Справа № 991/4385/22
Провадження 1-кс/991/4403/22
05 жовтня 2022 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 , за участю детектива ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого детектива Національного бюро Четвертого відділу детективів Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_2 , погоджене прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні № 52021000000000277 від 25.05.2021 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України,
Старший детектив НАБУ ОСОБА_2 звернувся до Вищого антикорупційного суду із клопотанням №19/5570т від 04.10.2022. Протоколом автоматичного визначення слідчого судді для розгляду клопотання визначено слідчого суддю Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 .
Клопотання обґрунтовано тим, що Детективами Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 52021000000000277 від 25.05.2021 за ознаками можливого вчинення службовими особами Управління справами Апарату Верховної Ради України, за попередньою змовою зі народним депутатом України, службовими особами Державного підприємства «Державний будівельний комбінат Управління справами Апарату Верховної Ради України», код ЄДРПОУ 21586524 (далі - ДП «Державний будівельний комбінат»), суб'єктів господарської діяльності приватної форми власності та іншими невстановленими особами кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.
Відповідно до здобутої детективами інформації ОСОБА_4 , який з 12.05.2020 по 04.09.2020 займав посаду заступника керуючого справами Управління справами Апарату Верховної Ради України, з 04.09.2020 по 03.09.2021 працював Першим заступником Керівника Апарату Верховної Ради України - керуючим справами, тобто займав посаду, яка відноситься до категорії «А» державної служби, а з 03.09.2021 по 05.01.2022 працював керівником Управління справами Апарату Верховної Ради України, за попередньою змовою з директором ДП «Державний будівельний комбінат» ОСОБА_5 , директором ТОВ «Ніка» ЛТД, код ЄДРПОУ 16399955, ОСОБА_6 та іншими невстановленими особами здійснювали дії, спрямовані на фактичну передачу в користування ТОВ «НІКА» ЛТД для будівництва житлового комплексу, всупереч положенням законодавства України, земельної ділянки кадастровий номер 8000000000:90:144:0009, площею - 8,1131 га, за адресою: м. Київ, вул. Клеманська 6-8, що є власністю держави в особі Київської міської державної адміністрації і перебуває в постійному користуванні ДП «Державний будівельний комбінат», та, на якій фактично знаходиться виробнича база вказаного комбінату, що використовується для забезпечення діяльності Верховної Ради України.
Всупереч положенням чинного законодавства (Господарського кодексу, Закону України «Про правовий режим майна, що забезпечує діяльність Верховної Ради України»), а також Статуту ДП «Державний будівельний комбінат» за відсутності офіційного погодження Уповноваженого органу управління та рішення Верховної Ради України службові особи ДП «Державний будівельний комбінат» за попередньою змовою із, на той час Першим заступником керівника Апарату - керуючим справами Управління справами Апарату Верховної Ради України ОСОБА_4 , службовими особами ТОВ «Ніка» ЛТД та іншими невстановленими особами, за допомогою Товарної біржі «Український центр біржової торгівлі», створюючи видимість конкуренції, провели публічний інвестиційний аукціон з визначення переможця для укладання договору пайової участі (інвестиційного договору) щодо забудови земельної ділянки за адресою: м. Київ, вул. Клеманська, 6-8, кадастровий номер 8000000000:90:144:0009, на якому перемогу здобуло ТОВ «Ніка» ЛТД.
До умов інвестиційного договору всупереч положенням законодавства без відповідного рішення Верховної Ради України були включенні об'єкти нерухомості, які забезпечують діяльність Верховної Ради України.
За інформацією, яка міститься на Інтернет-сайті за URL-адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 та в аукціонному свідоцтві №111220-001 від 11.12.2020 публічного інвестиційного аукціону з визначення переможця для укладення договору пайової участі, виданому Товарною біржою «Український центр біржової торгівлі», кінцева вартість реалізації за результатами інвестиційного аукціону з визначення переможця для укладання договору пайової участі (інвестиційного договору) щодо забудови земельної ділянки за адресою: м. Київ, вул. Клеманська, 6-8 , кадастровий номер 8000000000:90:144:0009, склала 300 875 440,00 грн. в грошовому вираженні, що відповідає 12 801,03 кв.м. (300 875 440 / 23 504) у натуральному вираженні. Відповідний договір №126 укладено 21.12.2020.
Згідно з висновком експертів від 03.08.2022 №18451/6670-6818 за результатами проведення комплексної судової оціночно-будівельної та оціночно-земельної експертизи вартість права постійного користування вказаною земельною ділянкою станом на 21.12.2020 складає 212 713 985,00 грн., а ринкова вартість нерухомого майна та земельних поліпшень, що розташовані на ній, складає 312 435 838,00 грн.
Крім того для визначення розміру пайової участі ДП «Державний будівельний комбінат» в інвестиційному договорі №126 від 21.12.2020 відповідно до ст. 17 Закону України «Про інвестиційну діяльність» необхідно було використовувати опосередковану вартість спорудження житла в м. Києві, що була затверджена Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 16.12.2020 №311 на дату укладення договору, тобто 15 465,00 грн., а не 23 504,00 грн.
Внаслідок застосування останньої частка паю державного підприємства в інвестиційному договорі в натуральному виражені можливо занижена приблизно на 34% (100% - 66% (15 465 / 23 504), тобто при умовній вартості інвестиційного внеску підприємства в розмірі 300 875 440,00 грн. його частку при перерахунку в кількість квадратних метрів житла можливо занижено на 102 297 649,60 грн. (300 875 440,00 х 0,34).
Аналогічні дії тими ж службовими особами були вчинені і щодо земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:76:036:0007, площею - 0,192 га, за адресою: м. Київ, вул. Шовковична, 12-6 , що є власністю держави в особі Київської міської державної адміністрації і перебуває в постійному користуванні ДП «Державний будівельний комбінат» та на якій фактично знаходиться адміністративна будівля вказаного підприємства, і яка відповідно, в тому числі, використовується для забезпечення діяльності Верховної Ради України. Проте, у цьому випадку переможцем аукціону визначено ТОВ «Комфорт Буд Інвест», код ЄДРПОУ 42095613, з яким, в особі директора ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ДП «Державний будівельний комбінат» в аналогічний спосіб укладено договір №134 від 31.12.2020.
Вартість паю ДП «Державний будівельний комбінат» склала 172 732 636,00 грн. в грошовому вираженні, що відповідає 1 117,02 кв.м. (172 732 636,00 / 154 637,00) у натуральному вираженні.
При цьому, для визначення розміру пайової участі ДП «Державний будівельний комбінат» в інвестиційному договорі №134 від 31.12.2020 відповідно до ст. 17 Закону України «Про інвестиційну діяльність» необхідно було використовувати опосередковану вартість спорудження житла в м. Києві, що була затверджена Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 16.12.2020 №311 на дату укладення договору, тобто 15 465,00 грн., а не 154 637,00 грн за квадратний метр.
Внаслідок застосування останньої частка паю державного підприємства в інвестиційному договорі в натуральному виражені можливо занижена приблизно на 90% (100% - 10% (15 465 / 154 637) від того розміру, який згідно з нормами діючого законодавства мало би отримати державне підприємство, тобто при умовній вартості інвестиційного внеску підприємства в розмірі 172 732 636,00 грн. його частку при перерахунку в кількість квадратних метрів апартаментів можливо занижено на 155 459 372,40 грн. (172 732 636,00 х 0,90).
В ході досудового розслідування отримано відомості, які дають обґрунтовані підстави вважати, що до вчинення вказаних кримінальних правопорушень як організатор їх вчинення може бути причетний народний депутат України ІХ скликання ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Згідно з отриманою інформацією саме ОСОБА_8 організував призначення на посаду директора ДП «Державний будівельний комбінат» ОСОБА_5 , який від імені підприємства у грудні 2020 року підписав інвестиційні договори №126 і №134 щодо забудови вищевказаних земельних ділянок.
Поряд з цим, під час розслідування отримано відомості, які дають обґрунтовані підстави вважати, що до вчинення вказаних кримінальних правопорушень також може бути причетний ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Так, отримано інформацію, яка потребує перевірки в ході досудового розслідування, про те, що ОСОБА_9 так, як і ОСОБА_8 , є одним із фактичних бенефіціарних власників підприємств, які виконують проектування, будівництво та фінансування будівництва на земельній ділянці за адресою: м. Київ, вул. Клеманська, 6-8 .
Зокрема, відповідно до відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела та суми доходів ОСОБА_9 протягом останніх років отримує щорічно по декілька десятків мільйонів гривень в якості дивідендів від акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд « Княгиня Ярославна », код ЄДРПОУ 40468695 (далі - АТ «ЗНВ КІФ «Княгиня Ярославна»).
Згідно з ст.ст. 1, 6-1 Закону України «Про інститути спільного інвестування» право на отримання дивідендів у закритих корпоративних інвестиційних фондах мають учасники таких фондів, яким належать акції, що посвідчують майнові права власника на частини майна фонду.
За інформацією отриманою в ході досудового розслідування АТ «ЗНВ КІФ «Княгиня Ярославна» здійснює фінансування будівництва об'єктів, які споруджуються суб'єктами господарювання, що входять до групи компаній під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Зокрема, згідно із інформацією розміщеною на сайті «Perfect Group» за URL-адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6, серед оприлюднених новин зазначається, що ТОВ «Ніка» ЛТД, очолюване ОСОБА_6 , входить до складу «Perfect Group».
Крім того, відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань ОСОБА_9 у 2011 - 2018 роках був одним із засновників та кінцевих бенефіціарних власників ТОВ «Ніка» ЛТД.
Також, в ході досудового розслідування 02.12.2021 під час проведення обшуку в службових кабінетах та інших приміщеннях ТОВ «Ніка» ЛТД за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська, буд. 26-Ж, було виявлено кабінет, де на столі знаходився документ під назвою «Перелік об'єктів «Perfect Group» у м. Києві станом на 19.05.2020», в якому під номером 21 вказано: «Реконструкція виробничої території під житлову забудову по вул. Клеманська, 6-8 у Дарницькому районі м. Києва ». Серед аркушів цього документу знаходилася візитка на ім'я ОСОБА_9 з написом «Perfect Group» та зазначеним номером мобільного телефону - НОМЕР_1 .
Окрім того, у вказаному кабінеті в відрі для сміття було виявлено розірваний аркуш із чорновими рукописними записами, де зазначалися суми грошових коштів і короткі відомості про судові спори, які тривають відносно різних об'єктів, зокрема, згадується вулиця Клеманська і поданий позов Апаратом Верховної Ради України про визнання договору не дійсним.
За даними досудового розслідування, представниками ТОВ «Ніка» ЛТД, яке входить до групи компаній «Perfect Group», з метою отримання юридичних підстав для реалізації свого задуму щодо забудови земельної ділянки за адресою: м. Київ, вул. Клеманська, 6-8 , та уникнення кримінальної відповідальності за заподіяння тяжких наслідків для держави, вчиняються дії направлені на отримання рішень господарських судів різних інстанції про відмову у задоволені позовних вимог позивачів, які оскаржують проведення інвестиційного аукціону та вимагають визнати договір №126 від 21.12.2020 недійним.
Зазначені вище обставини дають обґрунтовані підстави вважати, що на даний час ОСОБА_9 , будучи матеріально зацікавленим у виконанні умов інвестиційних договорів, зокрема договору №126 від 21.12.2020, може приймати участь у вчиненні дій, направлених на досягнення злочинного задуму, спілкуватися із іншими особами причетними до вчинення цих кримінальних правопорушень щодо обставин їх скоєння, способів уникнення кримінальної відповідальності, приймати участь у фінансуванні протиправних дій та/або залучення на матеріальній основі інших осіб до вчинення таких дій задля забезпечення доведення до кінця відповідного злочинного задуму.
У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , для спілкування використовує абонентський номер мобільного телефону НОМЕР_1 , первинно отриманим в оператора мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар».
Відповідно до ч. 4 ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України, санкція якого передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років, є тяжким злочином.
Таким чином, з метою встановлення відомостей про фактичні обставини організації та вчинення кримінального правопорушення, осіб причетних до його скоєння, інформації про можливі джерела доказів вчинення кримінального правопорушення, а також отримання або спростування факту причетності вище вказаних осіб до вчинення тяжкого кримінального правопорушення, з огляду на неможливість отримання таких даних в інший спосіб, на переконання детектива, в органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні негласних слідчих (розшукових) дій відносно ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .
Обставинами, які дають обґрунтовані підстави вважати, що ОСОБА_9 обізнаний щодо фактичних обставин вчинення кримінального правопорушення та залучений до механізму його скоєння, є вищевикладена інформація отримана під час досудового розслідування.
Поряд з цим, проведення гласних слідчих (розшукових) дій у цьому кримінальному провадженні відносно безпосередньо ОСОБА_9 неодмінно призведе до інформування ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інших осіб про проведення відносно нього слідчих дій, що в свою чергу надасть можливість останнім вжити заходів конспірації та незаконно впливати на досудове розслідування і свідків використовуючи зв'язки, з метою приховання ознак та доказів можливих протиправних дій.
Розглянувши клопотання відповідно до вимог ч. 1 ст. 248 КПК України, вислухавши пояснення детектива, проаналізувавши доводи клопотання і надані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність часткового задоволення поданого клопотання.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 246 КПК України негласні слідчі (розшукові) дії - це різновид слідчих (розшукових) дій, відомості про факт та методи проведення яких не підлягають розголошенню, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Негласні слідчі (розшукові) дії проводяться у випадках, якщо відомості про кримінальне правопорушення та особу, яка його вчинила, неможливо отримати в інший спосіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 248 КПК України слідчий суддя може постановити ухвалу про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, якщо слідчий, прокурор доведе наявність достатніх підстав вважати, що вчинений злочин відповідної тяжкості, під час проведення негласної слідчої (розшукової) дії можуть бути отримані докази, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин кримінального правопорушення або встановлення осіб, які вчинили кримінальне правопорушення.
Згідно з п. 7 ч. 2 ст. 248 КПК України у клопотанні про надання дозволу на проведення НСРД зазначається, серед іншого, обґрунтування неможливості отримання відомостей про кримінальне правопорушення та особу, яка його вчинила, в інший спосіб.
Проаналізувавши положення клопотання, оцінивши пояснення детектива та представлені ним матеріали вбачається відповідність зазначеної в ньому фабули вчинення злочинів відомостям з ЄРДР станом на 04.10.2022р.
Описані в клопотанні обставини надають розуміння того, що було вчинено кримінальні правопорушення, які віднесені до підсудності Вищого антикорупційного суду відповідної тяжкості (ст.ст.33-1, ч.5, ст.216 КПК України), а досліджені матеріали кримінального провадження в достатній мірі показують зв'язок між вчиненим правопорушенням та можливої безпосередньої участі осіб (и), які фігурують у матеріалах провадження.
З поданих матеріалів детективом не вбачається належності особи, відносно якої подане клопотання, до спеціальних суб'єктів.
Номер телефону особи, відносно якої подане клопотання та інші ідентифікуючі дані були підтверджені детективом матеріалами наданими в судовому засіданні.
Детективами доведено, що обмін інформацією між ОСОБА_9 та іншими особами, причетними до вчинення кримінального правопорушення, зокрема, обговорення обставин, пов'язаних із вчиненням злочину, приховуванням його слідів та пошуком шляхів уникнення кримінальної відповідальності, може відбуватися під час спілкування з використанням мобільного телефонного номера НОМЕР_1 , первинно отриманого в оператора мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар», що знаходиться у фактичному володінні й користуванні ОСОБА_9 відповідно до наявної інформації.
З огляду на вище викладене у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні відносно ОСОБА_9 негласної слідчої (розшукової) дії у вигляді зняття інформації з електронних комунікаційних мереж (мереж, що забезпечують передавання знаків, сигналів, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь-якого виду між підключеними до неї комунікаційними мережами доступу) за мобільним телефонним номером НОМЕР_1 , первинно отриманим в оператора мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар».
Детективом доведено, що обмін інформацією між ОСОБА_9 та іншими зацікавленими чи причетними до злочину особами, зокрема, листування з приводу обставин, які пов'язані із вчиненням злочину, приховуванням його слідів та шляхами уникнення кримінальної відповідальності, може відбуватися під час спілкування з використанням мобільних пристроїв, у яких використовується мобільний телефонний номер НОМЕР_1 , первинно отриманий в оператора мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар», що знаходяться у фактичному володінні й користуванні ОСОБА_9 .
З огляду на вище викладене у органу досудового розслідування з метою пошуку, виявлення та фіксації відомостей, що містяться в електронних інформаційних системах або їх частинах, виникла обгрунтована необхідність у проведенні негласної слідчої (розшукової) дії у вигляді зняття інформації з електронних інформаційних систем з подоланням систем логічного захисту без відома власника, володільця або утримувача, які містяться у мобільних пристроях, у яких використовується абонентський мобільний телефонний номер НОМЕР_1 , володільцем якого є ОСОБА_9 , а також установлення місцезнаходження радіообладнання (радіоелектронного засобу), в якому ОСОБА_9 використовується вказаний абонентський мобільний телефонний номер НОМЕР_1 .
Також зважаючи на викладене та те, що для спілкування ОСОБА_9 може використовувати програми месенджери, з метою пошуку, виявлення та фіксації відомостей, які мають значення для кримінального провадження, та містяться у вказаних електронних інформаційних системах або їх частинах, виникла необхідність у проведенні негласної слідчої (розшукової) дії у вигляді зняття інформації з електронних інформаційних систем з подоланням систем логічного захисту без відома власника, володільця або утримувача, а саме систем інтернет-зв'язку (месенджерів) «Skype», «IMessage», «WhatsApp», «Viber», «Telegram», «Signal», «Line», «CoverMe», аккаунт у яких зареєстрований за ОСОБА_9 , з використанням абонентського телефонного номеру НОМЕР_1 , первинно отриманого в оператора мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар», володільцем якого є ОСОБА_9 .
Крім того для пошуку, фіксації і перевірки під час досудового розслідування відомостей про поведінку ОСОБА_9 або тих, з ким він контактує у публічно доступних місцях щодо останнього необхідно провести негласну слідчу (розшукову) дію - спостереження за особою, що полягатиме у проведенні візуального спостереження з використанням відеозапису, фотографування, спеціальних технічних засобів для спостереження.
Разом з тим, у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що ОСОБА_9 може зустрічатися та спілкуватися, у публічно доступних та недоступних місцях, з іншими особами, з якими будуть обговорювати злочинні наміри, обставини вчинення злочину та плани щодо приховання слідів злочину. З огляду на викладене є підстави вважати, що його розмови, інші звуки, рухи, дії, пов'язані з його діяльністю або місцем перебування тощо, можуть містити відомості, які мають значення для досудового розслідування. У зв'язку з цим, виникла необхідність у проведенні щодо ОСОБА_9 негласної слідчої (розшукової) дії - аудіо-, відеоконтроль особи.
Негласні слідчі (розшукові) дії у вигляді зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, зняття інформації з електронних інформаційних систем з подоланням систем логічного захисту без відома власника, володільця або утримувача, установлення місцезнаходження радіообладнання (радіоелектронного засобу), спостереження за особою, аудіо-, відеоконтроль особи, необхідно проводити строком на два місяці через необхідність отримання достатньої інформації, яка б підтверджувала чи спростовувала наведені в клопотанні факти.
Проведення негласних слідчих (розшукових) дій у виді зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, зняття інформації з електронних інформаційних систем з подоланням систем логічного захисту без відома власника, володільця або утримувача, установлення місцезнаходження радіообладнання (радіоелектронного засобу), спостереження за особою, аудіо-, відеоконтроль особи дасть змогу встановити відомості, які мають значення для кримінального провадження (розмови, листування із особами, що є причетними до вчинення злочину, а також з іншими особами щодо обставин вчинення злочину та приховування його слідів; точні координати радіовипромінювальних пристроїв у просторі і часі, звуки, рухи, дії тощо, злочинна поведінка), які самостійно, а також у сукупності із іншими доказами будуть мати суттєве значення для з'ясування обставин злочину та викриття осіб, які його вчинили.
З положеннями ст. 384 КК України детектив слідчим суддею ознайомлений та про наслідки попереджений.
Керуючись положеннями, ст.ст.40, 246-248, 258-269, 372 КПК України, слідчий суддя,
1. Клопотання про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні № 52021000000000277 від 25.05.2021 задовольнити частково.
2. Надати дозвіл на проведення відносно ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , негласних слідчих (розшукових) дій, а саме:
- зняття інформації з електронних комунікаційних мереж за абонентським номером НОМЕР_1 , первинно отриманим в оператора мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар»;
- зняття інформації з електронних інформаційних систем з подоланням систем логічного захисту без відома власника, володільця або утримувача, які містяться у мобільних пристроях, в яких використовується абонентський номер мобільного телефону НОМЕР_1 , первинно отриманий в оператора мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар»;
- зняття інформації з електронних інформаційних систем (месенджерів) «Skype», «IMessage», «WhatsApp», «Viber», «Telegram», «Signal», «Line», «CoverMe», аккаунт у яких зареєстрований за ОСОБА_9 , з використанням абонентського телефонного номеру НОМЕР_1 , що первинно виданий оператором мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар», а саме пошук, виявлення і фіксація відомостей, що містяться в електронній інформаційній системі або її частині, доступ до електронної інформаційної системи або її частини, а також отримання таких відомостей без відома її власника, володільця або утримувача;
- установлення місцезнаходження радіообладнання (радіоелектронного засобу), що полягає в застосуванні технічних засобів для локалізації місцезнаходження радіоелектронного засобу, у тому числі, мобільного терміналу систем зв'язку, та інших радіовипромінювальних пристроїв, активованих у мережах операторів рухомого (мобільного) зв'язку, без розкриття змісту повідомлень, що передаються по абонентському телефонному номеру НОМЕР_1 , що первинно виданий оператором мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар» та належить ОСОБА_9 ;
- спостереження за особою, що полягатиме в проведенні у публічно доступних місцях візуального спостереження з використанням відеозапису, фотографування, спеціальних технічних засобів для спостереження;
- аудіо-, відеоконтроль особи в місцях його перебування.
Строк дії ухвали - до 05.12.2022 року, але не довше строку досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_1