Постанова від 18.11.2010 по справі 2а-21679/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2010 р. справа № 2а-21679/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: < година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Ушенка С. В.

при секретарі Кутафіній К.Ю.

за участю

прокурора Демидової М.В. (службове посвідчення),

представника позивача не з'явився,

представника відповідача Колеснікової О.М. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу за позовом заступника прокурора Донецької області - прокурора міста Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №3 Пролетарського району м.Донецька» про стягнення штрафних санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Заступник прокурора Донецької області - прокурор м. Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”в особі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” звернувся з позовною заявою до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №3 Пролетарського району м.Донецька» про стягнення штрафних санкцій.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що Актом перевірки № 02/11-0387 від 17.07.2009 р. державний інспектор держенергонагляду встановив факт невиконання відповідачем приписів № 02/11-0167 від 24.03.2009 р. та № 02/11-0168 від 25.03.2009 року, за що позивачем прийнято постанову № Д-384 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику на суму 5100 грн. у зв'язку з невиконанням припису інспекції. Відповідальність визначена статтею 27 Закону України “Про електроенергетику” та Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999р. № 1312. Згідно пункту 5 цього Положення, старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарської діяльності штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 цього Положення (а саме - ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії) у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки та оформлюється постановою. Суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку. До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено. Просить стягнути з відповідача зазначену суму штрафу в розмірі 5100 грн.

Прокурор в судове засідання з'явився, та просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, місце та час слухання справи належним чином повідомлений, але надав заяву про слухання справи за його відсутністю.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував та просив у задоволенні позову відмовити.

Вислухавши у судовому засіданні прокурора та представника відповідача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Відповідно до статті 361 Закону України “Про прокуратуру” представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Заступник прокурора Донецької області - прокурор м. Донецька у даному випадку представляє інтереси держави в суді, оскільки його дії спрямовані на захист інтересів держави шляхом заявлення вимог про стягнення заборгованості на користь державного бюджету.

Державне підприємство “Національна енергетична компанія “Укренерго” зареєстроване 10.08.1998 року Шевченківською районною у м. Києві Державною адміністрацією, з 20.03.2007 року включене до ЄДРПОУ.

Головною метою діяльності ДП “Національна енергетична компанія “Укренерго” є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи України, задоволення держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управляння ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій для країни, а до основних напрямків діяльності здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України “Про електроенергетику” та Положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, посиленню впливу на суб'єктів електроенергетики та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання і споживання енергії та забезпечення споживачами технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок та теплових мереж.

Відповідач, Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора № 3 Пролетарського району м.Донецька», зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради Донецької області, є юридичною особою та включено до ЄДРПОУ.

Судом встановлено, що 17.07.2009 р. в Комунальному підприємстві «Житлово-експлуатаційна контора № 3 Пролетарського району м.Донецька» державним інспектором з енергетичного нагляду було проведено перевірку щодо виконання приписів Інспекції від 24.03.2009 р. № 02/11-0167 та № 02/11-0168 від 25.03.2009р. про усунення порушень законодавства про електроенергетику, що підтверджується актом перевірки від 17.07.2009 р. № 02/11-0387.

25.09.2009р. позивачем прийнято Постанову № Д-384 про накладення на відповідача штрафу за порушення законодавства про електроенергетику на суму 5100 грн. у зв'язку з невиконанням приписів Інспекції від 24.03.2009р. № 02/11-0167 та від 25.03.2009р. № 02/11-0168.

Відповідно до ст. 5 Закону України “Про електроенергетику” (надалі Закон), до принципів державної політики в електроенергетиці належать створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів та ін.

Відповідно до ст. 9 Закону, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право:

- безперешкодного доступу до електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж споживачів та суб'єктів електроенергетики;

- отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів;

- давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів;

- давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці;

- надсилати власникам об'єктів споживача подання про невідповідність займаній посаді працівника електротехнічного профілю, який своєчасно не пройшов перевірку знань з електробезпеки та експлуатації струмоприймачів;

- вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії;

- надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення;

- застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 27 Закону, суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 5 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999р. №1312, старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарської діяльності штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 цього Положення (а саме - за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії) у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки та оформлюється постановою.

Суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачений.

Відповідно до ст. 11 КАС України - розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач правомірно застосував до відповідача санкції у розмірі 5100 грн., а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-11, 17, 69-71, 86, 94, 122, 158-163, 185-186, 254 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов заступника прокурора Донецької області - прокурора міста Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №3 Пролетарського району м.Донецька» про стягнення штрафних санкцій - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №3 Пролетарського району м.Донецька» (83044, м. Донецьк, вул. Комуністична, 14б) на користь державного бюджету України (п/р № 31112106700002, код платежу 21081100, отримувач державний бюджет м. Донецька, МФО 834016, ЄДРПОУ 23977045) суму штрафу в розмірі 5100 (п'ять тисяч сто) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя Ушенко С. В.