Рішення від 04.12.2024 по справі 280/9473/24

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2024 року Справа № 280/9473/24 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Садового І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (пр. Соборний, буд.158-б, м. Запоріжжя, 69057; код ЄДРПОУ 20490012), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (пл. Соборна, буд. 3, м. Слов'янськ, Донецька область, 84122; код ЄДРПОУ 13486010)

про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

11.10.2024 до Запорізького окружного адміністративного суду через підсистему «Електронний суд» надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач-1, ГУ ПФУ в Запорізькій області), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач-2, ГУ ПФУ в Донецькій області) в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним рішення відповідача-2 від 06.08.2024 №923110147313 щодо відмови позивачу в призначенні та виплаті пенсії за віком відповідно до Закону України від 09.07.2023 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати(доходу) в Україні за 2021-2023 роки, з якої сплачено страхові внески, що передували року звернення за призначенням пенсії, починаючи з 23.07.2024;

- зобов'язати відповідача-1 здійснити призначення та виплату позивачу пенсії за віком відповідно до Закону України від 09.07.2023 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати(доходу) в Україні за 2021-2023 роки, з якої сплачено страхові внески, що передували року звернення за призначенням пенсії, починаючи з 23.07.2024;

- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача-1 на користь позивача понесені ним судові витрати за сплату судового збору.

Ухвалою суду від 14.10.2024 відкрито провадження у справі №280/9473/24, справу призначено до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

У зв'язку з розглядом справи в порядку письмового провадження, відповідно до вимог частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Обґрунтування позовних вимог викладено в позовній заяві (вх.№47068 від 11.10.2024). Зокрема зазначено, що позивач починаючи з 2014 року перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Запорізькій області та отримує пенсію за віком на пільгових умовах у відповідності до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» №1788-ХІІ від 05.11.1991 зі змінами та доповненнями (далі - Закон України №1788-ХІІ). Водночас вказано, що у зв'язку із досягненням встановленого пенсійним законодавством віку позивач 23.07.2024 звернувся до відповідача-1 із заявою про призначення пенсії за віком на загальних підставах відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон України №1058-IV) із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в України, з якої сплачено страхові внески за три роки, що передують року розрахунку пенсії за віком, тобто за 2021, 2022, 2023 роки. Враховуючи принцип екстериторіальності, ГУ ПФУ в Донецькій області розглянуло вказану заяву та прийняло рішення №923110147313 від 06.08.2024 про відмову в призначені пенсії за віком, оскільки позивачу вже була призначена пенсія за віком на пільгових умовах по Списку № 2. Вважаючи рішення відповідача-2 протиправним та таким, що порушує його право на отримання пенсії у розмірі, передбаченому чинним законодавством України, позивач просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі

Заперечення відповідача-1 проти задоволення позовних вимог викладені у відзиві на позовну заяву (вх.№49254 від 28.10.2024). Зокрема зазначено, що з 24.01.2014 позивачу первинно було призначено пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України №1058-IV, зі зниженням пенсійного віку відповідно до пункту «б» статті 13 Закону України №1788-ХІІ. Отже, позивачем вже було реалізоване право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України №1058-IV в 2014 році. Водночас вказано, що 31.07.2024 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Запорізькій області з заявою про призначення йому пенсії за віком на загальних підставах за результатами розгляду якої відповідачем-2 в порядку екстериторіальності було прийнято рішення № 923110147313 від 06.08.2024 про відмову позивачу у призначенні за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2021-2023 роки. Зауважено, що з огляду не те, що позивачу вже було призначено пенсію за віком відповідно до Закону України №1058-IV, у відповідача-2 були відсутні правові підстави для застосування показника середньої заробітної плати по Україні за 2021, 2022, 2023 роки, оскільки такий показник середньої заробітної плати застосовується лише при первинному призначенні пенсії у 2024 році. На підставі вищевикладеного зазначено, що дії відповідача-2 не суперечать вимогам чинного законодавства України, а тому підстави для задоволення вимог позивача повністю відсутні.

01.11.2024 (вх.№47296) від відповідача - 2 до суду через підсистему «Електронний суд» надійшов відзив на позовну заяву, в якому, окрім іншого зазначено, що позивач перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України з 24.01.2014 та отримує пенсію за віком, призначену йому на пільгових умовах за Списком №2, відповідно до положень Закону України №1058-IV зі зниженням пенсійного віку відповідно до пункту «б» статті 13 Закону України №1788-ХІІ. Зауважено, що на час первинного призначення пенсії та звернення позивача за перерахунком діяв Закон України №1058-IV та саме на умовах положень цього закону позивачу була призначена пенсія за віком. Водночас вказано, що 31.07.2024 позивач звернувся до уповноваженого органу Пенсійного фонду України з заявою щодо призначення йому пенсії за віком на загальних підставах. ГУ ПФУ в Донецькій області було розглянуто наданий пакет документів та встановлено, що пенсія позивачу вже була призначена 24.01.2014 відповідно до положень Закону України №1058-IV, а тому підстави для повторного призначення пенсії відповідно до положень вказаного закону відсутні. На думку відповідача- 2, оскільки заява позивача до ГУ ПФУ в Донецькій області фактично стосувалась призначення їй того самого виду пенсії (пенсії за віком), яка вже була призначена в 2014 році, то вона не може бути призначена повторно на підставі положень статті 40 Закону України №1058-IV із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2021-2023 роки. На підставі вищевикладеного вказано, що відповідачем-2 правомірно відмовлено позивачу в повторному призначені пенсії за віком відповідно до положень Закону України №1058-IV та застосуванні показника середньої заробітної плати за 2021-2023 роки у зв'язку із чим позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Дослідивши матеріали справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджується паспортом серії НОМЕР_2 , виданим 11.10.2001 Шевченківським РВ УМВС України в Запорізькій області (а.с.10-12).

Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Запорізькій області та отримує пенсію за віком, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_3 від 05.06.2014 (а.с.13).

Відповідно до протоколу призначення пенсії ОСОБА_1 , на підставі особисто поданої заяви та доданих до неї документів позивачу з 24.01.2014 призначено пенсію за віком на пільгових умовах по Списку №2 (а.с.54-74).

23.07.2024 позивач засобами поштового зв'язку звернувся до ГУ ПФУ в Запорізькій області із заявою про призначення пенсії за віком на загальних підставах відповідно до статті 26 Закону України №1058-IV із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в України, з якої сплачено страхові внески за три роки, що передують року розрахунку пенсії за віком, тобто за 2021, 2022, 2023 роки, яка була отримана та зареєстрована відповідачем-1 - 31.07.2024 (а.с.117 зворотній бік - 118).

У відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (із подальшими змінами та доповненнями) передбачено, що з 01.04.2021 органи Пенсійного фонду України застосовують принцип екстериторіальності при опрацюванні заяв про призначення/перерахунки пенсій в порядку черговості надходження таких заяв незалежно від того, де було прийнято заяву та де проживає пенсіонер.

Враховуючи зазначене, заява позивача від 23.07.2024 про призначення пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в України, з якої сплачено страхові внески за три роки, що передують року розрахунку пенсії за віком, тобто за 2021, 2022, 2023 роки в порядку екстериторіальності була розглянута ГУ ПФУ в Донецькій області.

За результатами розгляду заяви відповідачем-2 було прийнято рішення від 06.08.2024 №923110147313, в обґрунтування якого зазначено, що в результаті розгляду електронної пенсійної справи встановлено, що заявник перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Запорізькій області, як отримувач пенсії за віком з 24.01.2024. За таких обставин та куруючись абзацами 1 та 2 частини 3 статті 45 Закону України №1058-IV прийнято рішення відмовити ОСОБА_1 в застосуванні показника середньої заробітної плати за 2024 рік, у зв'язку з відсутністю законних підстав (а.с.14).

Вважаючи протиправним рішення відповідача-2 від 06.08.2024 №923110147313 щодо відмови в призначенні та виплаті пенсії за віком відповідно до Закону України №1058-IV із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2021-2023 роки, з якої сплачено страхові внески, що передували року звернення за призначенням пенсії, позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачами докази, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Згідно зі статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також, у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Пункт 6 частини першої статті 92 Конституції України передбачає, що основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом, визначаються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

За приписами частини першої статті 9 Закону України №1058-IV (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Згідно зі статтею 10 Закону України №1058-IV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.

Частиною першою статті 40 Закону України №1058-IV передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

Відповідно до частини другої статті 40 Закону України №1058-IV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де:

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Тимчасово, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки;

Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn );

К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Тобто за загальним правилом при обчисленні пенсії враховується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

За пунктом 2, 16 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України №1058-IV до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, які працювали на посадах, що дають право на пенсію за вислугою років, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України №1788-XII. У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Положення Закону України №1788-XII застосовуються в частині визначення права на пенсію (…) за вислугу років.

Відповідно до пункту 2 розділу ХV Закону України № 1058-ІV, який набрав чинності з 01.01.2004, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на роботах за списком № 1 та на інших роботах за списком № 2, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Суд звертає увагу на те, що особи, які працювали повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, за списком № 2, в питаннях пенсійного забезпечення мають пільгу, яка виражається у зниженні пенсійного віку, проте, вид пенсії, що їм призначається - це пенсія за віком, яка згідно з положеннями пенсійного законодавства призначається, перераховуються та виплачується у відповідності із Законом України № 1058-ІV.

Відповідно до наявних у матеріалах справи протоколу призначення пенсії та розрахунків пенсії за віком на пільгових умовах, позивачу на підставі особисто поданої заяви та доданих до неї документів з 24.01.2014 призначено пенсію за віком на пільгових умовах по Списку №2 (а.с.54-74).

Так, в обґрунтування заявлених позовних вимог позивачем у позовній заяві вказано, що при зверненні із заявою до відповідача-1 після досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України №1058-IV він набув право не на переведення з одного виду пенсії на інший на підставі статті 45 Закону України №1058-IV, а на нове призначення пенсії за віком на загальних підставах із її новим обчисленням у відповідності до приписів статті 40 Закону України №1058-IV, оскільки у 2014 році йому було призначено пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 відповідно до Закону №1788-ХІІ, який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, а за призначенням пенсії за віком відповідно до Закону № 1058-ІV позивач звернувся вперше.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить із того, що переведенням з одного виду пенсії на інший є зміна виду пенсії, що визначені законодавством (пенсія за віком; пенсія по інвалідності; пенсія у зв'язку з втратою годувальника).

Частиною третьою статті 45 Закону України № 1058-ІV передбачено, що визначена частиною другою статті 40 цього Закону середня заробітна плата (дохід) для призначення пенсії, тобто за три календарні роки, що передують року звернення, застосовуються лише у випадку переведення з одного виду пенсії на інший або призначення пенсії вперше.

В спірному випадку зміни виду пенсії не відбулось, оскільки призначення пенсії за віком на пільгових умовах (зі зменшенням пенсійного віку) та призначення пенсії за віком на загальних підставах не є переведенням на інший вид пенсії.

При цьому і пенсія за віком на загальних підставах, і пенсія за віком на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку розраховується відповідно до Закону України № 1058-ІV.

Положеннями Закону України №1788-XII та Закону України № 1058-ІV визначено, що пенсія за віком може призначатись як на загальних, так і на пільгових та спеціальних юридичних підставах. При цьому, під пільговим пенсіонуванням законодавець розуміє можливість вийти на пенсію за віком або в молодшому віці за загальної незмінної тривалості трудового стажу, або за одночасним зниженням вимог до віку і тривалості трудового стажу.

Суд відхиляє доводи позивача про те, що пенсія йому призначена відповідно до Закону України №1788-XII, оскільки матеріалами пенсійної справи позивача підтверджується, що позивач отримує пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до Закону України № 1058-ІV, а положення Закону України №1788-XII застосовано в частині визначення права на пенсію.

Таким чином, оскільки заява позивача від 23.07.2024 фактично стосувалась призначення того самого виду пенсії (пенсії за віком), яка вже була призначена, то вона не може бути призначена повторно на підставі положень статті 40 Закону України №1058-IV із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2021, 2022, 2023 роки.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 01.03.2021 у справі №488/1409/16-а, від 17.05.2021 у справі № 185/1473/17 та від 06.12.2021 у справі №185/951/17 (2-а/185/126/17).

Разом із тим, суд звертає увагу на висновок Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, викладений у постанові від 22.10.2024 по справі №300/5450/23 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/122522081), відповідно до якого статтею 13 Закону № 1788-ХІІ для відповідних категорій осіб передбачено не окремий вид пенсійного забезпечення, а пільгові умови для призначення пенсії за віком, які полягають у зменшенні пенсійного віку. Пенсія за віком на пільгових умовах призначається та виплачується у порядку та на умовах, що визначені Законом №1058-IV.

У зазначеній постанові Судова палата з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду зазначила також, що висновки, викладені в раніше ухвалених постановах Верховного Суду від 17.06.2021 у справі №336/7438/16-а, від 13.02.2019 у справі №334/917/17 та інших, у яких викладено правовий висновок про наявність в осіб, яким призначалась пенсія за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 13 Закону 1788-XII, права на призначення пенсії за віком на загальних підставах (після досягнення пенсійного віку) відповідно до Закону №1058-ІV із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки, що передують зверненню за призначенням пенсії, є такими, що не ґрунтуються на правильному правозастосуванні.

З огляду на вказане Судова палата з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду відступила від таких висновків та сформувала такі:

"…1) ст. 13 Закону 1788-XII для відповідних категорій осіб передбачено не окремий вид пенсійного забезпечення, а пільгові умови для призначення пенсії за віком, які полягають у зменшенні пенсійного віку;

2) пільгова пенсія за віком, призначена з урахуванням положень Закону 1788-XII, призначається та виплачується в порядку та на умовах, що визначені Законом №1058-IV, а тому особи, які отримують таку пенсію, не мають права на перехід на пенсію за віком на загальних підставах відповідно до Закону №1058-IV після досягнення ними пенсійного віку…".

Відповідно до частини 5 статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 , як особа, якій у 2014 році вже було призначено пенсію за віком на пільгових умовах, визначених статтею 13 Закону України 1788-XII, не має права на повторне призначення того самого виду пенсії за віком на загальних підставах (після досягнення пенсійного віку) відповідно до Закону України №1058-ІV із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки, що передують зверненню за призначенням пенсії, а тому позовні вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними, у зв'язку із чим правові підстави для їх задоволення відсутні.

Щодо інших посилань учасників справи, суд зазначає, що вони не впливають на правильність вирішення спору по суті.

У рішення ЄСПЛ по справі «Ґарсія Руіз проти Іспанії» (Garcia Ruiz v. Spain), заява № 30544/96, п. 26, ECHR 1999-1, Суд зазначив, що хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід.

Згідно із пунктом 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Відповідно до частини першої статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Приписами частини першої статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

На підставі системного аналізу положень законодавства України та доказів наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог позивача.

З огляду на те, що позивачу відмовлено в задоволенні позову, підстави для вирішення питання розподілу судових витрат згідно із статтею 139 КАС України відсутні.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (пр. Соборний, буд.158-б, м. Запоріжжя, 69057; код ЄДРПОУ 20490012), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (пл. Соборна, буд. 3, м. Слов'янськ, Донецька область, 84122; код ЄДРПОУ 13486010) про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 04.12.2024.

Суддя І.В.Садовий