Рішення від 04.12.2024 по справі 300/6543/24

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" грудня 2024 р. справа № 300/6543/24

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Могили А.Б., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях протиправно не прийнято рішення за його заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням ІІ групи інвалідності. Як наслідок, слід зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях розглянути матеріали його заяви про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням ІІ групи інвалідності та прийняти рішення відповідно до статті 23 Закону України «Про міліцію» та пункту 9 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 18.10.2013 йому встановлена ІІІ група інвалідності у зв'язку із захворюванням пов'язаним із проходженням служби, яка при переоглядах була продовжена, що підтверджується виписками з актів огляду медико-соціальною комісією. Пізніше ним отримано висновок, затверджений заступником директора ДФСБО МВС України від 27 січня 2014 року про призначення одноразової грошової допомоги працівнику міліції в разі поранення або встановлення інвалідності згідно із Законом України від 20 грудня №565-ХП «Про міліцію». Відповідно до висновку від 27 січня 2014 року, про призначення одноразової грошової допомоги працівнику міліції в разі поранення або встановлення інвалідності згідно із Законом України від 20.12.1990 № 565-XII «Про міліцію» йому виплачено таку допомогу у сумі 33075 грн. Надалі, йому встановлена ІІ група інвалідності у зв'язку із захворюванням пов'язаним із проходженням служби. Тому, він звернувся до відповідача із заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням ІІ групи інвалідності. Однак, листом від 11.07.2024 повернуто його матеріали щодо призначення одноразової грошової допомоги, як такі що не відповідають нормам законодавства. Вказав, що згідно з п.9 Порядку та умов КМУ №850 МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив службу працівник міліції, або до уповноваженої установи МВС для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови. Звернув увагу, що у пункті 14 Порядку та умов КМУ №850 встановлено вичерпний перелік випадків, за яких особі може бути відмовлено у призначенні грошової допомоги. Вважає, що відповідач не обґрунтував причин відмови у прийнятті документів для призначення йому одноразової грошової допомоги, тому слід зобов'язати відповідача розглянути матеріали його заяви про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням ІІ групи інвалідності та прийняти відповідне рішення.

Відповідач Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях скористався правом подання відзиву на позовну заяву відповідно до якого проти позову заперечив. У відзиві зазначив, що 11.04.2024 позивач звернувся до ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області із заявою про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з отриманням інвалідності ІІ групи. Відділом координації пенсійних питань МВС України подані позивачем матеріали повернуто до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях. Звернув увагу, що Наказом МВС від 26 квітня 2024 року №271 уповноваженою установою МВС з оформлення документів для призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності колишніх працівників міліції головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про їх припинення визначено Головний сервісний центр МВС. При цьому, згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань державну реєстрацію юридичної особи УМВС України в Івано-Франківській області в результаті ліквідації припинено 06 червня 2024. Вказав, що до відповідача з питань, порушених у позовній заяві, позивач не звертався, будь-яких відмов від відповідача не отримував. Просив суд відмовити в задоволенні позову.

Відповідач Міністерство внутрішніх справ України скористався правом подання відзиву на позовну заяву відповідно до якого проти позову заперечив. У відзиві зазначив, що позовна заява ОСОБА_1 не містить позовних вимог до Міністерства внутрішніх справ України, отже МВС України є неналежним відповідачем. Вказав, що МВС України при розгляді отриманих матеріалів позивача зауважено, що всупереч вимогам пунктів 2, 7 Порядку та умов КМУ №850 в отриманих матеріалах відсутня довідка медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках), що не дозволяє визначити день виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги у зв?язку з встановленням ІІ групи інвалідності позивачу. Таким чином, невідповідність надісланих матеріалів ОСОБА_1 вимогам пунктів 2, 7 Порядку та умов КМУ №850 унеможливили прийняття МВС України рішення щодо призначення одноразової грошової допомоги позивачу. Як наслідок, матеріали щодо призначення позивачу одноразової грошової допомоги листом було направлено до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях для подальшого інформування позивача. Вважає, що позивач немає права на призначення одноразової грошової допомоги, а тому позовні вимоги є необгрунтованими.

Крім цього, позивачем 28.10.2024 долучено до матеріалів справи копію висновку про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку та умов КМУ №850, який виданий УМВС України в Івано-Франківській області від 23.04.2024 (а.с.113-114).

Згідно з ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02.09.2024 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.10.2024 залучено Міністерство внутрішніх справ України в якості другого відповідача у даній справі.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними матеріалами справи, дослідивши письмові докази, зазначає наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працював старшим оперуповноваженим СКР Тисменицького РВ УМВС в Івано-Франківській області.

Дана обставина згідно частини 1 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України доказуванню не підлягає, як така, що визнається учасниками справи і в суду немає сумніву щодо достовірності цієї обставини та добровільності її визнання.

Як вбачається з висновків від 18.08.2013 та від 17.09.2013 за результатами проведення службових розслідувань по факту отримання травм позивачем під час перебування на посаді старшого оперуповноваженого СКР Тисменицького РВ УМВС в Івано-Франківській області, нещасні випадки, які трапилися з ОСОБА_1 08.05.2007 та 26.06.2007 відповідно, вважаються такими, що відбулися у період проходження служби при виконанні службових обов'язків (а.с.26-27).

Позивачу 15.01.2014 видано довідку серії АГ №002761 про результати призначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, згідно з якою ступінь втрати професійної працездатності складає 60%. При цьому, причина втрати професійної працездатності - захворювання пов'язане з проходженням служби в ОВС (а.с.32).

Згідно з випискою з акта огляду медико-соціальною комісією до довідки серії АВ №0110263 від 15.01.2014 ОСОБА_1 встановлена ІІІ група інвалідності з 18.10.2013 у зв'язку із захворюванням пов?язаним із проходженням служби в ОВС (а.с.33).

Надалі, позивачу призначена одноразова грошова допомога у сумі 33075 грн., що підтверджується висновком про призначення одноразової грошової допомоги працівнику міліції в разі поранення або встановлення інвалідності згідно із Законом України від 20 грудня №565-XII «Про міліцію», який 27 січня 2014 року затверджений заступником директора ДФЗБО МВС України (а.с.29).

Як вбачається із довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААВ №233341 від 12.07.2021, ОСОБА_1 встановлено ІІ групу інвалідності з 30.06.2021, внаслідок захворювання пов'язаного з проходженням служби в ОВС, яку згідно із довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААВ №756003 продовжено з 01.08.2022 (а.с.40, 41).

Крім цього, позивачу з 29.08.2023 встановлено ІІ групу інвалідності внаслідок травми пов'язаної з виконанням службових обов'язків, що підтверджується довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААГ №216979 від 03.01.2024 (а.с.42).

Позивач 11.04.2024 звернувся до голови Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області із заявою про проведення виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку із отриманням ІІ групи інвалідності внаслідок травми пов'язаної з виконанням службових обов'язків (а.с.89).

Міністерство внутрішніх справ України розглянувши матеріали щодо призначення позивачу одноразової грошової допомоги листом №17924 2024 від 19.06.2024 повідомило, що у порушення Порядку та умов КМУ №850 позивачем не додано довідку форми №158/о, яка затверджена наказом МОЗ України від 30.07.2012 №577. Крім того повідомлено, що акти складені за результатом розслідувань щодо нещасних випадків, які відбулися з позивачем 08.05.2007 та 26.06.2007 підлягають скасуванню. Наявність таких недоліків унеможливило прийняття Міністерством внутрішніх справ України рішення за надісланими матеріалами згідно з Порядком та умовами КМУ №850, тому вони підлягають поверненню, як такі, що не відповідають вимогам законодавства. У вказаному листі також зазначено, що Наказом МВС від 26.04.2024 за №271 уповноваженою установою МВС з оформлення документів для призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності колишніх працівників міліції, головних управлінь, управлінь МВС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про їх припинення визначено Головний сервісний центр МВС. Подані позивачем матеріали надійшли до МВС України від Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області, яку припинено 06.06.2024 в результаті ліквідації. Враховуючи наведене, надіслано матеріали Регіональному сервісному центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях для відповідного інформування позивача (а.с.90-91).

Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях листом від 11.07.2024 повернув позивачу матеріали щодо призначення йому одноразової грошової допомоги, як такі, що не відповідають вимогам законодавства (а.с.46).

Крім цього, Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях листом від 01.07.2024 рекомендовано позивачу, долучити довідку форми №158/о до матеріалів щодо призначення йому одноразової грошової допомоги (а.с.45).

Позивач, вважаючи протиправною бездіяльність Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях щодо прийняття рішення за його заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги, звернувся до суду з метою захисту свого порушеного права.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

Згідно з абзацом 3 пункту 15 розділу ХІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII (надалі Закон №580-VIII) право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом №580-VIII.

За приписами ч.6 ст.23 Закону України «Про міліцію» від 20.12.1990 №565-XII (надалі Закон №565-XII) у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 23 Закону №565-XII Кабінет Міністрів України постановою від 21 жовтня 2015 року №850 затвердив Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції (надалі Порядок та умови КМУ №850), які визначають механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції.

Днем виникнення права на отримання грошової допомоги є, зокрема, у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності - дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії (п.2 Порядку та умов КМУ №850).

Згідно з пп.2 п.3 Порядку та умов КМУ №850 грошова допомога призначається і виплачується у разі установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі: 250-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності I групи; 200-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності II групи; 150-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності III групи.

За приписами п.4 Порядку та умов КМУ №850 якщо протягом двох років працівникові міліції після первинного встановлення інвалідності із втратою працездатності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми.

Відповідно до п.7 Порядку та умов КМУ №850 працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби, а в разі припинення відповідного органу внутрішніх справ як юридичної особи - до уповноваженої установи МВС такі документи: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).

До заяви додаються копії: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).

Згідно з п.8 Порядку та умов КМУ №850 керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив службу працівник міліції, або керівник уповноваженої установи МВС, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги.

МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив службу працівник міліції, або до уповноваженої установи МВС для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови (пункт 9 Порядку та умов КМУ №850).

Пунктами 13-14 Порядку та умов КМУ №850 передбачено, що працівник міліції, а в разі його загибелі (смерті) - члени його сім'ї, батьки та утриманці можуть пред'явити МВС вимоги щодо виплати грошової допомоги протягом трьох років з дня настання події, що дає право на отримання такої допомоги.

Призначення і виплата грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність чи часткова втрата працездатності без установлення інвалідності працівника міліції за висновком комісії з розслідування нещасного випадку є наслідком:

учинення ним злочину, адміністративного правопорушення або дисциплінарного проступку;

учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння;

навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, установленого судом);

подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати грошової допомоги.

З системного аналізу наведених норм слідує, що МВС України за результатами розгляду заяви про призначення одноразової грошової допомоги та податних до неї документів повинно прийняти рішення про призначення такої допомоги, а у випадках, передбачених пунктом 14 Порядку та умов КМУ №850 - рішення про відмову в призначенні грошової допомоги.

Тобто, МВС України розглянувши заяву позивача про призначення одноразової грошової допомоги, зобов'язане прийняти одне з двох рішень, і в разі прийняття рішення про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги зобов'язане надіслати його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ до уповноваженої установи МВС для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.

Судом встановлено, що позивач 11.04.2024 звернувся до голови Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області із заявою про проведення виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку із отриманням ІІ групи інвалідності внаслідок травми пов'язаної з виконанням службових обов'язків.

Як вбачається з матеріалів справи, МВС України листом №17924 2024 від 19.06.2024 повідомило, що наявність недоліків унеможливило прийняття рішення за надісланими матеріалами згідно з Порядком та умовами КМУ №850, тому вони повернуті Регіональному сервісному центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях для відповідного інформування позивача, як такі, що не відповідають вимогам законодавства.

На переконання суду, таке повідомлення не звільняє відповідача від здійснення повноважень до яких належить прийняття рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги.

Порядком та умовами КМУ №850 не передбачено повернення документів без прийняття відповідного рішення.

Таким чином, у даних правовідносинах суб'єкт владних повноважень не може утриматися від прийняття рішення, що входить до його виключної компетенції.

Суд зазначає, що в даному випадку лист відповідача №17924 2024 від 19.06.2024 не може свідчити про відмову позивачу в призначенні одноразової грошової допомоги, оскільки за змістом такого листа МВС України у зв'язку з наявністю недоліків, не прийняло рішення згідно з Порядком та умовами КМУ №850, а подані матеріали повернуті, як такі, що не відповідають вимогам законодавства.

Підсумовуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що МВС України на заяву позивача від 11.04.2024 не прийнято відповідне рішення згідно з Порядком та умовами КМУ №850, що свідчить про вчинення ним протиправної бездіяльності.

Одночасно суд наголошує, що позивач просив суд визнати протиправною бездіяльність Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях щодо прийняття рішення за його заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням ІІ групи інвалідності.

Однак судом встановлено, що подані позивачем документи розглядалися іншим органом - МВС України.

В свою чергу Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях на заяву позивача від 11.04.2024 жодних рішень не приймав, а тільки на виконання листа МВС України №17924 2024 від 19.06.2024, листом від 11.07.2024 повернув позивачу матеріали щодо призначення йому одноразової грошової допомоги.

Отже, суд вважає, що Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях не вчиняв протиправної бездіяльності щодо прийняття рішення за заявою позивача про призначення та виплату одноразової грошової допомоги.

Суд звертає увагу позивача на те, що уповноваженим органом для прийняття рішення про призначення одноразової грошової допомоги є МВС України, до компетенції якого і входить розгляд документів, в тому числі і нових. Суд не може реалізувати компетенцію суб'єктів владних повноважень, тобто досліджувати нові документи, яким не надана була оцінка та встановлювати на їх основі наявність чи відсутність права на призначення такої грошової допомоги. Завданням адміністративного судочинства є виключно перевірка правомірності дій суб'єкта владних повноважень, відповідності його рішень критеріям, які пред'являються до рішень суб'єктів владних повноважень та закріплені в частині другій статті 2 КАС України.

Таким чином, наявний у матеріалах справи висновок про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку та умов КМУ №850, який виданий УМВС України в Івано-Франківській області від 23.04.2024, не може бути взятий до уваги, як належний та допустимий доказ по справі, оскільки він не подавався позивачем до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області із заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги від 11.04.2024, а відтак не був врахований МВС України при поверненні поданих позивачем документів.

Суд враховує, шо Наказом МВС від 26.04.2024 за №271 уповноваженою установою МВС з оформлення документів для призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності колишніх працівників міліції, головних управлінь, управлінь МВС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі з дим внесення до єдиного державного реєстру запису про їх припинення визначено Головний сервісний центр МВС.

Проте, у відповідності до пунктів 8-9 Порядку та умов КМУ №850 керівник уповноваженої установи МВС подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи щодо призначення одноразової грошової допомоги. В свою МВС в місячний строк після надходження зазначених документів приймає рішення про призначення або про відмову в призначенні такої грошової допомоги.

Враховуючи те, що МВС України належним чином не розглянув заяву позивача від 11.04.2024 про призначення та виплату одноразової грошової допомоги та не прийняв будь-яке рішення відповідно до Порядку та умов КМУ №850, яке б породжувало для ОСОБА_1 юридичні наслідки, тому з метою належного захисту прав позивача, слід зобов'язати саме МВС України (як відповідний орган, який згідно з п.9 Порядку та умов КМУ №850 приймає рішення про призначення або про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги) розглянути зазначену заяву позивача, за результатом чого прийняти відповідне рішення.

Підсумовуючи наведене вище суд вважає, що позов ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії підлягає до часткового задоволення.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо прийняття рішення за результатом розгляду заяви ОСОБА_1 від 11.04.2024 про призначення та виплату одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850.

Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України (код ЄДРПОУ 00032684, вул.Богомольця, 10, м.Київ) розглянути заяву ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) від 11.04.2024 про призначення та виплату одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850 та прийняти рішення відповідно до вимог чинного законодавства, з урахуванням висновків суду, викладених у даному рішенні.

В задоволенні позову до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях, відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя /підпис/ Могила А.Б.