Постанова від 27.11.2024 по справі 331/6412/24

Справа № 331/6412/24

Провадження № 3/331/2387/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2024 року м. Запоріжжя

Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Кольц Д.М. за участю секретаря судового засідання Дорофєєвої М.А., прокурора Пересади Ю., розглянувши об'єднані матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України за протоколами №374, 375 від 16.10.2024 року про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, уродженця смт. Нововасилівка Приазовського району Запорізької області, зареєстрованого та мешкаючого за адресою АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до опису протоколу №374, ОСОБА_1 , як колишній головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги управління реформ і розвитку медичної допомоги Департаменту охорони здоров'я Запорізької обласної державної адміністрації, відповідно будучи згідно з п.п. «в» п.1 ч. 3 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а також згідно абз. 14 ч. 1 ст. 1 цього ж Закону, суб'єктом декларування, у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями («при звільненні»).

Також, відповідно до опису протоколу №375, ОСОБА_1 , як колишній головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги управління реформ і розвитку медичної допомоги Департаменту охорони здоров'я Запорізької обласної державної адміністрації, відповідно будучи згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а також згідно абз. 14 ч. 1 цього ж Закону, суб'єктом декларування, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав. Вказав, що мав проблеми із подачею декларації, у зв'язку із необізнаністю правил їх заповнення. Після отримання електронного ключа, ОСОБА_1 звернувся до колишньої співробітниці, яка йому все роз'яснила. Підтвердив, що із запізненням почав вживати дії, направлені на подачу декларацій, тому вони були подані несвоєчасно. Поважних причин пропуску строку не має не усвідомлював, що перебування на державній службі тягне за собою стільки додаткових обов'язків. Також не заперечував, що є суб'єктом цього адміністративного правопорушення.

Прокурор, обставини викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень підтримала. Просила визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення та матеріали додані до них, суд приходить до наступного висновку.

Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст.3 ЗаконуУкраїни «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Згідно ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно п.2-7 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України №1700-VII «Про запобігання корупції», встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Відповідно дост.9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення має бути з'ясовано, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини.

Доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України підтверджена матеріалами справи, а саме:

-Протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 16.10.2024 року № 375, в якому в повній мірі викладено суть адміністративного правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи за 2023 рік після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави;

-Протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 16.10.2024 року № 374, в якому в повній мірі викладено суть адміністративного правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи за 2023 рік, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільнені);

-Копією декларації ОСОБА_1 за 2023 рік, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні);

-Копією декларації ОСОБА_1 за 2023 рік після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави;

-Повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 02.02.2024 №01-3/016Є-вс, згідно якого ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію при звільненні за 2023 рік, а саме за період з 01.01.2023-29.12.2023;

-Копією роздруківки послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», де доволі точно вказано, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2023 рікза період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільнені) 31.03.2024 року о 23-33 годин;

-Копією роздруківки послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», де доволі точно вказано, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2023 рік після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави 01.04.2024 року о 19-01 годин;

-Копією наказу від 21.12.2023 №534-0 Департаменту охорони здоров'я Запорізької обласної військової адміністрації про звільнення ОСОБА_1 з 29.12.2023 року з посади головного спеціаліста відділу лікувально-профілактичної допомоги управління реформ і розвитку медичної допомоги Департаменту охорони здоров'я Запорізької облдержадміністрації за угодою сторін;

-Копією присяги державного службовця, яку ОСОБА_1 прийняв 01.08.2023 року;

-Копією наказу від 31.07.2023 №387-0 Департаменту охорони здоров'я Запорізької обласної військової адміністрації про призначення ОСОБА_1 з 01.08.2023 року на посаду головного спеціаліста відділу лікувально-профілактичної допомоги управління реформ і розвитку медичної допомоги Департаменту охорони здоров'я Запорізької облдержадміністрації строково;

-Копією посадової інструкції головного спеціаліста відділу лікувально-профілактичної допомоги управління реформ і розвитку медичної допомоги Департаменту охорони здоров'я Запорізької облдержадміністрації, з якою ОСОБА_1 був ознайомлений 01.08.2023 року;

-Копією книги обліку руху трудових книжок і вкладишів до них за формою п-10, а також копією особової картки державного службовця № НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_1 , з додатком до нього у вигляді відомостей про призначення ( переведення) на посади державної служби у цьому державному органі та присвоєння рангів; оцінювання результатів службової діяльності, надання відпусток.

Відповідно до абзацу 2 частини 2статті 45 Закону №1700-VIІ, ОСОБА_1 , як особа, що припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язана наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою статті 45 Закону №1700-VII порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (декларацію після звільнення), тобто до 01 квітня відповідного року.

Такі дії ОСОБА_1 суд розцінює як несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що передбачено ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а отже згідно із Законом України «Про запобігання корупції», мають всі ознаки правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Окрім того, ОСОБА_1 було не дотримано п.2-7 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України №1700-VII «Про запобігання корупції», а саме те, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно достатті 45цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України"Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Такі дії ОСОБА_1 суд розцінює як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, а саме за 2023, після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що передбачено ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а отже згідно із Законом України «Про запобігання корупції», мають всі ознаки правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Викладене вище свідчить про наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушень, пов'язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.

Згідно зі ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення враховуються: характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий та сімейний стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

За таких обставин, суд вважає за потрібне накласти на винного адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 , на якого накладено адміністративне стягнення, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст.172-6,221,252,283-284 КУпАП, ч. 1ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, у сумі 850 (вісімсот п'ятдесят ) гривень 00 копійок у дохід держави.

Реквізити для оплати штрафу: Одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081100; ЄДРПОУ: 37941997; Банк: Казначейство України (ЕАП); Рахунок: UA558999980313060106000008479; ККДБ: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»)

Роз'яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізні як через п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП;

- витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 копійок .

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ):37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)Номер рахунку (IBAN):UA908999980313111256000026001, Кодкласифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. Постанова суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя продовж 10 днів з дня її проголошення.

Суддя Д.М. Кольц