Справа №599/2476/24
н.п.1-кс/599/444/2024
05 грудня 2024 року слідчий суддя Зборівського районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у м. Зборові клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №12024211070000221 від 15 листопада 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.336 КК України,
т.в.о. слідчого СВ ВП №2 (м. Зборів) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 за погодженням з начальником Зборівського відділу Бережанської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернулася до слідчого судді Зборівського районного суду Тернопільської області з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, які знаходяться у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою АДРЕСА_1 , а саме: копій журналів про включення ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_2 у поіменний список військовозобов'язаних, які були призвані та готові до відправки 25 жовтня 2024 року, копій витягів із журналу реєстрації виданих для оповіщення повісток та поіменний список військовозобов'язаних, які призвані і відправлялися на відправку, що стосується ОСОБА_5 .
Слідча надала заяву, згідно якої просить розглядати клопотання за її відсутності у зв'язку з участю у проведенні невідкладних слідчих дій, клопотання підтримує. Згідно ч.4 ст.107 у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя встановив:
ІНФОРМАЦІЯ_3 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за 12024211070000221 від 15 листопада 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.336 КК України, тобто ухилення від призову на військову службу під час мобілізації
Досудовим розслідуванням встановлено, що 15 листопада 2024 року у ВП №2 (м. Зборів) від ІНФОРМАЦІЯ_4 надійшли матеріали щодо ухилення від призову за мобілізацією ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя міста Тернопіль Тернопільської області, який 24 жовтня 2024 року отримав повістку про призов на військову службу з оголошенням мобілізації, однак у визначений термін не прибув.
В ході досудового розслідування, виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до інформації щодо включення ОСОБА_5 у поіменний список військовозобов'язаних, які були призвані та готові до відправки 25 жовтня 2024 року, витягів із журналу реєстрації виданих для оповіщення повісток та поіменний список військовозобов'язаних, які призвані і відправлялися на відправку, що стосується ОСОБА_5 , які зберігається у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою АДРЕСА_1 .
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володіння якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх.
Ч.5 ст.163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про наданнятимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи зокрема самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Зазначені вище документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, мають суттєве значення для розслідування кримінального провадження та встановлення факту події, обставин, складу кримінального правопорушення та можуть бути використані як важливий доказ.
Таким чином клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 40, 159-164 КПК України,
клопотання задовольнити. Надати дозвіл заступнику начальнику ВП №2 (м. Зборів)-начальнику СВ Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_6 , слідчому СВ відділення поліції №2 (м. Зборів) Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_7 , слідчому СВ відділення поліції №2 (м. Зборів) Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_8 , т.в.о. слідчого СВ ВП №2 (м. Зборів) Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою АДРЕСА_1 , а саме: копій журналів про включення ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_2 у поіменний список військовозобов'язаних, які були призвані та готові до відправки 25 жовтня 2024 року, копій витягів із журналу реєстрації виданих для оповіщення повісток та поіменний список військовозобов'язаних, які призвані і відправлялися на відправку, що стосується ОСОБА_5 , з можливістю вилучення копій документів.
Строк дії ухвали - до 30 грудня 2024 року.
У справі виготовлено дві копії ухвали, які направляються т.в.о. слідчого СВ ВП №2 (м. Зборів) Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Зборівського районного суду ОСОБА_1