Справа №: 465/9071/24
3/465/3868/24
04.12.2024
Суддя Франківського районного суду м. Львова Рудаков Д. І., розглянувши адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Львова, громадянина України, пенсіонера, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі КУпАП), -
До Франківського районного суду м. Львова поступили матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії АБА № 110478 від 11.11.2024, 05.11.2024 о 19:10 по вул. Пулюя, 3 у м. Львові, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом «BMW X4» д.н.з. НОМЕР_1 , будучи учасником ДТП, залишив місце події, не повідомивши орган чи підрозділ поліції.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 122-4 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину не визнав та пояснив, що покидати місце пригоди умислу не мав, так як не відчув контакту з іншим автомобілем, просив закрити провадження у справі.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченогост.122-4 КУпАП, з огляду на наступне.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АБА № 110478 від 11.11.2024, 05.11.2024 о 19:10 по вул. Пулюя, 3 у м. Львові, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом «BMW X4» д.н.з. НОМЕР_1 , був учасником дорожньо транспортної пригоди та залишив місце пригоди, не повідомивши орган поліції.
Згідно з п.2.10а Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Стаття 122-4 КУпАП, передбачає відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Так, об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, виражається у залишенні місця дорожньо-транспортної пригоди особами, до якої вони причетні.
Суб'єктивна сторона складу даного адміністративного правопорушення визначається ставленням особи до наслідків і характеризується наявністю умисної форми вини, а відповідальність настає лише за умови, що особа усвідомлювала протиправний характер своїх дій і мала умисел, спрямований на залишення водієм транспортного засобу місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої водій причетний.
Відтак, встановлені судом факти вказують на відсутність в діях ОСОБА_1 умислу на порушення п.2.10а ПДР України, і відповідно умислу на вчинення правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
У відповідності до ч.1 п.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, провадження в даній справі слід закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, статтями 221, 283 КУпАП,-
Провадження в справі щодо відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст.122-4 КУпАП, закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову про адміністративне правопорушення може бути подано скаргу протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд м. Львова.
Суддя Д. І. Рудаков