Справа№ 718/3700/24
Провадження№ 3/718/1146/24
"04" грудня 2024 р. м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Масюк Л.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від УПП ДПП в Чернівецькій області щодо:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадяна України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 5 ст. 126 КУпАП, -
До Кіцманського районного суду Чернівецької області 02.12.2024 року надійшли матеріали справи за протоколом про адміністративне правопорушення: серії ЕПР1 № 180482 від 23.11.2024 року, відповідно до змісту якого 23.11.2024 року в АДРЕСА_2 ОСОБА_1 керував транспортним засобом будучи позбавленим права керування транспортними засобами постановою Кіцманського районного суду Чернівецької області від 01.03.2024 року, правопорушення вчинено повторно протягом року, чим порушив п.2.1 а ПДР України, за що передбачена відповідальність ст.126 ч.5 КУпАП.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що вони підлягають поверненню з наступних підстав.
Згідно п.2 ч.1 ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Таким чином, перевіривши протокол та додані до нього матеріали, встановлено, що до протоколу не долучено доказу вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2-4 ст.126 КУпАП.
Крім того, протокол та його копія нечитабельні
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Вищевказані недоліки, допущені при оформленні адміністративних матеріалів, є суттєвими, оскільки не дозволяють встановити наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення в діях особи, яка притягається до відповідальності, що відповідно позбавляє суд можливості достовірно встановити обставини правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Крім того, згідно ч.2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП. Перекладання такого обов'язку на суд є неприпустимим.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, суд, зберігаючи принцип неупередженості і безсторонності судового розгляду, не вправі самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, оскільки таким чином, неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Враховуючи вищевикладене, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.5 ст.126 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами, слід повернути УПП ДПП в Чернівецькій області для належного оформлення та усунення зазначених у постанові недоліків.
Керуючись ст. ст. 245, 251, 278 КУпАП, суддя, -
Протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 180482 від 23.11.2024 року відносно ОСОБА_1 , за ч.5 ст.126 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами, повернути УПП ДПП в Чернівецькій області для належного оформлення.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Кіцманського
районного суду Л.О. Масюк