Справа № 729/1796/24
3/729/1039/24 р.
10 грудня 2024 р. Суддя Бобровицького районного суду Чернігівської області Кузюра В.О. за участі секретаря Ященко Л.В., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши в приміщенні Бобровицького районного суду адмінматеріал, який надійшов з відділення поліції № 2 Ніжинського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає в АДРЕСА_1 , не працюючого ,
за ч.1 ст. 130 КУпАП,-
12.10.2024 року о 12:16 год. ОСОБА_1 в с. Кобижча по вул. Свободи, 18 А, керував не зареєстрованим мопедом KAISAR KS50Q2A в стані алкогольного сп"яніння, огляд проводився за допомогою газоаналізатора "Алкофор-505" на місці, зі згоди водія, результат 2,061 проміле, чим порушив п. 2.9 А ПДР України та скоїв адмінправопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 викладеного в протоколі не заперечував.
Розглянувши протокол з доданими до нього матеріалами, заслухавши особу, щодо якої розглядається протокол, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом серії АА Д№ 843165 від 12.10.2024 року, який є документом, що засвідчує факт неправомірних дій, є одним із джерел доказів копія якого вручалася ОСОБА_1 , направленням на огляд водія з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння результат якого 2,061 проміле, особистими поясненнями ОСОБА_1 , даними розписки з якої видно, що він був відсторонений від керування, а також підтверджується відеозаписом з нагрудної камери поліцейського.
Враховуючи зазначені докази, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обставини, що обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 мають місце ознаки правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, як за керування автомобілем в стані алкогольного сп"яніння, чим порушив п. 2.9 А ПДР.
Відповідно до довідки з баз даних "Цунамі" та "Наіс" ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23.12.2005 року
"Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" зазначено , що позбавлення права керувати транспортними засобами особі, яка взагалі не мала права керувати транспортними засобами, є неможливим , а так як ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в виді штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами.
Оскільки, судом ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності, то відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір стягненню з останнього підлягає судовий збір на користь держави в сумі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст. ст. 33, ч.1 ст. 130, 283,284 КУпАП,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 КУпАП і призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень 00 коп. без позбавлення права керування транспортними засобами.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Суддя В.О. Кузюра