Справа № 629/7385/24
Номер провадження 3/629/1773/24
05.12.2024 суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Харабадзе К.Ш., розглянувши адміністративний матеріал стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Маріуполь Донецької області, громадянки України, працюючої лаборантом КП «Харківводоканал», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.184 КУпАП,
15.11.2024 ОСОБА_1 не належним чином виконувала свої батьківські обов'язки щодо виховання своєї малолітньої доньки ОСОБА_2 , 2013 року народження, внаслідок чого дитини скоїла дрібну крадіжку в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Крім того, 16.11.2024 ОСОБА_1 не належним чином виконувала свої батьківські обов'язки щодо виховання своєї малолітньої доньки ОСОБА_2 , 2013 року народження, внаслідок чого дитини скоїла дрібну крадіжку в магазині «Аврора», за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Вказані обставини підтверджуються доданими до протоколів про адміністративне правопорушення серії ВАД № 261335, ВАД 260277 від 20.11.2024 доказами: рапортом ст. інспектора-чергового ЧЧ СМ Лозівського ВП ГУНП в Харківській області, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , заступника адміністрації магазину «Аврора», 488.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась, в наданій суду заяві просила розгляд справи проводити за її відсутності, вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала,.
Суд вважає можливим відповідно до ст. 268 КУпАП розглянути справу у відсутності ОСОБА_1 .
Згідно ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
За ч. 1 ст. 184 КУпАП передбачена відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Обставин, що обтяжують та пом'якшують відповідальність судом не встановлено.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи, що стосовно ОСОБА_1 справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 КУпАП розглядаються судом одночасно, суд до вказаних справ застосовує норму ст. 36 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, враховується характер скоєного правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, майнове положення, наявність обставин, що пом'якшують відповідальність, та відсутність обставини, що обтяжують таке, а тому до особи, яка притягується до адміністративної відповідальності слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Приймаючи до уваги положення ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя вважає необхідним також стягнути на користь держави судовий збір у сумі 605,60 гривень.
Керуючись ст.ст. 184, 283, 284 КУпАП, суддя,
Визнати винуватою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень на користь держави, перерахувавши на на р/р UA028999980313070106000020573, отримувач коштів: ГУК Харків обл/МТГ Лозова/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37874947, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету: 21081100.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу в 15-денний термін з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави р/р UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання до Лозівського міськрайонного суду Харківської області.
Суддя Карина ХАРАБАДЗЕ