Справа № 367/10668/24
Провадження №3/367/3678/2024
Іменем України
21 жовтня 2024 року м. Ірпінь
Суддя Ірпінського міського суду Київської області Третяк Я.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановила:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 146965 від 09.10.2024, відповідно до якого, 09.10.2024 о 22 год. 29 хв. водій ОСОБА_1 , будучи раніше протягом року притягнутим до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП, керував автомобілем марки «Kia Rio», д/н НОМЕР_1 , рухався по вул. Леся Курбаса в Київській області, не маючи права на керування таким транспортним засобом.
За протоколом, своїми діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги пп. «а» п.2.1 ПДР України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов висновку, що дану справу необхідно повернути до ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області для доопрацювання з наступних підстав.
Згідно з приписами ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В порушення вимог ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення складеного відносно ОСОБА_1 не зазначено місце вчинення правопорушення.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
У матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували факт притягнення протягом року до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1 за ч. ч. 1-4 ст. 126 КУпАП України, а саме, відсутня постанова про притягнення останнього протягом року до адміністративної відповідальності за ч.ч. 1-4 ст. 126 КУпАП України, яка набрала законної сили, що не дає можливості для кваліфікації дій ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП. Разом із тим суд позбавлений самостійно збирати докази у справах про адміністративні правопорушення.
Окрім того, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено повної інформації щодо місця вчинення адміністративного правопорушення, а саме - не зазначено населений пункт, де вчинено адміністративне правопорушення.
Зазначені недоліки не дають можливості суду прийняти рішення у відповідності до вимог ст. 245 КУпАП та надати об'єктивну оцінку діям особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Вказані обставини вказують на неповноту проведеної працівниками патрульної поліції перевірки обставин вчинення адміністративного правопорушення, зазначені недоліки суд позбавлений можливості самостійно усунути, а тому матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП слід повернути органу, який складав протокол про адміністративне правопорушення, для дооформлення.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 256, 278, 283 КУпАП України,
постановила:
Протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 146965 від 09 жовтня 2024 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП - повернути для доопрацювання до ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Третяк Я. М.