Справа № 173/755/24
Номер провадження1-кп/173/118/2024
іменем України
04 грудня 2024 року Верхньодніпровський районний суд
Дніпропетровської області
в складі : головуючого судді - ОСОБА_1
при секретареві - ОСОБА_2
за участю: прокурора - ОСОБА_3
обвинуваченого - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську кримінальне провадження за обвинуваченням
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Романківці Сокирянського р-ну Чернівецької області, громадянина України, раніше не судимого, із середньою спеціальною освітою, не одруженого, на утриманні неповнолітніх дітей або осіб похилого віку не маючого, зареєстрованого та фактично мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця військової служби за призовом
під час мобілізації на особливий період, старшого механіка-водія 1 евакуаційного відділення 3 евакуаційного взводу евакуаційної роботи ремонтно- відновлювального батальйону військової частини НОМЕР_1 , у військовому званні «сержант»,-
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України,-
Наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 04.03.2023 № 63 сержанта ОСОБА_4 призначено на посаду старшого механік-водій 1 евакуаційного відділення З евакуаційного взводу евакуаційної роботи ремонтно-відновлювального батальйону військової частини.
Будучи військовослужбовцем, ОСОБА_4 , відповідно до вимог ст.ст. 9, 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (надалі Статуту), зобов'язаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою.
Наказом начальника ГУНП в Дніпропетровській області № 69 о/с від 15.02.2021 капітана поліції ОСОБА_5 , призначено на посаду старшого інспектора сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 4 Кам'янського районного управління ГУНП в Дніпропетровській області.
Наказом начальника ГУНП в Дніпропетровській області № 90 о/с від 27.02.2023 старшого лейтенанта поліції ОСОБА_6 призначено на посаду інспектора сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 4 Кам'янського районного управління ГУНП в Дніпропетровській області.
Відповідно до посадових обов'язків старшого інспектора реагування патрульної поліції відділення поліції № 4 Кам,янського РУНП ГУНП в Дніпропетровській області, затверджені т.в.о начальника ВП № 4 Камянського РУП в Дніпропетровській області, у посадові обов'язки старшого інспектора сектора реагування поліції ВП № 4 Кам,янського входить:
1)забезпечує своєчасне (у максимально можливий короткий термін прибуття ГРПП на місце події та проведення в повному обсязі невідкладних першочергових дій щодо документування вчиненого правопорушення (у містах до 5 хв (у сільській місцевості до 15 хв) - за умови перебування ГРПП на дільниці, до 7 хв. (у сільській місцевості до 20 хв) - у разі руху з іншої дільниці);
2)негайно інформує старшого інспектора - чергового про прибуття та візуальне обстеження місця події, та у подальшому доповідає про вжиті заходи з охорони місця події, стан здоров'я осіб, які отримали тілесні ушкодження, ступінь пошкодження об'єктів, майна, заходи, вжиті для встановлення особи правопорушника та його затримання та іншу інформацію;
3)забезпечує надання невідкладної, зокрема домедичної і медичної, допомоги особам, які постраждали внаслідок правопорушень та інших подій, а також особам, які опинилися в безпорадному стані або стані, небезпечному для їхнього життя чи здоров'я;
4)у разі виявлення ознак кримінального правопорушення негайно доповідає старшому інспектору - черговому про необхідність направлення СОГ на місце його вчинення;
5)забезпечує охорону місця вчинення кримінального правопорушення до прибуття слідчо-оперативної групи з метою збереження речових доказів та інших слідів;
6)з'ясовує у заявника номер телефону та е-таіі, а також зручний для нього спосіб отримання відповіді про результати розгляду його заяви чи повідомлення (поштою, телефоном, факсом, на електронну адресу тощо).
7)організовує установлення свідків, прикмет осіб, які вчинили правопорушення, вживає заходів для їх затримання;
8)після прибуття СОГ, за необхідності організовує надання практичної допомоги її діяльності, забезпечує виконання усних доручень старшого СОГ.
9)складає протоколи про адміністративні правопорушення, може здійснювати особистий огляд осіб (однієї статі), які вчинили адміністративні правопорушення, огляд та вилучення речей і документів, застосовувати інші передбачені законом заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення;
10)під час патрулювання спілкується з населенням, територіальними громадами, органами влади для виявлення проблемних питань щодо забезпечення правопорядку, відомостей про осіб, які можливо причетні до скоєння правопорушень тощо, ефективного виконання поліцейських функцій та підвищення рівня довіри громадян до поліції;
11)вживає заходи по запобіганню та припиненню насильства в сім'ї;
12)забезпечує здійснення контролю за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично- дорожній мережі, регулювання дорожнього руху;
13)здійснює проведення профілактичної роботи з особами, які у встановленому законом порядку знаходяться на профілактичних обліках поліції, з метою здійснення функції превенції щодо таких осіб;
14)здійснює перевірку осіб, які знаходяться на профілактичних обліках підрозділів поліції;
15)перевіряє за місцем проживання громадян - власників вогнепальної зброї, спеціальних засобів з метою забезпечення дотримання ними встановлених правил її зберігання та використання;
16)доставляє осіб, які вчинили адміністративне правопорушення до відділення поліції для складання адміністративного протоколу, якщо на місці оформлення відповідних документів неможливо, а також осіб, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення;
17)аналізує стан утримання дорожнього покриття вулиць і доріг, технічних засобів регулювання дорожнього руху, транспортних та пішохідних огороджень, дорожньої розмітки, зовнішнього освітлення тощо, здійснює документування (у тому числі за допомогою засобів фото- та відеофіксацїї, виявлених недоліків та порушень у цій сфері з подальшою передачею отриманих відомостей після закінчення зміни начальнику СРПП;
18)може тимчасово обмежувати або забороняти доступ громадян на окремі ділянки місцевості чи об'єкти з метою забезпечення громадського порядку, публічної безпеки, охорони життя і здоров'я людей;
19)на підставах і в порядку, встановлених законом, здійснює кіно-, фото- і звукофіксацію, як допоміжний засіб попередження протиправних дій, розкриття кримінальних правопорушень, фіксацію адміністративних правопорушень;
20)оформлює матеріали за фактом дорожньо-транспортної пригоди, у якій не постраждали особи;
21)зупиняє та затримує транспортні засоби, що розшукуються, організовує, у випадках, передбачених законом, їх доставляння до відділення поліції чи / або до спеціальних майданчиків та стоянок для зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів;
22)застосовує, у межах своєї компетенції, поліцейські превентивні заходи, а також заходи примусу, визначені Закону «Про Національну поліцію»;
23)здійснює інші заходи, передбачені планом-завданням
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про національну поліцію» (далі Закон), Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Згідно п. 1 ст. 5-1 Закону, ознаками належності до поліції є символіка поліції, однострій поліцейських, спеціальні звання, відомчі відзнаки, спеціальний жетон та службове посвідчення поліцейського.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 23 Закону, Поліція відповідно до покладених на неї завдань, вживає заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров'ю фізичних осіб і публічній безпеці, що виникли внаслідок учинення кримінального, адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон), Національна поліція України (далі - поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Згідно до ст. 2 Закону, завданням поліції є надання поліцейських послуг у сферах забезпечення публічної безпеки і порядку; охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; протидії злочинності; надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги. Принципами діяльності поліції відповідно до ст.ст. 6-9 Закону є верховенство права, дотримання прав і свобод людини, законність, відкритість та прозорість.
Згідно ст. 23 Закону, поліція відповідно до покладених на неї завдань, здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень, виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення, вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення, у випадках, визначених законом, здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання.
Відповідно до примітки 1 статті 364 КК України службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 КК України є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Згідно ч. З ст. З Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи це особи, які постійно або тимчасово обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків у юридичних особах приватного права незалежно від організаційно-правової форми, а також інші особи, які не є службовими особами та які виконують роботу або надають послуги відповідно до договору з підприємством, установою, організацією, - у випадках, передбачених цим Законом.
Згідно ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», зазначеним особам у ч. 1 ст. З цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у т.ч. використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
Корупція, відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», являє собою використання особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, наданих їй службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», неправомірна вигода - це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи не грошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.
Згідно ст.ст. 24, 68 Конституції України громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Таким чином, поліцейські ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , виконуючи функції поліції відповідно до Закону, є представниками влади та, згідно п.1 примітки ст.364 КК України, службовими особами та посади яких згідно з п. З ч. 1 ст. 6 Закону України «Про Державну службу» відносяться до посад категорії "В".
В свою чергу, ОСОБА_4 достовірно знаючи про те, старший інспектор сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 4 Кам'янського районного управління ГУНП в Дніпропетровській області капітан поліції ОСОБА_5 є такою особою, яка являється службовою особою, що постійно здійснює функції представника влади, діючи умисно, реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на пропозицію надання неправомірної вигоди службовій особі, обвинувачується у вчиненні злочину у сфері корупції за наступних обставин.
Відповідно до графіку несення служби нарядами відділення поліції № 4 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області про розстановку сил та засобів, до патрулювання міста Вільногріськ та прилеглої території Вільногірської міської громади Кам'янського району Дніпропетровської області було залучено інспектора СРПП ОСОБА_6 та старшого інспектора ОСОБА_5 , при цьому, останнім для використання у своїй службовій діяльності було видано табельну вогнепальну зброю, нагрудний жетон, формений одяг, засоби захисту, службовий автомобіль Національної поліції України «Skoda» моделі «Rapid» державний номерний знак НОМЕР_2 .
Таким чином, працівники відділення поліції № 4 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області, а саме ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у відповідності до Закону України «Про Національну поліцію», функціональних обов'язків поліцейського, мали право під час знаходження на службі та виконання своїх службових обов'язків, незалежно від власного місцезнаходження і часу, висувати вимоги і приймати рішення, обов'язкові до виконання всіма громадянами, так як вони є службовими особами, які постійно здійснюють функції представників влади.
07.05.2023 старший інспектор сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 4 Кам'янського районного управління ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 , інспектор сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 4 Кам'янського районного управління ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 , відповідно до затвердженого графіку чергувань працівників відділення поліції № 4 Кам,янського районного управління ГУНП в Дніпропетровській області, у період часу з 08 год. 00 хв. 07.05.2023 по 08 год. 00 хв. 08.05.2023 у складі екіпажу «Верес 381» на службовому автомобілі марки «Skoda» моделі «Rapid» державний номерний знак НОМЕР_2 , перебували в добовому чергуванні з патрулювання території обслуговування з метою забезпечення публічної безпеки і порядку, первинного реагування на повідомлення про правопорушення, зокрема в межах міста Вільногріськ та прилеглої території Вільногірської міської громади Кам'янського району Дніпропетровської області, тобто фактично виконували свої службові обов'язки.
Так, 07.05.2023, близько 23 год. 00 хв. за адресою: Дніпропетровська область Кам'янський район с. Посуньки, вул. Театральна поблизу буд. №15а, екіпажом «Верес 381» сектору реагування патрульної поліції у складі ОСОБА_5 , та ОСОБА_6 , під час патрулювання міста Вільногріськ Дніпропетровської області та прилеглих території Вільногірської міської громади Кам'янського району Дніпропетровської області, в ході виконання своїх службових обов'язків, за порушення розділу 31.6 б Правил дорожнього руху України, яким передбачено, що водію забороняється подальший рух транспортних засобів, у яких у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості не горять лампи фар чи задніх габаритних ліхтарів, у зв'язку з чим зупинено автомобіль марки «VOLKSWAGEN PASSAT VARIANT» державний номерний знак « НОМЕР_3 » (іноземної реєстрації) під керуванням ОСОБА_4 .
Тоді ж, при підході до вказаного автомобіля, який перебував під керуванням ОСОБА_4 , у відповідності до положень ст. 40 Закону України «Про Національну поліцію» на форменому одязі поліцейських для забезпечення публічної безпеки і порядку було увімкнено закріплений відеотехнічний пристрій фіксування інформації - нагрудну боді-камеру. Далі поліцейський ОСОБА_5 представився водію ОСОБА_4 та назвав причину зупинки транспортного засобу, при цьому поліцейський ОСОБА_5 був одягнений у формений одяг (однострій) з нашивками та шевронами приналежності до органів Національної поліції.
Далі, у відповідності до ст.32 Закону України «Про Національну поліцію» під час перевірки ОСОБА_5 документів ОСОБА_4 було встановлено, що він керуючи транспортним засобом - автомобілем марки VOLKSWAGEN PASSAT VARIANT» державний номерний знак « НОМЕР_3 » (іноземної реєстрації) не має посвідчення водія, та має ознаки алкогольного сп'яніння, зокрема різкий запах алкоголю з порожнини рота. Після цього, ОСОБА_4 було запропоновано у встановленому законом порядку пройти огляд на стан сп'яніння та роз'яснено положення про відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.130 КУпАП, на що ОСОБА_4 погодився.
Надалі, після проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів за допомогою газоаналізатора «Alcotest 6820 » Drager ARPJ-0916, у ОСОБА_4 , діапазон вимірювання алкоголю склав (0,76%) тобто позитивний, після чого, у ОСОБА_4 раптово виник злочинний умисел, направлений на пропозицію службовій особі надати їй неправомірну вигоду за невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує таку вигоду будь- якої дії з використанням наданої їй влади.
Реалізуючи раптово виниклий злочинний умисел, 07.05.2023, приблизно о 23 год. 36 хв., перебуваючи на узбіччі проїжджої частини по АДРЕСА_2 поблизу буд. №15а, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, будучи достовірно обізнаним, про те, що старший інспектор сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 4 Кам'янського районного управління ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 та інспектор сектору реагування патрульної поліції відділення поліції № 4 Кам'янського районного управління ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 є службовими особами правоохоронного органу, у зв'язку з постійним виконанням функцій представника влади із правоохоронними та правозастосовними повноваженнями, діючи з метою уникнення для себе негативних наслідків у виді складання протоколу про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, що може слугувати підставою для притягненням його до адміністративної відповідальності у виді накладення штрафу та позбавлення права керування транспортним засобом, ігноруючи попередження про кримінальну відповідальність за пропозицію та/або надання неправомірної вигоди службовій особі, висловив службовій особі ОСОБА_5 пропозицію надати неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 5 000 гривень, за невчинення службовою особою в його інтересах дій, з використанням наданої йому влади, а саме за не притягнення його, ОСОБА_4 , до адміністративної відповідальності шляхом не складання протоколу про вчинення останнім адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, тобто керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння. В цей час інспектора сектору реагування патрульної поліції відділенням ОСОБА_6 перебував поряд із службовим автомобілем та здійснював заповнення документів, після чого, старший інспектор сектору реагування патрульної поліції відділення ОСОБА_5 , повідомив інспектору сектору реагування патрульної поліції відділення ОСОБА_6 про те, що ОСОБА_4 висловив йому пропозицію щодо наміру та готовності надати неправомірну вигоду, та попрохав його повідомити про вказаний факт на лінію «102».
У свою чергу, поліцейський ОСОБА_6 усвідомлюючи, що пропозиція ОСОБА_4 очевидно свідчить при висловлювання наміру та готовності надати неправомірну вигоду, керуючись у своїх діях чинним законодавством України, зокрема Законом України «Про Національну поліцію» та Законом України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер діяння ОСОБА_4 , повідомити на лінію «102», викликавши на місце події слідчо- оперативну групу ВП №4 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області для .фіксації факту вчиненого кримінального правопорушення.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 , вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю, щиро покаявся та пояснив, що в той день він їхав з м. Вільногірська з магазину в с. Посуньки до сестри. Його зупинили працівники патрульної поліції та сказали, що є підозри перебування його в стані алкогольного сп'яніння. Він дійсно випив в той день 50 гр. алкоголю, тому при перевірці на стан сп'яніння прилад показав, що він перебуває в стані алкогольного сп'яніння. З метою уникнення відповідальності він запропонував працівника патрульної служби грошові кошти.
Відповідно до ст. 349 Кримінального процесуального кодексу України суд, за згодою учасників кримінального провадження, враховуючи, що обвинувачений та інші учасники судового розгляду правильно розуміють зміст фактичних обставин і у суду немає сумнівів у добровільності їх позиції, визнав недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються. Наслідки того, що учасники розгляду кримінального провадження при такому порядку дослідження доказів зможуть оскаржити вирок лише в частині призначеного покарання останнім роз'яснені та ними зрозумілі.
Суд вважає вину ОСОБА_4 , у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення доведеною та кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 369 КК України оскільки він скоїв кримінальне правопорушення за ознаками пропозиції службовій особі надати їй неправомірну вигоду за невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує та надає таку вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади .
Вирішуючи питання про призначення обвинуваченому покарання, суд виходить із встановленої ст. 50 КК України його мети кари, виправлення і запобігання вчиненню винним нових злочинів, застосованої на вимогах виваженості та справедливості, з урахуванням позиції Європейського суду з прав людини, відповідно до якої покарання , як втручання держави в приватне життя особи, повинно спрямовуватись на досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та потребою захисту основоположних прав особи.
Таким чином призначаючи покарання суд, відповідно до вимог ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, який згідно ст. 12 КК України належать до нетяжкого кримінального правопорушення, обставини вчинення кримінального правопорушення, та дані про особу обвинуваченого, який на обліку у лікаря - психіатра і лікаря - нарколога не перебуває, за місцем служби характеризується позитивно, є військовослужбовцем, має поранення утриманців не має, раніше не судимий .
Обставинами, що пом'якшують покарання, відповідно до ст.66 КК України, є щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.
Обставин , що обтяжують покарання, відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Відповідно до досудової доповіді Кам'янського районного відділу № 1 філії державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області ступінь повторного вчинення обвинуваченим ОСОБА_4 , кримінального правопорушення є середнім, виправлення обвинуваченого можливе без позбавлення або обмеження волі за умови здійснення з боку органу пробації інтенсивного нагляду та застосування соціально-виховних заходів, що необхідні для виправлення та запобігання вчинення повторних кримінальних правопорушень. Проведення індивідуально-виховної роботи із обвинуваченим спільно із правоохоронними органами .
Враховуючи ступінь тяжкості та обставини вчиненого кримінального правопорушення, особу ОСОБА_4 , з урахуванням висновку органу пробації, суд вважає можливим та необхідним призначити йому покарання у вигляді штафу в межах санкції ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу України, яке на думку суду є необхідним та достатнім для його виправлення та попередження вчинення нових кримінальних правопорушень .
Цивільний позов у кримінальному провадження не заявлений.
Процесуальні витрати у кримінальному провадженні - відсутні
Долю речових докази: відеофайли, які були скопійовані із нагрудної цифрової відеокамери (відеореєстратора) на оптичні диски DVD-R (3 шт.), а саме: 1. файл з назвою "0000_00000020230507224132_0028А"; 2. файл з назвою "0000_0000002023050723117_0030А"; 3. файл з назвою "0000_00000020237234118_0031А"; 4. файл з назвою "0000_00000020230508001118_0001А", 5. файл з назвою "0000_00000020230508004118_0024А" , вирішити у відповідності до ст. 100 КПК України.
Під час досудового розслідування запобіжний захід обвинуваченому не обирався та враховуючи, що суд дійшов до висновку про призначення покарання не пов'язаного з обмеження та позбавлення волі , а обвинувачений під час розгляду справи не допускав ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, суд не вбачає підстав для обрання запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_4 , при ухваленні вироку.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 12, 65, ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу України, ст.ст. 368, 370, 374, 376, 532 Кримінального процесуального кодексу України, суд
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) грн.
Цивільний позов - не заявлений.
Процесуальні витрати - відсутні.
Речові докази: відеофайли, які були скопійовані із нагрудної цифрової відеокамери (відеореєстратора) на оптичні диски DVD-R (3 шт.), а саме: 1. файл з назвою "0000_00000020230507224132_0028А"; 2. файл з назвою "0000_0000002023050723117_0030А"; 3. файл з назвою "0000_00000020237234118_0031А"; 4. файл з назвою "0000_00000020230508001118_0001А", 5. файл з назвою "0000_00000020230508004118_0024А" збергіати в матеріалах кримінального провадження № 12023041150000101.
Запобіжний захід ОСОБА_4 не обирати.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду через Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку негайно вручити обвинуваченому і прокуророві.
Суддя ОСОБА_1