Постанова від 03.12.2024 по справі 707/3250/24

Справа №707/3250/24

Провадження №3/707/1767/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2024 року м. Черкаси

Черкаський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді Бароніна Д.Б.,

за участю секретаря Костроміної Л.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли від ГУ ДПС у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка працює на посаді головного бухгалтера ТОВ «Національна горілчана компанія» та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 04.11.2024 № 621/31-00-07-01-02-31, за результатами документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Національна горілчана компанія», оформленої актом від 18.09.2024 № 2195/ж5/31-00-07-01-02-20/32718137 встановлено, що головний бухгалтер ТОВ «Національна горілчана компанія» ОСОБА_1 вчинила порушення вимог:

- пп. 14.1.225 п.14.1 ст.14, п.44.1, п.44.2 ст.44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст.134 Податкового кодексу України №2755-Vl від 02 грудня 2010 року (із змінами та доповненнями), вимог параграфа 15 МСБО 1 «Подання фінансової звітності», а саме, занижено податок на прибуток підприємств за період з 01.01.2018 по 31.02.2024 на загальну суму 158 922 грн., у тому числі: заниження на загальну суму 406 043 грн, у тому числі по періодам: за 2023 рік на суму 247 121 грн, за 1 квартал 2024 року на суму 158 922 грн, завищення на загальну суму 247 121 грн, у тому числі по періодам: за 1 квартал 2024 року на суму 247 121 гривень;

- п.44.1 ст.44, п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188, п.201.1, абз.10 п.201.4 ст.201 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями), занижено податок на додану вартість на загальну суму 27 052 450 грн., в тому числі по періодам: березень 2018 року на суму 769 405 грн, червень 2018 року на суму 878 125 грн, вересень 2018 року на суму 896 484грн, грудень 2018 року на суму 1 265 816 грн, березень 2019 року на суму 793 628 грн, червень 2019 року на суму 853 619грн, вересень 2019 року на суму 753 300 грн, грудень 2019 року на суму 1 176 436 грн, березень 2020 року на суму 771 267 грн, червень 2020 року на суму 729 211 грн, вересень 2020 року на суму 758 343 грн, грудень 2020 року на суму 827 560 грн, березень 2021 року на суму 548 779 грн, червень 2021 року на суму 792 842 грн, вересень 2021 року на суму 1131317 грн, грудень 2021 року на суму 1 384 865 грн, березень 2022 року на суму 718 157 грн, червень 2022 року на суму 978 992 грн, вересень 2022 року на суму 1 581 832 грн, грудень 2022 року на суму 2 038 459 грн, березень 2023 року на суму 1 403 877 грн, червень 2023 року на суму 1 769 478 грн, вересень 2023 року на суму 1 361 173 грн, грудень 2023 року на суму 1 599 047 грн, березень 2024 року на суму 1 270 438 грн;

- п.44.1 ст.44, п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188, п.201.1, абз.10 п.201.4 ст.201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями), п.5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (зі змінами та доповненнями), на дату виникнення податкових зобов'язань не складено податкові накладні в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та не зареєстровано їх в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Податковим кодексом України термін у кількості 25 штук на загальну суму ПДВ 27 052 450 грн., а саме: занижено рентну плату за спеціальне використання води в періоді з 01.01.2018 по 31.03.2024 на загальну суму 9 677 285,36 грн., чим порушено пп.255.11.10 п.255.11 ст. 255 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями), у тому числі: 1 квартал 2018 року - 347 706,00 грн., ІІ квартал 2018 року- 399 218,00 грн., III квартал 2018 року 386 275,61 грн, IV квартал 2018 року 477 773,80 грн, І квартал 2019 року - 282221,37 грн, II квартал 2019 року 136 115,80 грн, III квартал 2019 року - 329 161,68 грн, IV квартал 2019 року - 439 397,36 грн, І квартал 2020 року 320 469,01 грн, II квартал 2020 року 337 017,26 грн, III квартал 2020 року- 356 076,70 грн, IV квартал 2020 року - 391 619,98 грн, І квартал 2021 року - 292 652,55 грн, II квартал 2021 року 366 829,83 грн, III квартал 2021 року 379 192,71 грн, IV квартал 2021 року - 441 586,62 грн, І квартал 2022 року -253 188,82 грн, II квартал 2022 року - 336 798,64 грн, III квартал 2022 року 462 508,29 грн, IV квартал 2022 року - 531 888,22 грн, І квартал 2023 року - 313 721,15 грн, II квартал 2023 року - 449 753,00 грн, 111 квартал 2023 року - 454 766,64 грн, IV квартал 2023 року - 546 855,41 грн, 1 квартал 2024 року - 434 490,89 грн.

В судовому засіданні ОСОБА_1 присутня не була, про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином. Разом з тим, ОСОБА_1 надала до суду письмові пояснення, в яких вказала, що провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. Результати документальної перевірки оскаржуються в адміністративному порядку до ДПС України. Крім того, накласти стягнення за вищенаведені правопорушення було можливо лише до 30.06.2024.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи, встановив наступні обставини та дійшов таких висновків.

Згідно з ч. 1 ст. 163-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

На підтвердження вчинення ОСОБА_1 вищевказаного правопорушення до суду було надано лише протокол про адміністративне правопорушення та акт про результати документальної планової виїзної перевірки від 18.09.2024 № 2195/ж5/31-00-07-01-02-20/32718137.

Разом з тим, на підставі вищенаведеного акту Центральним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків було складено податкові повідомлення-рішення від 28.10.2024 стосовно ТОВ «Національна горілчана компанія». 11.11.2024 вказане Товариство подало скаргу до ДПС України на вказані податкові повідомлення-рішення.

Відповідно до статей 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до п. 86.1. ст. 86 ПК України, акт перевірки - це документ, який складається у передбачених цим Кодексом випадках, підтверджує факт проведення перевірки та відображає її результати. Згідно з положеннями ст. 58 та п. 86.8 ст. 86 ПК України, на підставі акту перевірки податковим органом приймається податкове повідомлення-рішення протягом п'ятнадцяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акту перевірки.

Тобто, акт перевірки є лише службовим документом, що фіксує проведення перевірки та висновки інспектора щодо наявності чи відсутності порушень вимог законодавства. При цьому акт перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень, а тому не породжує, не змінює не звужує права особи, не встановлює для неї додаткових обов'язків та не покладає відповідальність.

Висновки, викладені у акті перевірки, є відображенням дій інспекторів та не відповідають критерію юридичної значимості, не створюють для платника жодних правових наслідків у вигляді виникнення, зміни або припинення його прав та не породжують для нього будь-яких обов'язків.

Таким чином, акт перевірки, за умови заперечення достовірності його змісту особою, яка приятгається до відповідальності, не може сам по собі слугувати достатнім доказом винуватості особи у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

За таких обставин, протокол про адміністративне правопорушення, який в даному випадку за своїм змістом напряму пов'язаний лише з актом перевірки, також не доводить вину особи у вчиненні правопорушення і має вкрай низький ступінь достовірності.

Таким чином, суд вважає, що особою, яка складала протокол про адміністративне правопорушення, не було надано достатніх та достовірних доказів вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП. Отже, провадження у справі належить закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 33, 36, 163-1, 221, 247, 251, 252, 284, 285, 289, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із відсутністю складу правопорушення в діях особи.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Черкаський районний суд Черкаської області. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Д. Б. Баронін