робіт з виправлення технічної помилки (опису) в детальному плані території та внесенні необхідних змін до містобудівного кадастру, у разі фінансування позивачем робіт із виправлення розробником ДПТ даної технічної помилки.

Також відповідач разом із відзивом надав до суду витребовувані документи.

У заяві від 21.11.2024 позивач вказала, що у разі задоволення позову судом, позивачем будуть сплачені кошти за виконання робіт з виправлення технічної помилки в детальному плані території та внесенні відповідних змін до містобудівного кадастру.

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

За Договором купівлі-продажу від 12.06.2024 ОСОБА_1 придбала земельну ділянку загальною площею 0,2193 га, з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001, що розташована за адресою: Вінницька область, Вінницький район.

Як вказує позивач у зв'язку із інвестиційними намірами щодо забудови земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001, позивач звернулась до відповідача з метою отримання містобудівної документації, та після отримання такої встановила, що при розробленні Детального плану території с. Агрономічне, який був затверджений рішенням відповідача від 23.12.2016 № 229, розробником такого плану ФОП ОСОБА_2 допущено технічну помилку.

В листі адресованому позивачу ФОП ОСОБА_2 повідомив, що відповідно до рішення сесії Агрономічної сільської ради від 18.05.2016 № 93 ФОП ОСОБА_2 виступав розробником Детального плану території (ДПТ), а замовником - Агрономічна сільська рада. У ході розробки даної містобудівної документації машинально допущено технічну помилку і частково в районі розташування земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001, некоректно, всупереч вимог діючого містобудівного законодавства та містобудівної документації місцевого рівня, нанесено позначку функціональної зони "ТР-3". Вказав, що у Генеральному плані с. Агрономічне (затверджений рішенням Агрономічної сільської ради від 21.08.2015 № 42, який діяв на момент розроблення Детального плану території) ДПТ відсутня умовна позначка щодо встановлення червоної лінії на земельній ділянці з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001 зі сторони Гніванського шосе. У листі також зазначено, що дійсно при розробці ДПТ, який затверджений рішенням Агрономічної сільської ради від 23.12.2016 № 229, неумисно допущено опис (технічну помилку) із несенням на кресленнях ДПТ умовної позначки зонінгу "ТР-3" на частину території земельної ділянки із кадастровим номером 0520680200:01:009:0001, яка з урахуванням містобудівного законодавства підлягає виправленню на зонування категорії "Г-5.1". Також повідомив, що така помилка може бути виправлена лише за зверненням замовника.

З метою виправлення існуючого некоректного зазначення у містобудівній документації помилково нанесеного умовного позначення функціональної зони «ТР-3» на належній їй земельній ділянці на зонування "Г-5.1", позивач звернулась із відповідною заявою до органу місцевого самоврядування.

Однак Агрономічна сільська рада листом від 20.09.2024 № 1060, визнаючи факт допущеної помилки відносно позначення функціональної зони «ТР-3» на земельній ділянці з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001, відмовила у внесенні виправлень до містобудівної документації, мотивуючи це відсутністю фінансування на вчинення таких дій.

Вказані обставини і слугували підставою для звернення до суду із цим позовом.

Визначаючись щодо заявлених вимог, суд зважає на позицію органу місцевого самоврядування щодо визнання спору, порушеного ОСОБА_1 , та вказує про наступне.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності врегульовано Законом України від 17.02.2011 № 3038-VI "Про регулювання містобудівної діяльності" (далі - Закон № 3038-VI, у редакції, чинній станом на час виникнення спірних у справі правовідносин), який, згідно з преамбулою до цього Закону, є основним нормативно-правовим актом, що встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

За визначенням понять, наведеним у пунктах 2, 3, 7 та 13 частини першої статті 1 Закону № 3038-VI генеральний план населеного пункту - містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту; детальний план території - містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території; містобудівна документація - затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій; територія - частина земної поверхні з повітряним простором та розташованими під нею надрами у визначених межах (кордонах), що має певне географічне положення, природні та створені в результаті діяльності людей умови і ресурси.

Відповідно до частини другої статті 2 Закону № 3038-VI інструментом державного регулювання планування територій є містобудівна документація, яка поділяється на документацію державного, регіонального та місцевого рівнів.

Згідно нормами статті 8 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" планування територій здійснюється на державному, регіональному та місцевому рівнях відповідними органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування.

Планування та забудова земельних ділянок здійснюється їх власниками чи користувачами в установленому законодавством порядку.

Рішення з питань планування та забудови територій приймаються сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами, районними, обласними радами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах визначених законом повноважень з урахуванням вимог містобудівної документації.

Частиною першою статті 16 цього ж Закону встановлено, що планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.

Внесення змін до містобудівної документації на місцевому рівні здійснюється у порядку, визначеному законодавством для її розроблення та затвердження (частина 3 статті 16 Закону № 3038-VI).

За приписами абзаців першого, четвертого частини першої, абзацу першого частини другої статті 17 Закону України Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.

У складі генерального плану населеного пункту може розроблятися план зонування території цього населеного пункту. План зонування території може розроблятися і як окрема містобудівна документація після затвердження генерального плану.

Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Відповідно до частин першої, другої, третьої, п'ятої статті 18 Закону України Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» план зонування території розробляється на основі генерального плану населеного пункту (у його складі або як окремий документ) з метою визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон. План зонування території розробляється з метою створення сприятливих умов для життєдіяльності людини, забезпечення захисту територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання надмірній концентрації населення і об'єктів виробництва, зниження рівня забруднення навколишнього природного середовища, охорони та використання територій з особливим статусом, у тому числі ландшафтів, об'єктів історико-культурної спадщини, а також земель сільськогосподарського призначення і лісів та підлягає стратегічній екологічній оцінці.

План зонування території встановлює функціональне призначення, вимоги до забудови окремих територій (функціональних зон) населеного пункту, їх ландшафтної організації.

Зонування території здійснюється з дотриманням таких вимог: 1) урахування попередніх рішень щодо планування і забудови території; 2) виділення зон обмеженої містобудівної діяльності; 3) відображення існуючої забудови територій, інженерно-транспортної інфраструктури, а також основних елементів планувальної структури територій; 4) урахування місцевих умов під час визначення функціональних зон; 5) установлення для кожної зони дозволених і допустимих видів використання територій для містобудівних потреб, умов та обмежень щодо їх забудови; 6) узгодження меж зон з межами територій природних комплексів, смугами санітарно-захисних, санітарних, охоронних та інших зон обмеженого використання земель, червоними лініями; 7) відображення меж прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об'єктів; 8) відображення обмежень (у тому числі меж) використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України.

Внесення змін до плану зонування території допускається за умови їх відповідності генеральному плану населеного пункту.

Частина перша, четверта - шоста, абзац перший частини восьмої та частина десятою статті 19 Закону України Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» станом на дуту затвердження Детального плану с. Агрономічне (23.12.2016) визначали, що детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.

Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, та підлягає стратегічній екологічній оцінці.

Детальний план території визначає: 1) принципи планувально-просторової організації забудови; 2) червоні лінії та лінії регулювання забудови; 3) функціональне призначення, режим та параметри забудови однієї чи декількох земельних ділянок, розподіл територій згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами; 4) містобудівні умови та обмеження (у разі відсутності плану зонування території) або уточнення містобудівних умов та обмежень згідно із планом зонування території; 5) потребу в підприємствах і закладах обслуговування населення, місце їх розташування; 6) доцільність, обсяги, послідовність реконструкції забудови; 7) черговість та обсяги інженерної підготовки території; 8) систему інженерних мереж; 9) порядок організації транспортного і пішохідного руху; 10) порядок комплексного благоустрою та озеленення, потребу у формуванні екомережі; 11) межі прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об'єктів (у разі відсутності плану зонування території).

Детальний план території складається із графічних і текстових матеріалів.

Склад, зміст, порядок розроблення та затвердження детального плану території визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Детальний план території у межах населеного пункту розглядається і затверджується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради протягом 30 днів з дня його подання, а за відсутності затвердженого в установленому цим Законом порядку плану зонування території - відповідною сільською, селищною, міською радою, крім випадків, передбачених цим Законом.

Внесення змін до детального плану території допускається за умови їх відповідності генеральному плану населеного пункту та плану зонування території.

Закон України "Про основи містобудування" від 16.11.1992 № 2780-XII визначає правові, економічні, соціальні та організаційні засади містобудівної діяльності в Україні і спрямований на формування повноцінного життєвого середовища, забезпечення при цьому охорони навколишнього природного оточення, раціонального природокористування та збереження культурної спадщини.

За нормами статті 17 Закону України "Про основи містобудування" від 16.11.1992 № 2780-XII містобудівна документація - затверджені текстові і графічні матеріали, якими регулюється планування, забудова та інше використання територій.

За висновками ВС висловленими у постанові від 16.03.2024 по справі № 460/3890/20 генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, якому повинні відповідати як план зонування території, так і детальний план території у межах населеного пункту і йому не суперечити.

Суд зауважує, що внесення змін до детального плану території допускається за умови їх відповідності генеральному плану населеного пункту та плану зонування території (частини десятої статті 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).

Під час розгляду цієї справи встановлено, що позивач не може реалізувати наміри інвестиційної забудови відносно належної їй на праві приватної власності земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001, оскільки при розробленні детального плану с. Агрономічне ФОП ОСОБА_2 , як його розробником, допущено технічну помилку, у зв'язку з чим відповідач при внесенні до містобудівного кадастру даних відносно сформованої земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001, помилково встановив обмеження у її використанні через некоректно встановлену зону «ТР-3».

Матеріали справи містять лист ФОП ОСОБА_2 (розробника детального плану території), в якому зазначено, що у ході розробки даної містобудівної документації машинально допущено технічну помилку і частково в районі розташування земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001, некоректно, всупереч вимог діючого містобудівного законодавства та містобудівної документації місцевого рівня, нанесено позначку функціональної зони "ТР-3".

При вирішенні цього спору суд вказує, що відповідач визнав цей позов у відзиві на позовну заяву, та підтвердив, що згідно містобудівної документації с. Агрономічне земельна ділянка з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001 розташована районі громадської забудови (Г-5.1) та частково знаходиться в межах зонування «Г» (громадська зона для розміщення об'єктів торгівлі), а також частково в зоні «ТР-3» (зона вулиць в межах червоних лініях), яка через описку, технічну помилку розробника ДТП встановлена поза межами червоних ліній. В свою чергу червона лінія відсутня в Генеральному плані с. Агрономічне та даному ДПТ повздовж вул. Гніванське шосе.

Поряд з цим судом досліджено викопіювання наданих відповідачем, як з генерального плану с. Агрономічне відносно земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001, так і викопіювання з детального плану с Агрономічне відносно згаданої вище земельної ділянки, при цьому, суд не встановив суперечностей детального плану с. Агрономічне генеральному плану с. Агрономічне в розглядуваній частині.

Як зазначив відповідач у відзиві, Агрономічна сільська рада визнає позовні вимоги ОСОБА_1 та вказує, що готова взяти на себе функції замовника із виконання робіт з виправлення технічної помилки (опису) в детальному плані території та внесенні необхідних змін до містобудівного кадастру, у разі фінансування позивачем робіт із виправлення розробником ДПТ даної технічної помилки.

В контексті з наведеним слід також зауважити на нормах абзацу 2 частини 2 статті 10 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" відповідно до яких фінансування робіт з розроблення необхідної проектної документації, планування та забудови окремих земельних ділянок, на яких їх власники або користувачі мають намір здійснити нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт об'єктів будівництва (далі - будівництво), та внесення відповідної інформації до містобудівного кадастру здійснюється за рахунок коштів таких осіб або інших джерел, не заборонених законом.

Відповідно до положень статті 189 КАС України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

У разі визнання позову відповідачем повністю або частково суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог.

Суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Суд не приймає відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Оскільки дії відповідача, передбачені статті 47 КАС України, не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, причин для відмови у задоволенні заяви суд не вбачає.

З урахуванням встановлених обставин, враховуючи визнання позову відповідачем, а також те, що таке визнання позову не суперечить закону чи порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 шляхом визнання протиправною бездіяльність Агрономічної сільської ради щодо прийняття рішення про виправлення помилково нанесеного умовного позначення із встановлення функціональної зони "ТР-3" в межах розташування земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001 у матеріалах Детального плану території (розробник ФОП ОСОБА_2 ), затвердженого рішенням Агрономічної сільської ради № 229 від 23.12.2016 та зобов'язання відповідача вчинити дії щодо приведення у відповідність до вимог містобудівного законодавства, ДБН шляхом виправлення опису, технічної помилки із нанесення позначки функціональної зони "ТР-3" (зона вулиць в межах червоних ліній) та зобов'язання такого трактувати у містобудівній діяльності та містобудівній документації на місцевому рівні, як "Г-5.1" (перспективна торгівельна зона населеного пункту) в межах розташування земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001; зобов'язання відповідача з урахуванням виправленої помилки в Детальному плані території вчинити дії щодо оновлення даних містобудівного кадастру.

Згідно з частиною першою статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши обґрунтованість заявлених позовних вимог, оцінивши надані учасниками справи докази суд приходить до висновку, що позовну заяву належить задовольнити.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Агрономічної сільської ради щодо прийняття рішення про виправлення помилково нанесеного умовного позначення із встановлення функціональної зони "ТР-3" в межах розташування земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001 у матеріалах Детального плану території (розробник ФОП ОСОБА_2 ), затвердженого рішенням Агрономічної сільської ради № 229 від 23.12.2016.

Зобов'язати Агрономічну сільську раду вчинити дії щодо приведення у відповідність до вимог містобудівного законодавства, ДБН шляхом виправлення опису, технічної помилки із нанесення позначки функціональної зони "ТР-3" (зона вулиць в межах червоних ліній) в межах розташування земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001, зобов'язати Агрономічну сільську раду трактувати у містобудівній діяльності та містобудівній документації на місцевому рівні, як "Г-5.1" (перспективна торгівельна зона населеного пункту) в межах розташування земельної ділянки з кадастровим номером 0520680200:01:009:0001 та зобов'язати Агрономічну сільську раду з урахуванням виправленої помилки в Детальному плані території вчинити дії щодо оновлення даних містобудівного кадастру.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

Відповідач: Агрономічна сільська рада Вінницького району Вінницької області (вул. Центральна, 12, с. Агрономічне, Вінницька область, 23277, код ЄДРПОУ 04525998).

Повний текст рішення складено та підписано суддею 10.12.2024.

Суддя Томчук Андрій Валерійович