03 грудня 2024 року
м. Рівне
Справа № 569/2408/24
Провадження № 22-ц/4815/1027/24
Головуючий у Рівненському міському суді
Рівненської області: суддя Першко О.О.
Рішення суду першої інстанції
(вступна і резолютивна частини) проголошено
о 09 год. 47 хв. 03 липня 2024 року
в м. Рівне Рівненської області
Повний текст рішення складено: 08 липня 2024 року
Рівненський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючий: суддя Хилевич С.В.
судді: Боймиструк С.В., Шимків С.С.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Воронюк Катерини Юріївни на рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 03 липня 2024 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" про зобов'язання здійснити перерахунок,
У січні 2024 року в суд звернувся ОСОБА_1 через свого представника - адвоката Воронюк К.Ю. з позовом до Рівненського обласного виробничо комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" (далі - РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал") про зобов'язання здійснити перерахунок.
Мотивуючи вимоги, позивач покликалася на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 , як один із співвласників квартири за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі Акта наданих послуг № 01 про надання послуг повірки лічильника води від 12 червня 2023 року звернувся з заявою до РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" з вимогою здійснити перерахунок розміру плати за надання послуг з водопостачання та водовідведення, за адресою: АДРЕСА_1 , за період з січня 2022 року до моменту здійснення повірки лічильника, а саме до 12 червня 2023 року (включно). Зазначав, що в квартирі, за якою здійснювалась повірка лічильника води, із трьох зареєстрованих осіб фактично проживає лише одна особа - ОСОБА_1 .
До моменту здійснення повірки лічильника, тобто до 12 червня 2023 року, позивач неодноразово звертався до РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" з вимогою здійснити повірку його лічильника та вирішити правовідносини добровільно, з метою належного нарахування йому плати за надання послуг за водопостачання та водовідведення. Проте на такі прохання відповідач зазначав, що повірка лічильника є неможливою у зв'язку з відсутністю необхідних спеціалістів, а нарахування послуг з водопостачання та водовідведення буде проводитись згідно з показниками лічильника. У відповідь на письмове звернення позивача РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" у своєму листі від 10 липня 2023 року роз'яснено про випадки, в яких споживач має право на неоплату послуг. В подальшому позивач через адвоката Воронюк К.Ю. звернувся до відповідача з заявою від 15 листопада 2023 року про здійснення перерахунку розміру плати за надання послуг з водопостачання та водовідведення. До заяви були долучені копії документів, які підтверджують те, що у період, за який позивач у своїй заяві від 26 червня 2023 року просив здійснити перерахунок, двоє із трьох зареєстрованих у квартирі осіб перебували за кордоном та за даною адресою не проживають уже багато років. До 31 серпня 2022 року нарахування плати за водопостачання та водовідведення за адресою проживання позивача здійснювалось згідно з показниками лічильника. З невідомих причин нарахування плати за водопостачання та водовідведення з 01 вересня 2022 року здійснюється РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" відповідно до кількості зареєстрованих у квартирі осіб. 23 грудня 2023 року відповідач у відповідь на заяву представника позивача від 15 листопада 2023 року зазначив про відсутність підстав для перерахунку плати з надання послуг за водопостачання та водовідведення.
Вважає такі дії незаконними, оскільки він неправомірно, з порушенням норм чинного законодавства відмовився здійснити перерахунок за надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення за вказаний ним період часу. Крім того, надання послуг позивачу здійснювались та на цей час здійснюються РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" не в повному обсязі та неналежної якості, що порушує права позивача як споживача послуг.
З наведених мотивів просилазобов'язати відповідача здійснити перерахунок розміру плати за надані послуги з водопостачання та водовідведення за адресою: АДРЕСА_1 , (особовий рахунок НОМЕР_1 ), за період з січня 2022 року до 12 червня 2023 року включно.
Рішенням Рівненського міського суду Рівненської області від 03 липня 2024 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" про зобов'язання здійснити перерахунок розміру плати за надані послуги з водопостачання та водовідведення відмовлено.
На рішення суду представником ОСОБА_1 - адвокатом Воронюк К. Ю. подано апеляційну скаргу, де вказувалося про його необґрунтованість і незаконність, що полягало у неповному з'ясуванні обставин справи та неправильному застосуванні норм матеріального права.
Обґрунтовуючи апеляційну скаргу, зазначала, що до моменту здійснення повірки лічильника позивач неодноразово звертався до відповідача з вимогою здійснити повірку його лічильника, проте РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" вказував, що повірка лічильника неможлива через відсутність необхідних спеціалістів. Тому нарахування за надання послуг з водопостачання та водовідведення буде здійснюватися згідно з показниками лічильника. Позивач звернувся до відповідача з заявою від 15 листопада 2023 року про здійснення перерахунку розміру плати за надання послуг з водопостачання та водовідведення. До вказаної заяви були долучені копії документів, що підтверджують те, що у період, за який ОСОБА_1 у своїй заяві від 26 червня 2023 року просив здійснити перерахунок, двоє із трьох зареєстрованих у квартирі осіб перебували за кордоном та на даний час за цією адресою не проживають уже багато років. До 31 серпня 2022 року нарахування плати за централізоване водопостачання та водовідведення за адресою проживання позивача здійснювалось згідно з показниками лічильника. Проте з невідомих причин нарахування плати за водопостачання та водовідведення з 01 вересня 2022 року здійснюється відповідачем відповідно до кількості зареєстрованих у квартирі осіб. Вважає, що такі дії РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" є незаконними.
23 грудня 2023 року відповідач у відповідь на заяву представника позивача від 15 листопада 2023 року посилався що підстав для перерахунку плати з надання послуг за водопостачання та водовідведення немає. Тобто судом не було враховано пояснення заявника про те, що він не міг надати відповідачу документи на підтвердження відсутності інших співвласників у квартирі в якій він проживає, адже отримати такі дані без їх присутності неможливо. Тому такі дані були отримані співласниками особисто після повернення в Україну. Намагаючись вирішити питання перерахунку в досудовому порядку, ОСОБА_1 неодноразово у листах вказував на перебування інших співвласників за кордоном. Однак ці твердження були проігноровані.
Відповідач не повідомляв у письмовій формі позивача про зміни в нарахуванні послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Відсутні такі докази й у матеріалах справи. Крім того, РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" не надав жодних письмових доказів про те, що термін повірки лічильника води у квартирі, в якій проживає ОСОБА_1 , закінчився у січні 2022 року.
З викладених підстав просить оскаржуване рішення суду скасувати та ухвалити новее, яким позовні вимоги задовольнити повністю.
У відзиві на апеляційну скаргу РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал"вказалося про безпідставність апеляційної скарги. Натомість вважає оскаржуване судове рішення законним та обгрунтованим, а тому просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи заявника, колегія суддів дійшла висновку про залишення апеляційної скарги без задоволення.
10 жовтня 2024 року на адресу апеляційного суду надійшло клопотання представника позивача - адвоката Воронюк К. Ю. про необхідність розляду справи у судовому засіданні з повідомленням (з викликом) учасників справи.
Мотивуючи клопотання, зазначала, що існує необхідність розглядати цю справу в загальному позовному провадженні та покликалася на ч. 4 ст. 19 ЦПК України, де зокрема, зазначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Вважає, що справа потребує детального розгляду в судовому засіданні з викликом учасників справи з тим, щою ОСОБА_1 міг надати суду свої пояснення щодо обставин справи, а суд, в свою чергу, надав цим поясненням об'єктивну та належну оцінку.
Надавши належну оцінку доводам клопотання заявника щодо необхідності розляду справи у судовому засіданні у загальному позовному провадженні з повідомленням (з викликом) учасників справи, апеляційний суд вважає, що воно не підлягає до задоволення з огляду на таке.
Справа розглядається судом апеляційної інстанції за правилами, встановленими для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, з особливостями, встановленими цією главою (ч. 1 ст. 368 ЦПК України). Тобто в іншому судовому провадженні апеляційний суд не вправі розглянути справу, адже це не передбачено процесуальним законом.
Відповідно до ч. 1 та ч. 3 ст. 369 ЦПК України апеляційні скарги на рішення суду у справах з ціною позову менше тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи. З урахуванням конкретних обставин справи суд апеляційної інстанції може розглянути апеляційні скарги, зазначені в частинах першій та другій цієї статті, у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.
Згідно з ч. 13 ст. 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Зважаючи на положення розділу V "Перегляд судових рішень" Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів звертає увагу позивача на те, що всі справи, які розглядаються в апеляційному порядку, підлягають розгляду виключно у спрощеному позовному провадженні, незалежно від того чи підлягає розгляду справа без повідомлення учасників чи з їх повідомленням (викликом).
Разом з тим клопотання адвоката Воронюк К. Ю. не містить належного обгрунтування щодо наявності підстав та потреби у розгляді справи у судовому засіданні з викликом сторін. Так, у клопотанні відсутнє покликання на норми Цивільного процесуального кодексу України, які б підтверджували мотивацію ОСОБА_1 про наявність підстав для розгляду справи з викликом учасників.
Отже, обставин, передбачених ч. 3 ст. 369 ЦПК України, для розгляду апеляційної скарги в судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи колегією суддів не встановлено.
Судом з'ясовано, що квартира АДРЕСА_2 , належить на праві спільної часткової власності ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про право власності, виданим Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Рівненської міської ради 19 травня 2015 року (а.с. 5).
Послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення у житлове приміщення за цією адресою (особовий рахунок № НОМЕР_1 ) надає РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал".
12 червня 2023 року ТОВ "Метртехсервіс" здійснено повірку лічильника води, що підтверджується Актом наданих послуг №01 від 12 червня 2023 року (а.с. 6).
26 червня 2023 року ОСОБА_1 звернувся із заявою до РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал", в якій просив здійснити перерахунок розміру плати за надання послуг водопостачання та водовідведення, за адресою: АДРЕСА_1 , за період з січня 2022 року до моменту здійснення повірки лічильника, а саме до 12 червня 2023 року (а.с. 7).
10 липня 2023 року РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" за вих. № 2779/01-11 відмовлено позивачу у здійсненні перерахунку розміру плати з надання послуг водопостачання та водовідведення (а.с. 8).
06 жовтня 2023 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулися до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України із заявами, в яких просили надати інформацію про перетин державного кордону України та повернення до України станом на 06 жовтня 2023 року (а.с. 12,13).
Головним центром обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України за № 91/К-16605-24445 від 16 жовтня 2023 року ОСОБА_3 надано відповідь, з якої видно, що ОСОБА_4 в'їхала через пункт пропуску Могилів-Подільський на територію України 12 липня 2023 року (а.с. 14).
Головним центром обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України за № 91/М-16604-24452 від 16 жовтня 2023 року ОСОБА_2 надано відповідь, з якої видно, що ОСОБА_5 виїхала з України через пункт пропуску Бориспіль D 29 серпня 2021 року, а 18 вересня 2023 року в'їхала через пункт пропуску Могилів-Подільський на територію України (а.с. 15).
Представник позивача - адвокат Воронюк К.Ю. подала до РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" заяву про здійснення перерахунку плати за надання послуг з водопостачання та водовідведення за період з січня 2022 року по теперішній час (вих. № 01-02/157 від 15 листопада 2023 року), у зв'язку з тим, що двоє із трьох співвласників, зареєстрованих у квартирі, перебували за кордоном (а.с. 9).
23 листопада 2023 року РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" (вих. № 4917/01-11) надано відповідь адвокату про відсутність підстав для перерахунку плати за послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (а.с. 10).
З довідки оборотів по особовому рахунку НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , вбачається, що починаючи з січня 2022 року і до вересня 2022 року, вартість за надані послуги нараховувалась по даним показника лічильника, а з вересня 2022 року нарахування здійснювались згідно з нормою та відповідно до кількості зареєстрованих осіб (а.с. 11).
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Споживач має право на не оплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об'єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг (п. 6 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги").
Згідно із ч. 4 ст. 23, ч. 3 ст. 24 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" послуги з централізованого водопостачання та водовідведення надаються згідно з умовами договору, що укладається з урахуванням особливостей, визначених цим законом, та вимогами правил надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до пп. 7 п. 45 Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 липня 2019 року № 690 (далі - Правила) (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), споживач має право, зокрема, на неоплату вартості послуг у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об'єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів за умови документального підтвердження відповідно до умов договору.
Частиною четвертою п. 27 Правил передбачено, що на час відсутності у споживача вузла розподільного обліку у зв'язку з проведенням повірки засобів вимірювальної техніки, які є складовою частиною вузла обліку, ремонту для цілей розподільного обліку обсяг спожитих послуг визначається відповідно до Методики розподілу.
Разом з тим Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг встановлює порядок розподілу між споживачами спожитих у будівлі/будинку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання (далі - комунальні послуги), обсяг споживання яких визначений за допомогою вузла (вузлів) комерційного обліку або розрахунково у разі його (їх) відсутності, тимчасового виходу з ладу або втрати, та послуги з централізованого водовідведення, обсяг споживання якої визначається відповідно до обсягу споживання інших комунальних послуг.
В примітках рішення Рівненської обласної ради від 06 вересня 2017 року № 862 "Про затвердження нормативів (норм) споживання води для споживачів РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал"" в пунктах 3, 4 вказано, що визначення обсягів водоспоживання для споживачів здійснюється виходячи із затверджених нормативів (норм) споживання води за весь період фактичного користування послугами (з моменту реєстрації). Споживачі зобов'язані у разі настання змін (зміни ступеня благоустрою будинку, кількості водокористувачів, поливної площі, кількості худоби та птиці тощо), але не рідше 1 разу на рік, надавати водопостачальному підприємству довідку про кількість зареєстрованих осіб та інших водокористувачів, розмір площі зелених насаджень (включаючи площі саду, городу) та розмір площі благоустрою прибудинкової території, кількість худоби та птиці. У разі несвоєчасного подання такої інформації перерахунки обсягів водоспоживання здійснюються з початку поточного кварталу.
Абзацами третім, п'ятим-шостим ч. 4 ст. 17 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" визначено, що відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду) покладається на суб'єктів господарювання, що здійснюють обслуговування відповідних засобів вимірювальної техніки.
Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором.
Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 5 Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 № 474 (далі - Порядок), який є чинним, порядок проведення періодичної повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, а також норми часу, необхідного для проведення повірки таких засобів, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності.
Згідно із пунктом 7 Порядку виконавець не пізніше ніж за місяць до настання строку проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки або протягом трьох робочих днів з дня отримання відомостей про необхідність його ремонту інформує про це споживача шляхом надсилання повідомлення за формою згідно з додатком 1 рекомендованим листом з повідомленням про вручення або в інший спосіб, що підтверджуватиме отримання його споживачем.
Абзацами першим, третім пункту 8 Порядку встановлено, що споживач забезпечує у зазначений в повідомленні строк доступ представника виконавця до засобу вимірювальної техніки.
Інший строк доступу до засобу вимірювальної техніки споживач та виконавець узгоджують, зокрема шляхом обміну листами.
Відповідно до пункту 6 Порядку оплата періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) засобів вимірювальної техніки, результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиту для побутових потреб електричну енергію і газ, комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду, здійснюється відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність".
Всі засоби обліку води повинні своєчасно, з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів (тобто певного інтервалу часу між двома послідовними періодичними повірками), проходити повірку.
Для усіх лічильників води установлено міжповірочний інтервал 4 роки (наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13 жовтня 2016 року № 1747 "Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 01 листопада 2016 року за № 1417/29547).
Постановою Кабінету Міністрів України № 412 від 05 квітня 2022 року "Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного стану" установлено, що позитивні результати періодичної, позачергової повірки та повірки після ремонту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, засвідчені відбитком повірочного тавра на таких засобах чи записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлені свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, строк дії яких закінчився у період воєнного і надзвичайного стану та протягом місяця після його припинення чи скасування, чинні на період воєнного і надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування на всій території України або в окремих її місцевостях.
Як установлено судом першої інстанції, ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 на праві спільної часткової власності належить квартира АДРЕСА_3 . У вказаній квартирі планову періодичну повірку вузла розподільчого обліку холодної води необхідно було провести до 22 лютого 2022 року, тобто до початку воєнного стану, що позивачем не заперечувалося. У зв'язку з введенням в дію воєнного стану з 24 лютого 2022 року РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал", як виняток, продовжено термін використання неповірених засобів обліку води до 01 вересня 2022 року, проте позивачем у зазначений термін повірку лічильника води здійснено не було.
12 червня 2023 року ТОВ "Метртехсервіс" проведено повірку лічильника води, що підтверджується Актом наданих послуг №01 від 12 червня 2023 року. Зважаючи на це, починаючи з січня 2022 року і до вересня 2022 року, вартість за надані послуги нараховувалась РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" по даних показника лічильника, а з вересня 2022 року по 12 червня 2023 року нарахування здійснювались згідно з нормами споживання на трьох зареєстрованих осіб.
26 червня 2023 року позивач, а в подальшому 15 листопада 2023 року і його представник - адвокат Воронюк К.Ю. зверталися із заявами до РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал", в яких просили здійснити перерахунок розміру плати за надання послуг водопостачання та водовідведення у зв'язку з тим, що двоє із трьох співвласників зареєстрованих у квартирі перебували за кордоном. Відповідачем 10 липня 2023 року та 23 листопада 2023 року надано письмову відповідь про відсутність підстав для перерахунку плати за послуги централізованого водопостачання та водовідведення.
При цьому колегія суддів звертає увагу на те, що позивачем не було долучено до матеріалів справи будь-яких власних розрахунів на підтвердження необгрунтованості нарахувань відповідачем за послуги централізованого водопостачання та водовідведення.
Доводи заявника про те, що від неодноразово повідомляв РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" про те, що двоє інших співвласників перебувають за кордоном, з метою врегулювання правовідносин у досудовому порядку, також не можуть бути підставою для здійснення перерахунків за вказані послуги, адже не підтверджувалися належними доказами. Водночас місцевий суд правильно зауважив, що докази тимчасової відсутності ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були подані відповідачу лише 15 листопада 2023 року після отримання ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відповіді з Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України.
Рішенням Рівненської обласної ради від 06 вересня 2017 року № 862 "Про затвердження нормативів (норм) споживання води для споживачів РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" передбачено, що у разі несвоєчасного подання інформації про кількість водокористувачів перерахунки обсягів водоспоживання здійснюються з початку поточного кварталу.
Між тим, позивачем така інформація надана відповідачу лише 15 листопада 2023 року, хоча він просив здійснити перерахунок за період з січня 2022 року по 12 червня 2023 року. Тому суд першої інстанції дійшов правильного висновку про обгрунтованість відмови відповідача у здійсненні перерахунку розміру плати за централізоване водопостачання та водовідведення позивачу.
Апеляційним судом відхиляються доводи заявника про те, що відповідач не повідомляв у письмовому вигляді позивача про зміни в нарахуванні послуг з централізованого водопостачання та водовідведення та про ненадання жодних письмових доказів щодо того, що термін повірки лічильника води у квартирі, в якій проживає ОСОБА_1 , закінчився у січні 2022 року, оскільки позивач не покликався на ці обставини у позовній заяві.
Отже, аргументи апеляційної скарги законності та обґрунтованості висновку суду першої інстанцій не спростовують.
Залишаючи апеляційну скаргу без задоволення, суд апеляційної інстанції враховує положення практики Європейського суду з прав людини про те, що право на обґрунтоване рішення не вимагає детальної відповіді судового рішення на всі доводи, висловлені сторонами. Крім того, воно дозволяє вищим судам просто підтверджувати мотиви, надані нижчими судами, не повторюючи їх (рішення від 27 вересня 2001 року у справі "Гірвісаарі проти Фінляндії", п. 32).
Пункт 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод не вимагає більш детальної аргументації від апеляційного суду, якщо він лише застосовує положення для відхилення апеляції відповідно до норм закону як такої, що не має шансів на успіх, без подальших пояснень (рішення у справах Burgandothers v. France (Бюрг та інші проти Франції), (dec.); Gorou v. Greece (no. 2) (Гору проти Греції №2) [ВП], § 41).
Підставою для залишення оскаржуваного рішення суду без змін відповідно до ст. 375 ЦПК України є додержання судом попередньої інстанції норм матеріального та процесуального права при його ухваленні.
Керуючись ст.ст. 374, 375, 381-384, 389-391 ЦПК України, апеляційний суд
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Воронюк Катерини Юріївнизалишити без задоволення, а рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 03 липня 2024 року - без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Головуючий: С.В. Хилевич
Судді: С.В. Боймиструк
С.С. Шимків