Справа № 991/7548/23
Провадження 1-кс/991/7582/23
28 серпня 2023 року м.Київ
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 , за участю ст.детектива ОСОБА_2 , розглянувши клопотання №19/8491 від 11.08.2023 старшого детектива Національного бюро П'ятого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів ОСОБА_2 , погоджене прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні № 52019000000000585 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,
28.08.2023 ст.детектив Національного антикорупційного бюро України звернувся до Вищого антикорупційного суду із вказаним клопотанням. Протоколом автоматичного визначення слідчого судді для розгляду клопотання визначено слідчого суддю Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 .
Відповідно до поданого клопотання Національним антикорупційним бюро України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 52019000000000585 від 15.07.2019 за фактом зловживання службовими особами ГУ Держгеокадастру в Сумській області своїм службовим становищем, які, усупереч ст.ст. 84, 116, 122, 149, 150 Земельного кодексу України, діючи в інтересах ТОВ «АФ Довіра 2008» ЄДРПОУ 3574225, прийняли рішення внаслідок яких із державної власності безповоротно вибула особливо цінна земля на території Роменського району Сумської області загальною площею близько 3008 га, яка перебувала на праві постійного користування у ДП «ДГ «Іскра» ІСГ ПС НААН та ДП «ДГ «АФ Надія» ІСГ ПС НААН, чим спричинено тяжкі наслідки державі.
У ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.06.1999 № 1089 «Про перелік установ, організацій та підприємств, які входять до складу Української академії аграрних наук» ДП «ДГ «Іскра» ІСГ ПС НААН (далі - ДП «ДГ «Іскра») та ДП «ДГ «АФ Надія» ІСГ ПС НААН (далі - ДП «ДГ «АФ Надія») входять до відання Національної академії аграрних наук України.
Відповідно до ч. 4 ст. 84 Земельного кодексу України земельні ділянки із земель державної власності, які використовуються для забезпечення діяльності Національної академії аграрних наук України (державна галузева академія наук), не можуть передаватися у приватну власність.
Згідно з ч. 5 ст. 116 Земельного кодексу України земельні ділянки, які перебувають у користуванні юридичних осіб, передаються у власність за рішенням органів виконавчої влади лише після припинення права постійного користування ними в порядку, визначеному законів.
Статтею 5 Закону України «Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, національних галузевих академій наук та статусу їх майнового комплексу» визначено, що вилучення земельних ділянок Національної академії аграрних наук України може здійснюватися лише за згодою президії НААН відповідно до Земельного кодексу України.
Окрім цього, ч. 9 ст. 149 та ч. 2 ст. 150 Земельного кодексу України закріплено, що припинення права постійного користування особливо цінними землями з підстав добровільної відмови від користування ними або шляхом їх вилучення здійснюється Кабінетом Міністрів України за погодженням з Верховною Радою України.
Відповідно до відомостей державної статистичної звітності форми 6-зем ГУ Держгеокадастру в Сумській області станом на 01.01.2017 у постійному користуванні ДП ДГ «Іскра» перебувало 3111,3749 га землі, а ДП «ДГ «АФ Надія» - 3944,2297 га.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, президія НААН, ГУ Держгеокадастру в Сумській області не приймали жодних рішень, які стосуються припинення права постійного користування ділянками ДП «ДГ «Іскра», ДП «ДГ «АФ Надія».
Разом з цим, усупереч вищевказаним вимогам законодавства України, у період з березня 2018 року по лютий 2020 року службовими особами ГУ Держгеокадастру в Сумській області у змові з іншими особами передано приватну власність заздалегідь підшуканих громадян 3008 га землі, якою користувалися державні підприємства.
Службові особи ГУ Держгеокадастру в Сумській області обґрунтовують вказані рішення тим, що у державних підприємств відсутні правовстановлюючі документи на земельні ділянки і відповідно вони використовують землі самовільно.
При тому, що ГУ Держгеокадастр в Сумській області неодноразово, зокрема листом від 05.04.2017 № 8-18-0.332-4810/2-17 підтверджував для підприємств, що земельні ділянки на території Перехрестівської сільської ради Роменського району Сумської області перебувають у їх постійному користуванні.
Стороною обвинувачення за результатами проведених обшуків у службових осіб ГУ Держгеокадастру в Сумській області, а також проведення тимчасових доступів до документів архівних установ, встановлено низку документів та картографічних матеріалів за період з 1950-х по 2018 рік, які підтверджують правомірність використанні державними підприємствами земельних ділянок на території Роменського району Сумської області.
Зокрема, у начальника відділу у Роменському районі ГУ Держгеокадастру в Сумській області ОСОБА_4 та начальника юридичного управління ГУ Держгеокадастру в Сумській області ОСОБА_5 вилучено копію Державного акту на вічне користування землею колгоспами № 54570 від 22.02.1953, виданого ДП «ДГ «Іскра» (тодішня назва - с/г артіль ім. Сталіна) на підставі рішення виконкому Роменської районної ради від 04.11.1952.
Відповідно до ст.ст. 15, 16 Земельного кодексу УРСР (1970 року), постанови Верховної Ради УРСР від 18.12.1990 «Про земельну реформу», рішення Конституційного Суду України від 22.09.2005 № 5-рп/2005 (справа № 1-17/2005) підприємства є правомірними землекористувачами земельних ділянок, які закріпленні за ними безвідносно до того, чи відповідають їхні правовстановлюючі документи вимогам земельного законодавства, що діє на даний час.
Стороною обвинувачення отримано наукові експертні висновки Інституту землеустрою НААН від 08.10.2021 № 202 та № 203 у яких проаналізовано отримані стороною обвинувачення документи з 1950 по 2018 роки і зроблено висновок, що у постійному користуванні ДП ДГ «Іскра» на території Роменського району Сумської області перебуває 3111,3749 га землі, а ДП «ДГ «АФ Надія» - 3944,2297 га.
Також на запит сторони обвинувачення ДНВП «Картографія» надано відповідь за результатами накладення між собою меж землекористування державних підприємств згідно з картографічними матеріалами минулих років (1953, 1973, 1974, 1981, 1993, 2011) та меж земельних ділянок загальною площею 3008 га, які вибули у приватну власність у період 2018-2020 років. Встановлено, що усі вказані 3008 га сформовані за рахунок земель, що перебувають у постійному користуванні державних підприємств.
За версією детектива встановлений наступний механізм відчуження земельних ділянок у приватну власність, який використовують співучасники.
В інтересах власників низки сільськогосподарських підприємств аграрного холдингу ТОВ «АВІС УкрАгро», здійснюється підшукання осіб, які мають статус учасника АТО та бажають реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства. При цьому, таким особам висувається умова, що оформлення землі можливо лише, якщо особа укладе договір про передачу землі в оренду для ТОВ «АФ Довіра 2008» на 10 років з правом автоматичної пролонгації.
У разі згоди, особа підписує увесь необхідний для оформлення землі пакет документів (заяви на дозвіл та на затвердження документації із землеустрою, договір оренди ділянки без зазначення дати), а також на місці посвідчує у приватного нотаріуса довіреність на представлення своїх інтересів щодо оформлення земельної ділянки визначеним особам.
Оплату за розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність здійснюються не громадяни, а представники ТОВ «АФ Довіра 2008» та інші особи.
Наказами начальника ГУ Держгеокадастру в Сумській області, які погоджуються начальником юридичного управління ОСОБА_5 та начальником землеустрою та охорони земель розробляються проекти, які усупереч ст.ст. 84, 116, 149, 150 Земельного кодексу України, затверджуються та земельні ділянки передаються у приватну власність підшуканих осіб.
При цьому, встановлено, що службові особи ГУ Держгеокадастру в Сумській області, після фактичного підписання наказів не передають їх громадянам, яким відводиться земля для оформлення права власності у встановленому порядку, а стороннім особам.
В подальшому, представники ТОВ «АВІС УКРАГРО» без участі фактичних власників земельних ділянок, забезпечують державну реєстрацію права власності на земельні ділянки, а також реєстрацію заздалегідь підписаних підшуканими особами договорів оренди з ТОВ «Довіра 2008».
Таким чином, фактичні власники землі позбавлені права вибору самостійного розпорядження земельною ділянкою, яка була передана у їхню власність.
Стороною обвинувачення встановлено, що умисел співучасників був направлений на протиправну передачу у приватну власність усіх земель, що обліковувалися за державними підприємствами, однак процес виділення припинено внаслідок накладення арешту на нерозподілені земельні ділянки у ході досудового розслідування.
У досудового розслідування наявні підстави вважати, що службові особи ГУ Держгеокадастру в Сумській області, а саме ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_8 під час передачі земельних ділянок державних підприємств у приватну власність діяли у змові з іншими особами.
Детективами встановлено, що безпосереднє керівництво діями вищевказаних осіб здійснював в.о. голови Держгеокадастру ОСОБА_9 через своїх довірених осіб - ОСОБА_10 та ОСОБА_11 .
Вигодонабувачем земельних ділянок фактично є агрохолдинг ТОВ «АВІС УкрАгро», до якого входить ТОВ «АФ Довіра 2008». Бенефіціарним власником холдингу є ОСОБА_12 , директором ОСОБА_13 .. До вказаного процесу також залучений керівник земельного відділу ТОВ «АВІС УкрАгро» ОСОБА_14 .
За процес підшуковування громадян на яких будуть оформлюватися земельні ділянки, їхній розподіл, процес оформлення документації відповідала група ТОВ «Український аграрний холдинг» очолювана ОСОБА_15 , до якої входять: ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 .
Як встановлено детективами, вказана група має чітку організацію та ієрархію, розподіл функцій та ролей між учасниками. Учасники на постійній основі ведуть звітність пов'язану з витрачанням коштів на протиправну діяльність, отримують фіксований місячний дохід у грошові формі. Зокрема:
- ОСОБА_15 - здійснює загальне керівництво діями групи, забезпечує вплив на керівників органів виконавчої влади та суддів з метою прийняття ними необхідних групі рішень;
- ОСОБА_16 - забезпечує юридичний супровід протиправної діяльності, готує проекти юридичних документів, правові позиції, технічні завдання, здійснює керівництво діями службових осіб ГУ Держгеокадастру в Сумській області щодо участі останніх в судових засіданнях де сторонами є ДП «ДГ «АФ Надія» та ДП «ДГ «Іскра»;
- ОСОБА_17 - розробляє схеми протиправної діяльності, схиляє до співпраці службових осіб ГУ Держгеокадастру в Сумській області та представників органів місцевого самоврядування на території Роменського району Сумської області;
- ОСОБА_18 - від імені ОСОБА_26 розпоряджається коштами групи, зокрема здійснює відшкодування витрат понесених учасниками групи на здійснення протиправної діяльності, видає місячний фіксований дохід учасникам групи;
- ОСОБА_19 - очолює бухгалтерський облік групи, у тому числі обліковує здійснені групою витрати, узагальнює результати групи від здійснення протиправної діяльності;
ОСОБА_20 - забезпечує підготовку правових позиції у сфері земельного законодавства, контролює процес подачі документів від імені підшуканих громадян до ГУ Держгеокадастру в Сумській області з метою отримання земельних ділянок у власність, отримання наказів ГУ Держгеокадастру в Сумській області щодо передачі землі у приватну власність;
ОСОБА_21 - забезпечує пошук земельних масивів державної власності, на які може спрямовуватися інтерес групи, по довіреності представляє інтереси громадян, які претендують на отримання землі, контролює процес державної реєстрації права власності на земельні ділянки відповідними органами;
ОСОБА_22 - забезпечує перевірку правильності заповнення підшуканими громадянами документів для отримання земельних ділянок за рахунок землі ДП «ДГ «Іскра» та ДП «ДГ «АФ Надія»;
ОСОБА_23 - по довіреності представляє інтереси громадян, які претендують на отримання землі, контролює процес подачі документів від імені підшуканих громадян до ГУ Держгеокадастру в Сумській області з метою отримання земельних ділянок у власність;
ОСОБА_24 - забезпечує процес подачі документів від імені підшуканих громадян до ГУ Держгеокадастру в Сумській області з метою отримання земельних ділянок у власність, здійснює узагальнення протиправної діяльності щодо передачі землі у приватну власність;
ОСОБА_25 - здійснює пошук громадян, які бажають оформити право власності на земельні ділянки на умовах запропонованих групою.
Відповідно до ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 2 ст. 364 КК України, передбачає санкцію у вигляді позбавлення волі від трьох до шести років, а тому є тяжким.
Таким чином, на переконання детектива, виникла необхідність провести негласні слідчі (розшукові) дії щодо ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , який використовує мобільний термінал з абонентським номером НОМЕР_2 , електронну скриньку ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3
У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_19 очолює бухгалтерський облік групи ТОВ «Український аграрний холдинг» очолюваної ОСОБА_15 , яка здійснювала пошук громадян на яких будуть оформлюватися земельні ділянки за рахунок землі ДП «ДГ «Іскра» та ДП «ДГ «АФ Надія», їхній розподіл, процес оформлення документації. У тому числі ОСОБА_19 обліковує здійснені групою витрати, узагальнює результати групи від здійснення протиправної діяльності;
Враховуючи наявність підстав вважати, що до вчинення вказаного злочину причетна ОСОБА_19 , а раніше отримані докази є недостатніми для повідомлення вказаній особі про підозру, з метою доведення або спростування факту вчинення тяжкого злочину, з огляду на неможливість отримання таких даних у інший спосіб, виникла необхідність у проведення негласних слідчих (розшукових) дій щодо ОСОБА_19 :
- спостереження за ОСОБА_19 , оскільки з метою перевірки причетності останньої до вчинення тяжкого злочину необхідно встановити контакти ОСОБА_19 , її поведінку під час зустрічі з особами, які причетні до обставин справи, місце фактичної діяльності групи до якої він входить;
- аудіо-, відеоконтроль ОСОБА_19 , оскільки остання може зустрічатися з ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_18 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_24 для обговорення подальших дій щодо заволодіння землею державних підприємств, а тому достатні підстави вважати, що розмови ОСОБА_19 або інші звуки, рухи, дії, пов'язані з її діяльністю або місцем перебування тощо, можуть містити відомості, які мають значення для кримінального провадження;
- зняття інформації з електронних комунікаційних мереж (комплекс технічних засобів електронних комунікацій та споруд, призначених для надання електронних комунікаційних послуг) стосовно телефонного номера НОМЕР_2 , яким користується ОСОБА_19 оскільки у своєму спілкуванні з особами, що причетні до обставин справи, остання використовує транспортні телекомунікаційні мережі для передачі знаків, сигналів, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь якого виду;
- установлення місцезнаходження радіообладнання (радіоелектронного засобу), а саме телефонного номера НОМЕР_2 , користувачем яких є ОСОБА_19 , що надасть змогу локалізувати місцезнаходження останньої при зустрічах з ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_18 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_23 , а також іншими особами, які мають відношення до обставин справи;
- зняття інформації з електронних інформаційних систем за ідентифікаційною ознакою телефонний номер: НОМЕР_2 , електронною скринькою ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 яким користується ОСОБА_19 , оскільки на вказаних електронних інформаційних системах зберігаються відомості про спілкування останньої з ОСОБА_15 , ОСОБА_18 , ОСОБА_16 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_24 (листування в меседжерах, фото-, відео-, аудіо- повідомлення) та з іншими особами, що причетні до вчинення злочину. Проведення вказаної негласної слідчої (розшукової) дії надасть змогу отримати відомості, що мають значення для досудового розслідування без відома ОСОБА_19 , яка враховуючи її причетність до обставин справи може обмежувати доступ до інформації.
Проведення вищевказаних негласних слідчих (розшукових) дій дасть змогу встановити відомості, які мають важливе значення для кримінального провадження (розмови із особами, що є співучасниками вчинення злочину, а також з іншими особами щодо обставин вчинення злочину, інші звуки, дії тощо, виконані під час вчинення злочинів, злочинна поведінка), які самостійно, а також у сукупності із іншими доказами будуть мати суттєве значення для з'ясування обставин злочину та викриття осіб, які його вчинили.
Розглянувши клопотання відповідно до вимог ч. 1 ст. 248 КПК України, вислухавши пояснення детектива, проаналізувавши доводи клопотання і надані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов до висновку про задоволення клопотання з таких підстав.
Зміст клопотання відповідає вимогам ч. 2 ст. 248 КПК України.
З огляду на приписи ч. 2 ст. 246 КПК України, негласні слідчі (розшукові) дії проводяться у випадках, якщо відомості про злочин та особу, яка його вчинила, неможливо отримати в іншій спосіб.
Негласні слідчі (розшукові) дії проводяться виключно у кримінальному провадженні щодо тяжких і особливо тяжких злочинів (за виключенням установлення місцезнаходження радіоелектронного засобу).
Відповідно до ч. 3 ст. 248 КПК України слідчий суддя може постановити ухвалу про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, якщо слідчий, прокурор доведе наявність достатніх підстав вважати, що вчинений злочин відповідної тяжкості.
При цьому при вирішенні цього питання слідчий суддя оцінює лише достатність підстав вважати, що відповідне правопорушення було вчинене. Встановлення таких підстав базується на існуванні фактів чи інформації, що події, про які йдеться, становлять склад кримінального правопорушення відповідної тяжкості. Необхідно оцінювати ймовірність і обґрунтованість всіх обставин, проте описані факти в сукупності повинні формувати у слідчого судді внутрішнє переконання щодо вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину (безвідносно до особи, щодо якої ставиться питання про надання дозволу на проведення НСРД).
З метою оцінки наявності обставин, передбачених ч. 3 ст. 248 КПК України, слідчим суддею досліджено матеріали кримінального провадження, які у своїй сукупності, з урахуванням пояснень детектива, дають підстави слідчому судді вважати обґрунтованими доводи про наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 209 КК України , яке відповідно до ст. 12 КК України класифікується як особливо тяжкий злочин, склад якого згідно з ч. 1 ст. 33-1 КПК України віднесений до підсудності Вищого антикорупційного суду.
Отже, у цьому кримінальному провадженні дотримана умова тяжкості кримінального правопорушення, і розгляд цього клопотання відповідно до вимог ч. 2 ст. 33-1, ч. 1, 2 ст. 247 КПК України віднесений до повноважень слідчого судді Вищого антикорупційного суду, що відповідно до ч. 2 ст. 246 та ч. 3 ст. 248 КПК України надає слідчому судді можливість вирішувати питання про дозвіл на проведення НСРД.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 248 КПК України у клопотанні про надання дозволу на проведення НСРД зазначаються, серед іншого, обставини, що дають підстави попередньо вважати вказану особу причетною до вчинення злочину. При чому на даному етапі слідчий суддя не встановлює обґрунтованість підозри конкретної особи, адже це є предметом розгляду при вирішенні інших питань в межах кримінального провадження. Вирішуючи питання про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, слідчий суддя досліджує обставини, що дають підстави вважати особу причетною до вчинення злочину, однак не встановлює обґрунтованості підозри. З урахуванням досліджених відомостей, слідчому судді достатньо підстав вважати, що вказана в клопотанні особа може бути причетною до вчинення вказаного кримінального правопорушення за описаних у клопотанні обставин.
З поданих матеріалів детективом не вбачається належності особи, відносно якої безпосередньо подане клопотання, до спеціальних суб'єктів.
З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов висновку, що детективом наведені відомості, наявні в органу досудового розслідування, що стали підставою для висновку про необхідність проведення негласних слідчих (розшукових) дій, які є можливими і необхідними для отримання фактичних даних, що самостійно чи в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин цього кримінального правопорушення, встановлення осіб, які його вчиняють, і такі відомості неможливо отримати в інший спосіб.
Визначаючи строк дії ухвали про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, слідчий суддя виходить з обсягу та змісту вже проведених під час досудового розслідування слідчих та процесуальних дій, враховує складність розслідування злочинів, в яких особи можуть застосовувати конспірацію з метою приховування своїх дій, строки досудового розслідування і приходить до переконання, що досягти мети у встановленні усіх обставин вчинюваного кримінального правопорушення та наявності всіх необхідних ознак складу злочину можливо протягом двох місяців.
Ідентифікуючі данні (ПІБ, адреси, номери телефонів та ін.) підтверджені у судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст. 246 - 249, 258, 372 КПК України, слідчий суддя
1. Клопотання задовольнити.
2. Надати дозвіл на проведення в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні № 52019000000000585 негласних слідчих (розшукових) дій, а саме:
• спостереження за громадянином України ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , у публічно доступних місцях з використанням відеозапису, фотографування, спеціальних технічних засобів для спостереження, строком на два місяці з моменту винесення ухвали слідчим суддею Вищого антикорупційного суду;
• аудіо-, відеоконтролю громадянина України ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , з використанням аудіо-, відеозапису, спеціальних технічних засобів для аудіо-, відеоконтролю, строком на два місяці з моменту винесення ухвали слідчим суддею Вищого антикорупційного суду;
• зняття інформації з електронних комунікаційних мереж (комплекс технічних засобів електронних комунікацій та споруд, призначених для надання електронних комунікаційних послуг) стосовно номеру телефону НОМЕР_2 , користувачем яких є громадянин України ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , із застосуванням відповідних технічних засобів спостереження, відбору та фіксації змісту інформації, яка передається та приймається зазначеним користувачем вказаного телефонного номера, строком на два місяці з моменту винесення ухвали слідчим суддею Вищого антикорупційного суду;
• установлення місцезнаходження радіообладнання (радіоелектронного засобу), користувачем яких є громадянин України ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , яка користується номером телефону НОМЕР_2 , із застосуванням технічних засобів для локалізації місцезнаходження радіоелектронного засобу в режимі реального часу, що дає змогу отримати інформацію про те, де перебуває відповідний засіб на момент спостереження за ним та визначити маршрут його перебування, строком на два місяці з моменту винесення ухвали слідчим суддею Вищого антикорупційного суду;
• зняття інформації з електронних інформаційних систем за ідентифікаційною ознакою телефонного номеру НОМЕР_2 , електронної скриньки ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 , якими користується ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , з метою доступу до електронної інформаційної системи, пошуку, виявлення і фіксації відомостей, що містяться в електронній інформаційній системі або її частині(в тому числі «Viber», «Whats App», «Line», «Telegram», «CoverMe», тощо, котрі зареєстровані за номером телефону НОМЕР_2 ), а також отримання таких відомостей без відома власника, володільця, утримувача строком на два місяці з моменту винесення ухвали слідчим суддею Вищого антикорупційного суду;
3.Строк дії ухвали два місяці - до 28.10.2023 року.
4.Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її постановлення.
Слідчий суддя ОСОБА_1