Справа 682/2867/24
Провадження № 3/682/1192/2024
10 грудня 2024 року
Суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Мотонок Т.Я., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції № 1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, дані про попереднє притягнення до адміністративної відповідальності - відсутні,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,
В провадженні судді Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Мотонок Т.Я. перебував адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Судом встановлено, що згідно протоколу серії серії ВАД № 237102 від 07.07.2024, 07.07.2024 близько 17 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 , вчинив відносно гр. ОСОБА_2 (дочки), а саме: умисні дії психологічного характеру, які полягали в образах словами нецензурної лайки, виганяв з будинку, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психологічному здоров'ю. Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Постановою судді Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Мотонок Т.Я. від 10.12.2024 провадження у справі було закрито у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, визначених ст. 38 КУпАП.
Під час розгляду даної справи суддею були виявлені порушення законодавства, про які слід повідомити ВП № 1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області.
Згідно з статтею 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Частиною 7 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Як видно із матеріалів справи, адміністративний матеріал за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 237102 від07.07.2024 надійшов на розгляд суду 20.11.2024. Розгляд справи було призначено на 10.12.2024. Адміністративне правопорушення було вчинене 07.07.2024 року.
Таким чином, на момент надходження адміністративного матеріалу відносно ОСОБА_1 до суду (станом на 20.11.2024) вже закінчились строки притягнення останнього до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 38 КУпАП.
Тому, на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження у справі відносно ОСОБА_1 було закрито у зв'язку із закінченням передбачених ст. 38 КУпАП строків притягнення до адміністративної відповідальності. Адміністративне стягнення, яке є мірою відповідальності, на ОСОБА_1 накладено не було.
Тобто, зволікання та не направлення уповноваженими особами ВП № 1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області матеріалів адміністративної справи до суду для розгляду, призвели до порушення завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення, передбачених ст. 245 КУпАП, а саме: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За таких обставин, суд вважає за необхідне, повідомити начальнику ВП № 1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області про недбале та безвідповідальне ставлення уповноважених працівників до виконання своїх посадових обов'язків, що виразилося у направленні адміністративного матеріалу відносно ОСОБА_1 поза межами строків притягнення особи до адміністративної відповідальності, що призвело до безкарності правопорушника.
За вказаних обставин, суд вважає необхідним для усунення подібних порушень Закону довести викладені обставини до відома начальника ВП № 1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області.
Ураховуючи викладене та керуючись ст.ст. 7, 245, 282 КУпАП, суддя
Інформувати начальника Відділення поліції № 1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області про обставини, викладені у постанові, для відповідного реагування та усунення подібних порушень в майбутньому.
Про результат розгляду постанови та вжиті заходи повідомити Славутський міськрайонний суд Хмельницької області.
Копію постанови направити начальнику Відділення поліції № 1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області для відома та вжиття заходів реагування.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Мотонок Т. Я.