Справа № 4816/1451/24 Провадження № 3/591/3006/24
06 грудня 2024 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м.Суми Янголя Є.В., з участю секретаря Сухонос Є.О., прокурора Чухно А., особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , урож.м. Суми, місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , працювала секретарем судового засідання Ковпаківського районного суду м.Суми, РНОКПП НОМЕР_1 ,за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
Секретар судового засідання Ковпаківського районного суду м.Суми Гуріна А.О., несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 р. (після звільнення), подано 05.03.2024 р. о 21 год. 34 хв., строк подачі було встановлено до 31.01.2024 р., своїми діями вчинила правопорушення пов'язане з корупцією передбачене ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», відповідальність за вчинене передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , після звільнення з посади секретаря судового засідання Ковпаківського районного суду м.Суми, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 р. (після звільнення), подано 05.03.2024 р. о 21 год. 44 хв., строк подачі було встановлено до 31.01.2024 р., своїми діями вчинила правопорушення пов'язане з корупцією передбачене ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», відповідальність за вчинене передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Як суб'єкт декларування, ОСОБА_1 зобов'язана до 31.01.2024 подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним-агентством, зокрема, декларації за 2021 рік та за 2022 рік.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати винною ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, так як вона несвоєчасно виконала обов'язок, передбачений ч.2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» та накласти на неї мінімальне стягнення, передбачене санкцією вказаної статті.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечила несвоєчасність подання декларацій, однак пояснила, що умислу на вчинення правопорушень не мала, оскільки не знала, що під час воєнного стану було відновлено декларування та встановлені строки подання декларації, відразу, як дізналася про такі зміни в законодавстві то подала декларації.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, необхідно зробити такі висновки.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Враховуючи, що в провадженні Зарічного районного суду знаходиться дві справи про адміністративне правопорушення вчинені однією особою, перебувають в провадженні одного судді, призначені на один день та стосуються однієї особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд зобов'язаний об'єднати їх в одне провадження під одним номером: справа №4816/1451/24, провадження 3/591/3006/24.
Сторонами не оспорювалось обставин перебування ОСОБА_1 на посаді, яка відносить до діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначена у підпункті «б» пункту 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та щодо її належності до суб'єктів декларування, на яких поширюються вимоги фінансового контролю.
Статтею 45 Закону передбачено декілька типів декларацій - щорічна (ч.1 ст. 45 Закону, подається за минулий рік до 01 квітня), перед звільненням (абз.1 ч.2 ст.45 Закону, подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями), після звільнення (абз.2 ч.2 ст.45 Закону, подається за минулий рік до 01 квітня) та кандидата на посаду (ч.3 ст. 45 Закону, подається до призначення або обрання на відповідну посаду за минулий рік).
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Для кваліфікації діяння за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним ч.1 ст. 45 Закону.
З матеріалів справи вбачається, доданими до протоколу доказами підтверджується, що ОСОБА_1 як суб'єкт декларування, зобов'язана до 31.01.2024 подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, зокрема, декларація за 2021 рік та декларація за 2022 рік, декларація при звільненні, тоді як згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 подала декларації 05.03.2024 р. о 21 год. 34 хв., 05.03.2024 року о 21 год. 44 хв. відповідно.
Таким чином, доведено, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування несвоєчасно подала декларації згідно абз. абз. 1, 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тобто декларації після звільнення.
З огляду на викладене вина ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП повністю доведена.
В той же час, враховуючи, що ОСОБА_1 не знала про необхідності подання декларацій до закінчення воєнного стану, тоді як воєнний час на даний час триває; хоча із запізненням, але виконала свій обов'язок після того як їй стало відомо про відновлення цього обов'язку і виконав його до того як правопорушення було виявлено та до складання протоколу про адміністративне правопорушення; самостійно подала декларації за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, на даний час не працює на державній службі та не є суспільно-небезпечною, зважаючи на особу ОСОБА_1 , яка раніше до відповідальності не притягувався, має на утриманні малолітню дитину, суттєвих змін в майновому стані не відбулося, вважаю, що вчинене правопорушення можна визнати малозначним, внаслідок чого відповідно до вимог ст. 22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, а справу відносно неї закрити, обмежившись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст. 9, 22, 245, 251, 252, 279, 280, 284 КУпАП, суддя,
Об'єднати в одне провадження матеріали справи про адміністративне правопорушення №4816/1451/24, провадження №3/591/3006/24 зі справою №4816/1450/24, провадження №3/591/3007/24, присвоївши справі номер справи № 4816/1451/24, номер провадження №3/591/3006/24.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з малозначністю, обмежившись усним зауваженням.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої вона винесена, протягом 10 днів з дня її винесення до Сумського апеляційного суду через Зарічний районний суд м. Суми.
Суддя Є.В.Янголь