Справа № 496/6723/24
Провадження № 3/496/3911/24
02 грудня 2024 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Драніков С.М. розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі управління освіти, культури, молоді та спорту Вигодянської сільської ради Одеського району Одеської області, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 28.03.2024 року, без поважних причини, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45, п.п. 2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєному правопорушенні визнала в повному обсязі.
Прокурор в судовому засіданні висловила думку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного корупційного правопорушення, тому просила притягнути її до відповідальності та накласти на неї стягнення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов наступного висновку.
В судовому засіданні встановлено, що розпорядженням голови Вигодянської сільської ради Одеського району Одеської області №128-ОС/1 від 28.11.2022 року ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі управління освіти, культури, молоді та спорту Вигодянської сільської ради Одеського району Одеської області з 29.11.2022 року та присвоєно 15 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах 7 категорії посад.
Згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» посада головного спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі управління освіти, культури, молоді та спорту Вигодянської сільської ради Одеського району Одеської області ОСОБА_2 віднесена до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на посадову особу місцевого самоврядування, і вона є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч. 1 ст. 45 вказаного Закону.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно Закону України № 3384-ІХ від 20.09.2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», набрав чинності 12.10.2023 року, та п.п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
На виконання вище зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 була зобов'язана подати щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік не пізніше 31.01.2024 року.
Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення ч. 1 статті 45 Закону, подала відповідну декларацію, лише 28.03.2024 року об 11:42 год., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення повністю підтверджується доказами у справі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №1502/2024 від 09.10.2024 року, поясненнями ОСОБА_1 , результатом пошуку щодо подання ОСОБА_1 декларації за 2022 рік лише 28.03.2024 року, рапортом від 09.10.2024 року.
Таким чином, дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує конкретні обставини правопорушення, особу правопорушниці, яка свою вину у скоєному визнала, а тому вважає, що воно має бути накладене на неї у вигляді мінімального штрафу, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати її адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 50 (п'ятидесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Одеського апеляційного суду через Біляївський районний суд Одеської області.
Повний текст постанови складено 04.12.2024 року.
Суддя С.М. Драніков