Копія
Справа № 2-а-6372/10/2270/13
07 жовтня 2010 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіСалюка П.І.
при секретаріКовалю В.В.
за участі:позивача: ОСОБА_3.,
представника відповідача: Малюзіна О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом < в особі > < в чиїх інтересах > фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 < 3-тя особа > до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області < 3-тя особа > про визнання недійсним рішення про застосування фінансових санкцій № 221024 від 22.06.2010 року, -
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області про про визнання недійсним рішення про застосування фінансових санкцій № 221024 від 22.06.2010 року.
На підтвердження своїх позовних вимог позивач зазначає, що дане рішення вважає незаконним, оскільки не здійснює діяльність по зберіганню алкогольних напоїв та тютюнові виробів, а лише реалізацією, так як в сільській місцевості, де розташоване місце торгівлі, об'єми реалізації є малими та фактично партія реалізовувалася за два тижні. Інших торгових точок позивач не має, як і окремих складських приміщень. При таких обставинах, як зазначає позивач, за весь час видачі відповідних ліцензій не ставилося питання щодо реєстрації місць зберігання. Крім того, дані пояснення під час перевірки не були взяті до уваги перевіряючими, чим позбавили змоги надати заперечення та додаткові документи щодо місця зберігання. Також, як вказує позивач, фактично без його участі були прийняті рішення, які вже були виготовлені та підписані начальником та акти перевірки без додатків.
На підставі викладеного та, приймаючи до уваги порушення, як превіряючими так і начальником Регіонального управління вимог чинного законодавства, відповідних методичних рекомендацій щодо проведеної перевірки, оформлення результатів перевірки просить визнати як такі, що порушують права позивача, як суб'єкта підприємницької діяльності та просить визнати недійсним рішення про застування фінансових санкцій від 22.06.2010 року №221024.
Представник відповідача позов не визнав, вважає прийняте рішення законним та обґрунтованим, просить в задоволенні позову відмовити.
Суд, заслухавши сторони, вивчивши повно і всебічно письмові докази, вважає, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 зареєстрований та внесений до ЄДРюридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ідентифікаційний код НОМЕР_1.
На виконання наказу №117 від 15.06.2010 року та на підставі направлення № 141 від 15.06.2010 року відповідачем була проведена позапланова виїзна перевірка з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійснені оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами суб'єкта господарювання ПП ОСОБА_3.
За результатами перевірки був складений акт № 148/22/32/03/НОМЕР_1 від 15.06.2010 року, яким встановлено, факт реалізації пачки цигарок "Мальборо" по ціні 9,00 грн. При цьому продавцем було вибито чек на суму 9,00 грн. В магазині-барі відсутня довідка про місце зберігання, внесеного до єдиного реєстру роздрібних партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Перелік алкогольних напоїв та тютюнових виробів додається до акта перевірки, в яком зазначено тютюнові вироби на загальну суму 551,50 грн., алкогольні напої на суму 2043,30 грн.
На підставі акту перевірки регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області було винесено рішення № 221024 від 22 червня 2010 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі - 3743,30 грн., з яких: 2043,30 грн. - за зберігання алкогольних напоїв у місцях не внесених до Єдиного державного реєстру; 1700,00 грн. - за зберігання тютюнових виробів у місцях не внесених до державного реєстру.
Відповідно до ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу України» позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби.
Відповідно до ч.7 ст. 11-1 Закону позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених Законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а в інших випадках - за рішенням суду.
Відповідно до ст. 11-2 Закону України "Про державну податкову службу" посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: 1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; 2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.
Відповідно до абз. 18, 19 ст. 1, ч. 29, 30 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання; Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників; зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру; внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Згідно п.2.1, п. 2.3, п.2.5 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 року № 251, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 року № 670/6958, для внесення місць зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України або до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання; про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається довідка; довідка повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.
Як встановлено в судовому засіданні, алкогольні напої та тютюнові вироби, які належать позивачу, зберігалися за місцем їх реалізації на вітрині в магазині-барі, що знаходиться в с. Баламутівка, Ярмолинецького району Хмельницької області,який належить ПП ОСОБА_3, що було відображено в актах перевірки та вказано позивачем у позовні заяві. На момент перевірки заява про внесення місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного реєстру позивачем не подавалась.
Аналізуючи вимоги Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", суд доходить висновку, що місце зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів не має обов'язково відособлюватися від місця їх реалізації, якщо продаж і знаходження таких товарів здійснюється за основним місцем здійснення підприємницької діяльності без застосування виїзної торгівлі, тобто реєстрація місця зберігання за місцем реалізації вказаних виробів у даному випадку не суперечить вказаним нормам Закону.
Відповідно до п. 11 ст. 17. Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень;
Оскільки рішення про застосування фінансових санкцій є законним, прийнятим відповідно до діючого законодавства, підстав для його скасування немає, в задоволенні позову слід відмовити.
На підставі ст.ст. 1, 15, 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", керуючись ст. 158-163 КАС України, -
В задоволенні адміністративного позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області про визнання недійсним рішення про застосування фінансових санкцій № 221024 від 22.06.2010 року - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Повний текст постанови виготовлено 08 жовтня 2010 року
Суддя< для копії >< Суддя >
"Згідно з оригіналом" СуддяП.І. Салюк