Дата документу 27.11.2024
Справа № 334/7302/24
Провадження № 3/334/3145/24
27 листопада 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Бредіхін Ю.Ю., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який працює заступником керівника дільниці № 1.7 випробувальної лабораторії ТОВ «УКР-ТЕСТ», проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП,
встановив:
08.08.2024 року відносно ОСОБА_1 складений протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №886758, згідно якого 24.07.2024 року об 11:45 год., у м. Запоріжжі на вул. Сонячне шосе, 2-А, будучи посадовою особою видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 00731-00733-24 на автомобіль «DAF XF 105.460» державний номер НОМЕР_1 з порушенням постанови КМУ №137 від 30.01.2012р., а саме: на фотографії перевірки гальмівної системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмівному стенді номерного знаку та увімкнених сигналів гальмування, верхній елемент конструкції пристрою захисту від викидання з-під коліс сторонніх предметів та бруду не закріплений належним чином (відсутній елемент кріплення).
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п 2.16 постанови КМУ №137 від 30.01.2012р., за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 127-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні не визнав, пояснив, що ним ретельно та у повному обсязі було проведено перевірку транспортного засобу, захисний пристрій був на місці та належно закріплений. Надав суду Атестат про акредитацію, згідно якого випробувальна лабораторія знаходиться за адресою Запорізький район, с. Сонячне, отже вважає, що порушена підсудність розгляду справи.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст. 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Відповідно до положень ст. 252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Дослідивши і оцінивши докази в їх сукупності та у відповідності до статей 245, 252 КУпАП суддя встановив.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суд приходить до висновку про те, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 127-1 КУпАП, видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події та складу адміністративного правопорушення. Наявність події та складу адміністративного правопорушення доводиться шляхом подання доказів.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У судовому засіданні досліджені долучені до матеріалів справи фототаблицю та відеозапис з бодікамери поліцейського проведення огляду транспортного засобу, які не підтверджують викладені у протоколі обставини порушення.
З урахуванням зазначеного, суд приходить до висновку, що працівниками поліції не надано суду належних та допустимих доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу, в якому не зафіксував порушення конструкції пристрою захисту від викидання з-під коліс сторонніх предметів та бруду, оскільки з наданих фото-відео доказів вказаний пристрій закріплений згідно конструкції транспортного засобу.
Європейський суд з прав людини в своєму рішенні у справі «Карелін проти Росії» (20 вересня 2016 року) зазначив, що у випадку, коли викладена в протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист та принципу рівності сторін процесу.
Практика Європейського суду з прав людини вказує, що оцінюючи докази, суд застосовує критерії доведення «поза розумним сумнівом», яке має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумцій факту, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (ч.2 ст. ст.251 КУпАП). Винуватість у скоєнні якого має бути доведено не судом, а перед судом у змагальному процесі. Суд не має права самостійно відшукувати докази на підтвердження вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з п.1 ч.1 ст.247 КУпАП розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Оцінивши усі наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні не знайшло підтвердження вчинення ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.127-1 КУпАП, тому справу слід закрити у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення
Керуючись ст. 247, 283, 294 КУпАП, суддя
постановив:
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 127-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів.
Суддя Ю.Ю. Бредіхін