Справа №705/5842/24
3/705/2813/24 ПОСТАНОВА
28.11.2024 м.Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Єщенко О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , є особою з інвалідністю ІІ групи, такого, що не працює,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 10.10.2024 серії ВАД № 141688 10.10.2024 близько 10 год. 20 хв. на а/д Київ-Одеса 210 км на блокпосту у ОСОБА_1 було виявлено та вилучено тютюнові вироби, на яких відсутні марки акцизного податку встановленого зразку в кількості 66 пачок цигарок, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення не визнав та вказав, що віз цигарки, щоб передати хлопцям на передову.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, всебічно, повно і об'єктивно з'ясувавши усі обставини справи в їх сукупності, суддя дійшов такого висновку.
Так, ч. 1 ст. 164-5 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.
Тобто, передбачене правопорушення у своєму складі має спеціального суб'єкта: посадові особи підприємств - виробників, імпортерів і продавців, а також спеціальний предмет товари (алкогольні напої чи тютюнові вироби) з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку.
ОСОБА_1 не є суб'єктом правопорушення, суть якого зазначено у протоколі та яке кваліфіковано за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, принаймні у справі відсутні необхідні відомості та докази на підтвердження обставин, що мають юридичне значення.
Крім того, з пояснень ОСОБА_1 у судовому засіданні слідує, що він перевозив тютюнові вироби, на яких відсутні марки акцизного податку встановленого зразка, для передачі військовослужбовцям на передову. Дана подія не охоплюється диспозицією ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, оскільки, як зазначено вище, предметом правопорушення за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП є товари (алкогольні напої чи тютюнові вироби) з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене, провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП належить закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки суддя дійшов висновку про закриття справи про адміністративне правопорушення, вилучені речі повинні бути повернуті особі, в якої вони вилучені.
Керуючись ст.ст. 247, 251, 284, 287 КУпАП,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Вилучені у ОСОБА_1 тютюнові вироби: 66 пачок цигарок різних марок (квитанція про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення, № 76) - повернути ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції через Уманський міськрайонний суд Черкаської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.І.Єщенко