Справа № 446/2682/24
Провадження № 3/446/1256/24
09.12.2024 м.Кам'янка-Бузька
Суддя Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області Котормус Т. І., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №1 Львівського районного управління поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України,
за ст. 124 КУпАП,
19 листопада 2024 року до Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №174472 від 15.11.2024 відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП.
Відповідно до положень п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує зокрема питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
На виконання вимог положень п. 2 ст. 278 КУпАП суд при підготовці до розгляду справи встановив, що матеріали про адміністративне правопорушення оформлені з порушенням закону.
За змістом ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як видно з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №174472 від 15.11.2024, 15.11.2024 о 14.20 год. в с.Велике Колодно, траса Н-17 13 км. 860 м., водій ОСОБА_1 керував автомобілем "Volkswagen Transporter" д.н.з. НОМЕР_1 та при зміні напрямку руху, не впевнився в безпечності та здійснив зіткнення з автомобілем "Skoda Fabia" д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався в попутному напрямку, внаслідок чого автомобілі зазнали механічних пошкоджень, чим порушено вимоги п.п. 10.1 та 12.1 ПДР України.
Так, як видно з Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 № 1395, що у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого зокрема додається схема місця ДТП (додаток 8), яку підписують учасники ДТП та поліцейський.
Відповідно до положень вказаної Інструкції, схема місця дорожньо-транспортної пригоди - це графічне зображення місця дорожньо-транспортної пригоди з відображенням та фіксацією на ньому всіх об'єктів та обставини, що стосуються події та можуть мати значення для об'єктивного визначення її причин, яке оформлюється з дотриманням вимог цієї Інструкції на місці пригоди і підписується її учасниками.
На схемі місця ДТП графічно зображуються та фіксуються такі об'єкти: 1) ділянка дороги, на якій сталась ДТП; 2) сталі орієнтири, до яких на схемі здійснена прив'язка об'єктів та слідів; 3) транспортні засоби, причетні до ДТП, координати їх розміщення відносно елементів проїжджої частини та сталих орієнтирів; 4) сліди гальмового шляху коліс транспортних засобів: їх розміщення відносно елементів проїжджої частини; довжина від їх початку до кожного колеса транспортного засобу із зображенням місць розривів; довжина слідів на ділянках з різним покриттям; 5) інші сліди та предмети, що стосуються пригоди: розміщення частин та об'єктів (уламки кузова, частинки фарби, уламки скла, осипання ґрунту, сліди рідини), що відокремилися від транспортного засобу, відносно елементів проїжджої частини, транспортних засобів; площа розсіювання уламків скла, осипання ґрунту; 6) координати місця зіткнення, наїзду відносно сталих орієнтирів; 7) ширина проїжджої частини разом з роздільними смугами; 8) ширина тротуарів, узбіччя; 9) розміри ділянок з різним станом дорожнього покриття; 10) розміри та розміщення дефектів дорожнього покриття; 11) розташування дорожньої розмітки; 12) розташування світлофорів, дорожніх знаків та інших засобів технічного регулювання дорожнього руху; 13) розташування шлагбаума, засобів сигналізації, дорожніх знаків на підході до залізничного переїзду. В обов'язковому порядку на схемі місця ДТП заповнюється таблиця дорожніх умов та зазначаються назви об'єктів, зображених на схемі.
Однак, в супереч вказаних вище вимог, працівником поліції у доданій схемі ДТП не зазначено координати місця зіткнення транспортних засобів, наїзду відносно сталих орієнтирів, як і не зазначено розміщення частин та об'єктів, що стосуються пригоди, зокрема уламків скла.
Разом з тим, незрозумілим для суду є наявність на схемі ДТП штрих-пунктирної лінії, зокрема її призначення, мета застосування.
Більше того, у схемі ДТП від 15.11.2024, а саме у пункті 4, де зазначені назви об'єктів, зображених на схемі міститься відмітка про дорожній знак 5.41.1 (Надземний пішохідний перехід), також і міститься відмітка про наявність наземного пішохідного переходу з дорожніми знаками та розміткою.
Зазначені вище обставини, свідчать про необхідність правильного визначення поліцейським відомостей щодо наявності дорожніх знаків, які зображені на схемі ДТП.
Також, судом встановлено, що у матеріалах справи міститься розруківку приладу "Драгер" щодо проходження ОСОБА_1 огляду на стан сп'яніння, однак, представником органу уповноваженого на складання адміністративного матеріалу всупереч вимогам Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18.12.2018 № 1026, не долучено до метріалів справи відеоматеріали оформлення дорожньо-транспортної пригоди, зокрема і щодо процедура огляду водія ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння.
Наведені обставини свідчать про неправильне складення протоколу про адміністративне правопорушення, що є підставою для повернення даного протоколу до відділення поліції №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області для його належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №174472 від 15.11.2024 відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП повернути до відділення поліції №1 Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області для належного оформлення .
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.І.Котормус