Ухвала від 12.11.2010 по справі 2а-24305/10/0570

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

12 листопада 2010 р. справа № 2а-24305/10/0570

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Ушенко С.В. перевіривши виконання вимог законодавства при подачі позовної заяви прокурором Орджонікідзевського району м.Маріуполя в інтересах держави в особі Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кадрове агентство «Азов Персонал Сервіс» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць у розмірі 213900,75 грн., -

ВСТАНОВИВ:

22 жовтня 2010 року прокурор Орджонікідзевського району м.Маріуполя в інтересах держави в особі Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кадрове агентство «Азов Персонал Сервіс» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць у розмірі 213900,75 грн.

Ухвалою від 25.10.2010р. позовну заяву залишено без руху з наданням строку позивачеві для усунення виявлених недоліків позовної заяви. 09.11.2010р. прокурором усунути недоліки позовної заяви, про що до суду надано відповідного листа.

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить суд стягнути з відповідача суму адміністративно-господарських санкцій, розраховану на підставі його Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік, поданого до позивача.

Статтею 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлено, що підприємство, в даному випадку відповідач, повинен подати до відділення Фонду соціального захисту інвалідів Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою Ф-10пн в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007р. № 70 „Про реалізацію статтей 19 і 20 Закону України „Про основи соціальної захищенності інвалідів в Україні” передбачено обов”язок, зокрема, підприємств, установ, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, самостійно, в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення, сплачувати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається згідно зі ст. 20 зазначеного Закону.

Тобто, виходячи із зазначених норм законодавства, позивачеві стало відомо про порушенням відповідачем нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів і про несплату ним адміністративно-господарських санкцій за порушення встановленого нормативу не пізніше 15 квітня 2010 року.

Згідно з редакцією частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів було встановлено річний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Однак, внаслідок набуття чинності 30.07.2010 року Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 року №2453-VI, яким було внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, строк звернення до адміністративного суду із зазначеним позовом скорочено до шести місяців з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Таким чином, шестимісячний строк звернення до суду з даним позовом, сплинув 15 жовтня 2010 року.

Як встановлено з відбитків печаток відділення поштового зв”язку, позов направлено до суду лише 19.10.2010р., тобто з порушенням встановленого КАС України процесуального строку звернення до суду.

Згідно з положеннями статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Позивачем не надано до суду заяви про поновлення строку звернення до суду.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення адміністративного позову без розгляду.

Позивачу слід мати на увазі, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє його, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись статтями 99, 100, 107, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву прокурора Орджонікідзевського району м.Маріуполя в інтересах держави в особі Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кадрове агентство «Азов Персонал Сервіс» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць у розмірі 213900,75 грн. - залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачеві, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє його права на повторне звернення до суду у випадках, передбачених законом.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Ушенко С. В.