Постанова від 05.12.2024 по справі 344/20667/24

Справа № 344/20667/24

Провадження № 3/344/7238/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2024 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Андрусів Л.М., розглядаючи справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , директор ТОВ «ВД Ексім»

за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом № 3586 про адміністративне правопорушення від 12.11.2024 року, ОСОБА_1 будучи керівником ТОВ «ВД Ексім», вчинив правопорушення, а саме: порушення порядку ведення податкового обліку, що призвело до: заниження суми позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (показник рядка 18 Декларацій з ПДВ) на зальну суму 1783233 гривень, в тому числі по періодах: червень 2022 року - 65272 гривні, грудень 2022 року - 21650 гривень, лютий 2023 року - 6749 гривень, березень 2023 року - 20961 гривень, квітень 2023 року - 8379 гривень, травень 2023 року - 153012 гривень, червень 2023 року - 232635 гривень, липень 2023 року - 101091 гривень, серпень 2023 року - 261480 гривень, листопад 2023 року - 170514 гривень, серпень 2024 року -714490 гривень та завищення суми від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду) (ряд. 21 Декларація за серпень 2024 року) на суму 965922 гривні, чим порушено вимоги п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14, п. 189.1 ст. 189, п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України та Порядку заповнення імсподання податкової звітності з податку на додаткову вартість, передбаченого наказом Міністерства фінансів України, за що передбачена адміністративна відповідальність ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

ОСОБА_1 на розгляд справи не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи, про причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не подав.

Особи, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення, розпоряджаються своїми правами на власний розсуд, однак користуватися ними повинні сумлінно в межах процесуального закону відповідно до їх призначення і тією мірою і в тих формах, які необхідні для досягнення мети провадження у справі.

За таких обставин, керуючись ст. 268 КУпАП, суд дійшов висновку, що справу можна розглянути у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у справі доказів, яких достатньо для прийняття законного та обґрунтованого рішення.

Згідно з ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.

Статтею 7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

За ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час та за місцем вчинення правопорушення.

Згідно з ч. 2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено судом не пізніш як через три місяця з дня вчинення правопорушення.

Згідно з вимогами ст. 247 п. 7 КУпАП Українипровадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі спливу, на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення, строків, передбаченихст. 38 КУпАП.

КУпАП чітко передбачає, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії.

Тобто, приписи 247 статті КУпАП є імперативними, і чітко вказують, що суд повинен лише закрити провадження, і не вирішувати при цьому жодних інших питань.

Отже, після виключення провадження унеможливлюється здійснення будь-яких заходів, спрямованих на притягнення особи до адміністративної відповідальності. Це дає підстави вважати про відсутність у суду прав з'ясувати і встановлювати вину чи невинуватість особи в постанові про закриття провадження у справі.

Адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1КУпАП не є триваючим, тобто не пов'язано з довготривалим, безперервним невиконанням покладеного обов'язку, передбаченого правовою нормою та не характеризується тим, що особа, яка вчинила певні дії, і далі перебувала в стані безперервного продовження цих дій. Тобто таке правопорушення має разовий характер.

На підтвердження вини ОСОБА_1 , суду надано протокол про адміністративне правопорушення № 3586 від 12.11.2024 року, акт про результати камеральної перевірки щодо неподання/несвоєчасного подання податкової звітності № 19741/09-19-07-05/41365274 від 01.11.2024 року.

Зі складеного відносно ОСОБА_1 протоколу вбачається зазначення дати вчинення адміністративного правопорушення 01.06.2022-31.08.2024 року.

Ураховуючи те, що з дня вчинення правопорушення 01.06.2022-31.08.2024 року, на момент розгляду справи судом минуло більше ніж три місяці, адміністративне стягнення щодо ОСОБА_1 не може бути накладено та адміністративна справа підлягає закриттю. У зв'язку з закриттям провадження, суд позбавлений можливості встановити винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Керуючись ст. ч. 1 ст. 163-1, 38, 283, 284 КУпАП України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.

Апеляційна скарга на постанову в справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Людмила АНДРУСІВ