Рішення від 04.12.2024 по справі 420/13138/24

Справа № 420/13138/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2024 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправної бездіяльності відповідача в частині щодо відмови у перерахунку та виплаті позивачу нарахованих сум пенсії без обмеження її максимальним розміром з 01.12.2019 року, з 01.07.2021 року, а також у подальшому під час індексації пенсії з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року, з 01.03.2024 року відповідно, зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії позивачу без обмеження максимального розміру пенсії згідно рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 з 01.12.2019 року, з 01.07.2021 року, з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року, з 01.03.2024 року відповідно, а також у подальшому у разі проведення перерахунків пенсії (зокрема, у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму, встановленням нових підвищень, проведенням індексації пенсії, тощо), виплату загальної недоотриманої з 01.12.2019 року щомісячної суми боргу (різниця між нарахованою та фактично виплаченою сумами пенсії, станом на дату виплати за даним рішенням суду) здійснити відповідно до ч. 18 ст. 43, ч. 2, 3 ст. 51 та ч. 2 ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб», з урахуванням вже виплачених з 01.12.2019 року сум грошового забезпечення.

За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу - відповіді на відзив.

Позов обґрунтований позивачем тим, що він отримує пенсію у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», та знаходиться на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області. 10.11.2021 року на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 07.07.2021 у справі №420/7550/21 ГУПФ України в Одеській області здійснило перерахунок та виплату пенсії позивача з 01.12.2019 року, при цьому протиправно застосовано обмеження його пенсії максимальним розміром. Також, 03.10.2023 року при виконанні рішення Одеського окружного адміністративного суду від 10.07.2023 року у справі №420/10747/23 ГУПФ України в Одеській області здійснило перерахунок пенсії з 01.07.2021 відповідно до постанови КМУ від 14.07.2021 року №713, при цьому знову протиправно застосовано обмеження пенсії позивача максимальним розміром. 03.10.2023 року при виконанні рішення Одеського окружного адміністративного суду від 10.07.2023 року у справі №420/10747/23 ГУПФ України в Одеській області здійснило перерахунок пенсії позивача з 01.03.2022 року, згідно постанови КМУ і від 16.02.2022 року №118, при цьому знову протиправно застосовано обмеження максимальним розміром. В подальшому, при виконанні постанови КМУ від 24.02.2023 року №168 відповідачем здійснено індексацію основного розміру пенсії позивача з 01.03.2023 року, при цьому протиправно застосовано обмеження пенсії її максимальним розміром. Після чого, при виконанні постанови КМУ від 23.02.2024 року №185 відповідачем здійснено індексацію основного розміру пенсії позивача з 01.03.2024 року, при цьому знову протиправно застосовано обмеження пенсії її максимальним розміром. 26.03.2024 року позивач звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з вимогою провести перерахунок пенсії позивача без обмеження її максимальним розміром з 01.12.2019 року, з 01.07.2021 року та з урахуванням індексації з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року, з 01.03.2024 року, а також у подальшому при проведенні перерахунків пенсії (зокрема, у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму, встановленням нових підвищень, проведенням індексації пенсії тощо). Із отриманої від ГУПФ України в Одеській області відповіді від 24.04.2024 року №13298-10351/М-02/8-1500/24 стало відомо, що відповідачем визначено розмір пенсії позивача на зазначені дати з урахуванням максимального розміру, тобто десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, у зв'язку із чим позивач звернувся до суду із цим позовом.

Відзив на позовну заяву до суду від відповідача не надійшов.

Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення проти позову, докази, якими вони підтверджуються, суд вважає, що позовна заява підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію по інвалідності на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Кабінет Міністрів України 16.02.2022 року прийняв постанову №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», пунктом № 2 якої передбачено установити, що з 1 березня 2022 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2021 року включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений абзацом другим пункту 1 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом. Підвищення пенсії, передбачене абзацом першим цього пункту, встановлюється додатково до щомісячної доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

Підвищення на коефіцієнт збільшення, установлений абзацом другим пункту 1 цієї постанови, застосовується також у разі поновлення виплати пенсії, призначеної до 31 грудня 2021 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім перерахунків пенсії, що проводилися у період з 1 січня 2021 року до 28 лютого 2022 року за рішенням Кабінету Міністрів України відповідно до частини четвертої статті 63 зазначеного Закону. Підвищення пенсії, передбачене цим пунктом, враховується під час подальших перерахунків пенсії відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 року №168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», установлено, що з 1 березня 2023 року перерахунок пенсій згідно з «Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,197.

Установлено, що з 1 березня 2023 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 року №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2022 року включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Також, 23.02.2024 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та до додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році».

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України №185 від 23.02.2024 року «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та до додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» установлено, що з 1 березня 2024 року перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,0796.

Установлено, що з 1 березня 2024 року: 1) розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 року №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року №168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2023 року включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 3 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 07 липня 2021 року у справі №420/7550/21, зокрема, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду ї України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 з 01.12.2019 року перерахунок та виплату основного розміру пенсії на підставі наданої Міністерством внутрішніх справ України оновленої довідки № 22/6-1318 від 24.03.2021 року про розмір грошового забезпечення, із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії з урахуванням проведених виплат.

На виконання рішення суду від 07 липня 2021 року у справі №420/7550/21 позивачу здійснено перерахунок пенсії з 01.12.2019 року. Основний розмір пенсії з надбавками складає 16760,98 грн. Розмір пенсії з урахуванням максимального розміру пенсії 16380 грн.

Також, після здійсненого перерахунку пенсії позивача з 01.07.2021 року, основний розмір пенсії позивача складає 18847,38 грн. Розмір пенсії з урахуванням максимального розміру пенсії 18540 грн.

З матеріалів справи вбачається, що з 01.03.2022 року позивачу нарахована індексація пенсії відповідно до постанови в сумі 1798,25 грн., основний розмір пенсії з урахуванням індексації 21127,19 грн. Розмір пенсії з урахуванням максимального розміру пенсії 19340 грн.

Крім того, з 01.03.2023 року позивачу нарахована індексація пенсії відповідно до постанови в сумі 1500 грн., основний розмір пенсії з урахуванням індексації 22690 грн. Розмір пенсії з урахуванням максимального розміру пенсії 20930 грн.

Також, після здійсненого перерахунку пенсії позивача з 01.03.2024 року, основний розмір пенсії позивача з урахуванням індексації складає 24297,99 грн. Розмір пенсії з урахуванням максимального розміру пенсії 23610 грн.

26.03.2024 року позивач звернувся до відповідача із заявою щодо перерахунку його пенсії з 01.12.2019 року, з 01.07.2021 року, з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року, з 01.03.2024 року без обмеження максимальним розміром.

Листом від 24.04.2024 року Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повідомило позивачу про те, що розмір його пенсії визначений на зазначені дати з урахуванням максимального розміру, тобто, десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Не погодившись з обмеженням розміру пенсії, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно зі ст. 1, 1-1, ч. 1 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років. Військовослужбовці, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, які стали особами з інвалідністю за умов, передбачених цим Законом, набувають право на пенсію по інвалідності.

Законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.

Зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ч. 7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

При цьому, ч. 7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» рішенням Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20.12.2016 року визнано неконституційним.

Конституційний Суд України зазначив, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом № 2262, порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п'ятою статті 17 Конституції України, які зобов'язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України.

В резолютивній частині рішення Конституційний суд України зазначив: визнати такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ зі змінами, а саме: - частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

При цьому, частина сьома ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» втратила чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України Рішення № 7-рп/2016 від 20.12.2016 року.

Таким чином, з 20 грудня 2016 року відсутня ч. 7 ст. 43 в Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774-VIII, який прийнято 06 грудня 2016 року та вперше опубліковано в газеті «Голос України» 27 грудня 2016 року та набрав чинності відповідно до прикінцевих положень з 1 січня 2017 року, у частині сьомій статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» слова і цифри «у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року».

Зі змісту внесених змін Законом України № 1774-VIII з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20.12.2016 року, вбачається, що у Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» відсутня частина сьома статті 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр є нереалізованими.

Даний висновок узгоджується з позицією, що викладена в постановах Верховного Суду від 3 жовтня 2018 року по справі № 127/4267/17, від 16 жовтня 2018 року по справі № 522/16882/17, від 31 січня 2019 року по справі № 638/6363/17, від 15 квітня 2019 року по справі № 127/4270/17, від 15 квітня 2019 року по справі № 522/16973/17, від 21 листопада 2019 року у справі № 295/2039/17, від 10 жовтня 2019 року по справі № 522/22798/17, від 23 червня 2020 року по справі № 686/24928/16-а, від 30 жовтня 2020 року по справі № 522/16881/17.

Таким чином, після прийняття Конституційним Судом України Рішення №7-рп/2016 від 20.12.2016 року обмеження розміру пенсії позивача 10 (десятьма) прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність - є неправомірним.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача на положення ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», оскільки саме на підставі вказаного Закону були внесені зміни до ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та, фактично, є ідентичними.

При цьому, факт визнання такого обмеження розміру пенсії таким, що не відповідає ст. 117 Конституції України свідчить про протиправність застосування аналогічних положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» при перерахунку пенсії позивача.

Таким чином дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження з 01.12.2019 року, з 01.07.2021 року, з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року, з 01.03.2024 року розміру пенсії позивача максимальним розміром є протиправними.

Враховуючи протиправність дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження з 01.12.2019 року, з 01.07.2021 року, з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року, з 01.03.2024 року розміру пенсії позивача максимальним розміром, у суду є всі підстави для зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.12.2019 року, з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року, з 01.03.2024 року без обмеження максимальним розміром, з урахуванням виплачених сум.

При цьому, суд відмовляє у задоволенні вимог позивача щодо здійснення виплати його пенсії без обмеження максимальним розміром у подальшому у разі проведення перерахунків пенсії (зокрема, у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму, встановленням нових підвищень, проведенням індексації пенсії, тощо), оскільки задоволення вимог в цій частині буде свідчити про вирішення спору на майбутнє, а суд захищає тільки порушене право.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані, відповідають вимогам законодавства та підлягають задоволенню в частині визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження з 01.12.2019 року, з 01.07.2021 року, з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року, з 01.03.2024 року розміру пенсії позивача максимальним розміром, зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.12.2019 року, з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року, з 01.03.2024 року без обмеження максимальним розміром, з урахуванням виплачених сум, а в іншій частині позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 139, 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання протиправної бездіяльності відповідача в частині щодо відмови у перерахунку та виплаті позивачу нарахованих сум пенсії без обмеження її максимальним розміром з 01.12.2019 року, з 01.07.2021 року, а також у подальшому під час індексації пенсії з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року, з 01.03.2024 року відповідно, зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії позивачу без обмеження максимального розміру пенсії згідно рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 з 01.12.2019 року, з 01.07.2021 року, з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року, з 01.03.2024 року відповідно, а також у подальшому у разі проведення перерахунків пенсії (зокрема, у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму, встановленням нових підвищень, проведенням індексації пенсії, тощо), виплату загальної недоотриманої з 01.12.2019 року щомісячної суми боргу (різниця між нарахованою та фактично виплаченою сумами пенсії, станом на дату виплати за даним рішенням суду) здійснити відповідно до ч. 18 ст. 43, ч. 2, 3 ст. 51 та ч. 2 ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб», з урахуванням вже виплачених з 01.12.2019 року сум грошового забезпечення - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження з 01.12.2019 року, з 01.07.2021 року, з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року, з 01.03.2024 року розміру пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 року, з 01.03.2022 року, з 01.03.2023 року, з 01.03.2024 року без обмеження максимальним розміром, з урахуванням виплачених сум.

В задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Леонід СВИДА