Справа № 587/3649/24
04 грудня 2024 рокусуддя Сумського районного суду Сумської області Степаненко О.А., розглянувши в закритому (у відповідності до рекомендацій ДСА України від 01.08.2022 №15-6510/22) судовому засіданні матеріали, які надійшли від військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , військовослужбовця ЗСУ, рнокпп НОМЕР_2 ,
за ч. 3 ст. 172 20 КУпАП,
13 вересня 2024 року о 14-30 год. старший сержант ОСОБА_1 у тимчасовому місці дислокації в/ч НОМЕР_1 у АДРЕСА_2 , під час виконання обов'язків військової служби, в умовах особливого періоду, був виявлений з явними ознаками алкогольного сп'яніння - виражений запах алкоголю з порожнини ротачим порушив вимоги ст. 11,16, 49, 241 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, ст. 4 Дисциплінарного статуту ЗСУ, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172 20 КУпАП.
Від проходження огляду на виявлення стану алкогольного сп'яніння в установленому законом порядку у медичному закладі відмовився, що підтверджується актом відмови від 13.09.2024 року у присутності свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 .
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи був належним чином повідомлений.
Захисник особи, що притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_4 - вважала, що є підстави для закриття провадження по справі, оскільки під час складання протоколу про адміністративне правопорушення порушений порядок огляду на стан сп'яніння. Відсутні докази відмови ОСОБА_5 від проходження огляду за допомогою технічного приладу, або ж незгодою з його результатом, що передувало б огляду в закладах охорони здоров'я у присутності посадової особи, уповноваженої на те начальником органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або командиром (начальником) військової частини (установи, організації, підприємства, закладу, підрозділу), іншого утвореного відповідно до законів України військового формування, а також правоохоронного органу спеціального призначення, та складеного за результатами огляду висновку. Матеріали адміністративної справи не містять направлення на огляд з метою виявлення стану алкогольного чи наркотичного сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу або швидкість реакції. Також зазначено, що акт відмови від проходження медичного огляду в присутності свідків: солдата ОСОБА_2 та сержанта ОСОБА_3 , але свідчення зазначених свідків не можуть вважитися неупередженими, оскільки вони перебувають у відносинах підлеглості з особою, якою складено протокол про адміністративне правопорушення. Відеозаписи відмови ОСОБА_5 від проходження медичного огляду у матеріалах справи відсутні. Примірник протоколу, отриманий старшим солдатом ОСОБА_6 не містить номера та дати витягу із наказу командира військової частини НОМЕР_1 , відповідно до якого проходить службу старший солдат. Наявні лише підписи свідків правопорушення та особи, яка склала протокол. Все інше не оформлено, хоча до суду надано протокол, який містить підписи ОСОБА_5 , яких він в жодному примірнику протоколу не ставив. Також ОСОБА_6 заперечується підписання заяви про розгляд справи без його участі та визнання ним вини.
Заслухавши пояснення свідка ОСОБА_7 , дослідивши письмові докази по справі, з'ясувавши правові позиції сторін, суд приходить до наступних висновків.
У відповідності з положеннями статті 2661 КУпАП, Порядком направлення військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду ( затв. постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2024 р. № 32), військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також військовослужбовці Збройних Сил України, щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, щодо яких є підстави вважати, що вони у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, виконують обов'язки військової служби або перебувають на території військових частин, проводиться посадовою особою, уповноваженою на те начальником органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або командиром (начальником) військової частини (установи, організації, підприємства, закладу, підрозділу), іншого утвореного відповідно до законів України військового формування, а також правоохоронного органу спеціального призначення, з використанням спеціальних технічних засобів та тестів.
Огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України, щодо яких є підстави вважати, що вони у стані сп'яніння перебувають на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в заборонених законом інших місцях, проводиться посадовою особою, уповноваженою на те начальником органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, з використанням спеціальних технічних засобів та тестів.
У разі незгоди військовозобов'язаного та резервіста під час проходження зборів, а також військовослужбовця Збройних Сил України на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, уповноваженими особами з використанням спеціальних технічних засобів та тестів або у разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Складення висновків у закладі охорони здоров'я за результатами огляду військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проводиться у присутності посадової особи, уповноваженої на те начальником органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або командиром (начальником) військової частини (установи, організації, підприємства, закладу, підрозділу), іншого утвореного відповідно до законів України військового формування, а також правоохоронного органу спеціального призначення.
Під час проведення огляду військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, з використанням спеціальних технічних засобів та тестів уповноважена посадова особа застосовує спеціальні технічні засоби відеозапису, а в разі їх відсутності або неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. У випадку застосування спеціальних технічних засобів відеозапису матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Порядок направлення військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Огляд військовослужбовців Збройних Сил України, які виконують обов'язки військової служби у складі національного контингенту (національного персоналу), може проводитися в медичних закладах, що входять до складу міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки, в яких бере участь національний контингент (національний персонал).
Огляд військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.{Кодекс доповнено статтею 266 - 1 згідно із Законом № 2839-IX від 13.12.2022
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності з положеннями ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Стаття 256 із змінами, внесеними згідно із Законом № 586-VI від 24.09.2008, № 721-VII від 16.01.2014 - втратив чинність на підставі Закону № 732-VII від 28.01.2014; із змінами, внесеними згідно із Законами № 767-VII від 23.02.2014, № 198-IX від 17.10.2019
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ч. 2 ст. 7 та ст. 245, ст. 280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. Суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
Постанова суду згідно ст. 283 КУпАП має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, на достатніх і незаперечних доказах.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172 20 ч.3 КУпАП підтверджується протоколом серії А3425 № 141 від 14 вересня 2024 року, з якого вбачається, що 13 вересня 2024 року о 14-30 год. старший сержант ОСОБА_1 у тимчасовому місці дислокації в/ч НОМЕР_1 у АДРЕСА_2 , під час виконання обов'язків військової служби, в умовах особливого періоду, був виявлений з явними ознаками алкогольного сп'яніння - виражений запах алкоголю з порожнини рота, чим порушив вимоги ст. 11,16, 49, 241 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, ст. 4 Дисциплінарного статуту ЗСУ, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172 20 КУпАП.
Від проходження огляду на виявлення стану алкогольного сп'яніння в установленому законом порядку у медичному закладі відмовився, що підтверджується актом відмови від 13.09.2024 року у присутності свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ( ар.с. 3-6).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172 20 ч.3 КУпАП підтверджується також Витягом із наказу командира військової частини НОМЕР_1 №195 від 01 лютого 2024 року ( ар.с.7-9), Витягом із наказу командира військової частини НОМЕР_1 №321 від 01.12.2022 року ( ар.с.10), довідкою форми 5 Військової частини НОМЕР_1 , відповідно до якої ОСОБА_1 перебуває згідно з Наказом Президента України №69/2022 «Про загальну мобілізацію» на військовій службі у військовій частині НОМЕР_1 з 02.03.2022 року по теперішній час ( ар.с.11), Актом відмови від проходження медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного чи наркотичного сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складеним 13 вересня 2024 року в присутності двох свідків: ОСОБА_3 та ОСОБА_2 ( ар.с.12), поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ( ар.с.14, 15), службовою характеристикою ( ар.с.16), військовим квитком НОМЕР_3 ( ар.с.18-20).
У судовому засіданні допитаний в якості свідка офіцер групи психологічного супроводу та відновлення в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_7 пояснив, що 13.09.2024 року близько 14-30 год він прибув до тимчасового місця розташування в/ч НОМЕР_1 в АДРЕСА_2 , де були виявлені з ознаками алкогольного сп'яніння ( різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей та обличчя) молодший сержант ОСОБА_8 , молодший сержант ОСОБА_9 , ст. солдат ОСОБА_1 , солдат ОСОБА_10 , які спільно вживали спиртні напої. Їм було запропоновано пройти обстеження на виявлення стану алкогольного сп'яніння в установленому законом порядку у медичному закладі, на що всі четверо повідомили, що вживали алкогольні напої - горілку, але щоб уникнути адміністративної відповідальності відмовляються від проходження медичного огляду у закладі охорони здоров'я. В подальшому відносно всіх військовослужбовців у присутності свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 були складені протоколи про адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172 20 ч.3 КУпАП. В письмовій заяві ОСОБА_1 свою вину визнав ( ар.с.17).
З матеріалів справи вбачається, що військовослужбовець ОСОБА_8 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 17220 ч.3 КУпАП з накладанням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в доход держави в розмірі 17000 гривень ( справа№587/3655/24); військовослужбовець ОСОБА_9 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 17220 ч.3 КУпАП з накладанням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в доход держави в розмірі 17000 гривень ( справа№587/3650/24); військовослужбовець ОСОБА_10 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 17220 ч.3 КУпАП з накладанням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в доход держави в розмірі 17000 гривень ( справа№587/3648/24). ОСОБА_9 та ОСОБА_10 на даний час штрафи сплатили.
Посилання захисника Смілянець А.А. на наявність підстав для закриття адміністративного провадження у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 17220 КУпАП, не може бути прийнято судом до уваги, оскільки факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується сукупністю безпосередньо досліджених у судовому засіданні доказів, які суд вважає належними і допустимими, зібраними в порядку та у спосіб, встановлений законом.
Згідно з ст. 17220 КУпАП, адміністративна відповідальність за ст. 17220 КУпАП передбачена за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння. Дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч.3 ст. 17220 КУпАП, оскільки відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» в Україні діє особливий період, відповідно до Указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року та в подальшому у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України продовжений, отже, адміністративне правопорушення вчинене ОСОБА_1 в період особливого періоду.
Позиція захисника Смілянець А.А. про те, що під час складання протоколу про адміністративне правопорушення порушений порядок огляду на стан сп'яніння, в судовому засіданні свого підтвердження не знайшла. Та обставина, що ОСОБА_1 не пропонувався огляд на стан сп'яніння за допомогою технічних засобів, що мало передувати огляду у закладі охорони здоров'я, не свідчить про порушення при складанні протоколу, оскільки відповідно до п.11 Порядку направлення військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду - у разі відмови військовослужбовця/військовозобов'язаного від проведення огляду в закладі охорони здоров'я уповноважена посадова особа із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів - у присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначає ознаки сп'яніння і дії військовослужбовця/військовозобов'язаного щодо ухилення від огляду.
Оскільки ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду та стан сп'яніння, цей факт зафіксований протоколом, який складений в присутності 2 свідків - ОСОБА_2 і ОСОБА_3 , які в письмових заявах підтвердили факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп'яніння.
У відповідності з положеннями статті 2661 КУпАП, Порядком направлення військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду ( затв. постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2024 р. № 32), під час проведення огляду військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів та тестів уповноважена посадова особа застосовує спеціальні технічні засоби відеозапису, а в разі їх відсутності або неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. У випадку застосування спеціальних технічних засобів відеозапису матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. Зазначені вимоги закону при складанні протоколу про адміністративне правопорушення були дотримані.
Складений протокол містить всі необхідні реквізити та відомості, а саме дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків, тобто протокол відповідає вимогам, що зазначені в ст. 256 КУпАП.
Суд не погоджується з позицією захисника про те, що акт відмови ОСОБА_1 від проходження медичного огляду складений в присутності свідків: солдата ОСОБА_2 та сержанта ОСОБА_3 , які перебувають у відносинах підлеглості з особою, якою складено протокол про адміністративне правопорушення, а тому свідчення зазначених свідків не можуть вважитися неупередженими. Протокол складений особою, якій законом надано право на складання адміністративного протоколу, а факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується , крім того, і іншими доказами, зокрема, показаннями свідка ОСОБА_7 , який підтвердив суду факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення.
Отже, безпосередньо дослідивши в судовому засіданні та оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважає їх належними і допустимими, зібраними у порядку та у спосіб, встановлений законом, а тому вважає встановленим факт наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст. 17220 КУпАП.
Враховуючи характер правопорушення, особу винного вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ч.3 ст. 17220 КУпАП, ст.ст. 256, 251, 245, 252, 268, 280, 283-285, ЗУ «Про судовий збір»,
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у доход держави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн (Отримувач платежу: ГУК Сум.обл/Сумський р/21081100 Код отримувача: 37970404 Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат) Рахунок отримувача: UA228999980313080106000018355 Найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605, 60 гривень судового збору (Отримувач платежу: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106 Код отримувача: 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код бюджетної класифікації: 22030106 Призначення платежу: «Судовий збір за рішенням суду по справі ( № справи) .
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд Сумської області.
На підставі ч.1ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ч. 2ст. 308 КУпАПу разі несплати накладеного штрафу впродовж 15 діб з моменту отримання постанови, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Суддя О.А. Степаненко