Справа № 523/17744/24
Номер провадження 3/523/6926/24
"14" листопада 2024 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Кремер І.О., розглянувши матеріали які надійшли з Управління патрульної поліції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , непрацюючої
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 185 та ст. 173 КпАП України, -
До Суворовського районного суду м. Одеси надійшли матеріали з Управління патрульної поліції в Одеській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за Протоколом про адміністративне правопорушення Серії ВАБ № 505335 від 15.10.2024 року за ст. 185 КпАП України та Протоколом про адміністративне правопорушення Серії ВАБ № 505334 від 15.10.2024 року за ст. 173 КпАП України.
Постановою Суворовського районного суду м. Одеси від 08.11.2024 року вказані справи були об'єднані в одне провадження.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення Серії ВАБ № 505335 від 15.10.2024 року, ОСОБА_1 , 15.10.2024 року, знаходячись за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Заболотного, 18-А, не виконувала неодноразову вимогу інспектора Хлєвного В.О. про припинення правопорушення, а саме дрібного хуліганства у формі нецензурної лайки, поводила себе зухвало, на зауваження не реагувала, чим вчинила правопорушення передбачене ст. 185 КпАП України.
Так, із Протоколу Серії ВАБ № 505334 від 15.10.2024 року вбачається, що ОСОБА_1 , 15.10.2024 року, близько 01год. 45хв., знаходячись за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Заболотного, 18-А. а саме ВП №3 ОРУП №1 в Одеській області, висловлювалась нецензурною лайкою на адресу громадян, чим порушила громадський порядок та вчинив правопорушення передбачене ст. 173 КпАП України.
Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєному адміністративному правопорушенні не визнала, проти обставин викладених у протоколах заперечила.
Заслухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи, суддя доходить наступного висновку.
Згідно з приписами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За правилами ст. ст. 252, 254, 255, 256 КпАП України протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КпАП України, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Вина правопорушника підтверджується також Протоколами Серії ВАБ № 505335 від 15.10.2024 року, Серії ВАБ № 505334 від 15.10.2024 року, письмовими поясненнями та іншими матеріалами справи.
Згідно до ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173 та ст. 185 КпАП України - дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян та злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Враховуючи характер та ступінь адміністративного правопорушення, особу правопорушника, обставини справи, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення, передбачене ст.ст. 173, 185 КпАП України з врахуванням положень ст. 36 КпАП України у вигляді адміністративного штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 36, 173, 185 КпАП України,-
За вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173, 185 КпАП України накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 136/сто тридцять шість/грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 605/шістсот п'ять/грн. 60 коп.
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.
На постанову може бути подана апеляція на протязі десяти днів до Одеського апеляційного суду.
ССуддя Суворовського
районного суду м. Одеси: І.О. Кремер