Провадження № 2/742/1667/24
Єдиний унікальний № 742/5725/24
03 грудня 2024 року місто Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Ільченка О.І., секретаря судових засідань Голушко Н.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Прилуки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання, -
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини його заробітку до закінчення сином навчання, а саме до 30.06.2027, але не більше ніж до досягнення 23 років.
У судове засідання 03.12.2024 сторони не з'явилися, проте, позивачкою ОСОБА_1 подала заяву про розгляд справи у її відсутності. Підтримує позовні вимоги, але не заперечує проти стягнення аліментів на користь сина.
Відповідач у судове засідання не з'явився, проте надіслав заяву про розгляд справи у його відсутності та просить залучити до участі у справі в якості третьої особи ОСОБА_3 , оскільки рішення суду стосуєтьсяйого прав та обов'язків безпосередньо.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч.1ст.52 ЦПК України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін.
Згідно ч.ч.3,4 ст. 52 ЦПК України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, користуються усіма правами і несуть усі обов'язки позивача. Після вступу у справу третьої особи, яка заявила самостійні вимоги щодо предмета спору, справа за клопотанням учасника справи розглядається спочатку.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 ЦПК України, про прийняття позовної заяви та вступ третьої особи у справу суд постановляє ухвалу.
Суд дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що ОСОБА_3 слід залучити до участі у справі в якості третьої особи, що заявляє самостійні вимоги на предмет спору, тому що рішення суду може вплинути на його права та обов'язки, оскільки саме на нього стягуються аліменти на утримання повнолітньої дитини яка навчається.
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст.52,261 ЦПК України, суд-
Залучити ОСОБА_3 як третю особу, що заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання.
У подальшому, вважати справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, що заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання.
Судове засідання призначити на 16:00 год. 03 грудня 2024 року.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Олександр ІЛЬЧЕНКО