Постанова від 03.12.2024 по справі 420/13313/24

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2024 р.м. ОдесаСправа № 420/13313/24

Головуючий в 1 інстанції: Харченко Ю. В.

Час і місце ухвалення: м. Одеса

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - Лук'янчук О.В.

суддів - Бітова А. І.

- Ступакової І. Г.

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Одеса адміністративну справу за апеляційною скаргою Адміністрації Державної Прикордонної служби України на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2024 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Адміністрації Державної Прикордонної служби України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Адміністрації Державної прикордонної служби України, в якому просив суд:

- визнати протиправними дії Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо відмови у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням з обов'язковим зазначенням у складі грошового забезпечення для обчислення пенсії щомісячної додаткової грошової винагороди, яку він отримував на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, надбавки за виконання особливо важливих завдань (90%), премії в/с (410%);

- зобов'язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області для перерахунку пенсії нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням з обов'язковим зазначенням у складі грошового забезпечення для обчислення пенсії індексації грошового забезпечення, щомісячної додаткової грошової винагороди, яку він отримував на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, надбавки за виконання особливо важливих завдань (90%), премії в/с (410%).

В обґрунтовування позовних вимог позивач вказав, що відповідач протиправно відмовив у видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням з обов'язковим зазначенням у складі грошового забезпечення для обчислення пенсії індексації грошового забезпечення, щомісячної додаткової грошової винагороди, яку він отримував на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, надбавки за виконання особливо важливих завдань (90%), премії в/с (410%), оскільки згідно стало правової позиції Верховного Суду, щомісячна додаткова грошова винагорода, надбавка за виконання особливо важливих завдань та премія належать до додаткових видів грошового забезпечення, а тому підлягають включенню у довідку та врахуванню під час пенсії. (ВС 0640/4032/18, 560/5412/20, 1940/1818/18).

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2024 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Адміністрації Державної Прикордонної служби України - задоволено частково.

Визнано протиправними дії Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо відмови у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням з обов'язковим зазначенням у складі грошового забезпечення для обчислення пенсії щомісячної додаткової грошової винагороди, яку він отримував на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, надбавки за виконання особливо важливих завдань та премії.

Зобов'язано Адміністрацію Державної прикордонної служби України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області для перерахунку пенсії нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням з обов'язковим зазначенням у складі грошового забезпечення для обчислення пенсії індексації грошового забезпечення, щомісячної додаткової грошової винагороди, яку він отримував на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, надбавки за виконання особливо важливих завдань, премії.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Адміністрацію Державної прикордонної служби України на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 211 грн 20 коп (одна тисяча двісті одинадцять гривень двадцять копійок).

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог, Адміністрація Державної прикордонної служби України, подала апеляційну скаргу, в якій зазначає про порушення норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин справи, а тому просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що пунктом 1 постанови Кабміну №393 не передбачено врахування для обчислення розміру пенсії військовослужбовцям, яких звільнено з 01.03.2018 і пізніше і у яких на день звільнення зі служби строк служби становив менше 24 місяців. Вказує, що визнання протиправним та скасування п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 за відсутності рішення Кабінету Міністрів України про зміну розмірів грошового забезпечення військовослужбовців у відповідності до приписів ч. 4 ст. 9 Закону №2011 -XII не створює для Адміністрації Державної прикордонної служби України обов'язку застосування при розрахунках розмірів посадових окладів, окладів за військовим званням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року. Зазначає, що видача грошових атестатів належить до компетенції органу Державної прикордонної служби України, в якому військовослужбовець проходив військову службу, в даному випадку це компетенція НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України, в якому позивач і проходив військову службу.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що Наказом від 14.08.2019 № 358-ОС начальника НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України ОСОБА_1 , старшого прапорщика, остання штатна посада - старший технік відділення інспекторів прикордонної служби “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » 1 категорії (тип Б) звільнено з військової служби за підпунктом “а» (у зв'язку із закінченням строку контракту) пункту 2 частини 5 статті 26 Закону України “Про військової обов'язок і військову службу».

Станом на день звільнення відповідно до наказу від 14.08.2019 №358-ОС, вислуга років позивача становить: календарна військова 18 років 08 місяців 08 днів, пільгова військова - 08 років 06 місяця 11 днів; всього військова - 27 років 02 місяця 19 днів.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27 березня 2023 року у справі №420/507/23 задоволено повністю позов ОСОБА_1 : визнано протиправними дії Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області документів, необхідних для призначення пенсії за вислугу років відповідно до вимог пункту “а» статті 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; зобов'язано Адміністрацію Державної прикордонної служби України підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області документи, необхідні для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до вимог пункту “а» статті 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Рішення суду набрало законної сили 27.04.2023.

На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27 березня 2023 року по справі №420/507/23, Адміністрація державної по прикордонної служби України на адресу ГУ ПФУ в Одеській області направлені матеріали для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_1 із заявою про призначення пенсі, поданням про призначення пенсії від 06.06.2023 №11/ПВ- 11592/СУД, які надійшли до пенсійного фонду 22.06.2023.

За результатами розгляду наданих матеріалів, 29 червня 2023 року ГУ ПФУ в Одеській області прийнято Рішення №1336, яким відмовлено ОСОБА_1 в призначенні пенсії за вислугу років, відповідно до п. “а» ст. 12 ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, у зв'язку з відсутністю необхідної календарної вислуги років на момент звільнення зі служби, а саме 24 календарних років.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27 березня 2023 року у справі № 420/18045/23 від 10 серпня 2023 року, залишеним без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 14 листопада 2023 року, зокрема, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул.Канатна,83, м.Одеса, 65107, ЄДРПОУ 20987385) призначити та виплачувати з 22.06.2023 ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) пенсію за вислугу років відповідно до пункту “а» статті 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням вислуги -27 років 02 місяця 19 днів.

На виконання рішення по справі № 420/18045/23 позивачеві призначено пенсію за вислугу років, перша виплата проведена 05.01.2024 року у розмірі 7 237,52 грн.

З 22 червня 2023 року позивачу призначено пенсію за вислугу років, перша виплата якої отримана у січні 2024 року.

При обрахунку пенсії позивача, пенсійним органом враховано наступні складові грошового забезпечення ОСОБА_1 :

- посадовий оклад - 3170,00 грн;

- оклад за військовим званням 1020, 00 грн.;

- процентна надбавка за вислугу років 40%- 1676 грн;

- середньомісячна сума додаткових Г3 3а24 місяця -4376, І6 грн.

(надбавка за специфічні умови проходження служби 30%; премія 125 %)

Всього: 10 339, 31 грн.

Основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення для обчислення пенсії, до виплати - 7237, 52грн.

Додаткові види грошового забезпечення та їх розміри обчислені виходячи із даних, що містяться у довідці про додаткові види грошового забезпечення №145 від 12 квітня 2023 року, виданої військовою частиною НОМЕР_3 , та грошового атестату №209 про те, що додаткові види грошового забезпечення з березня 2018 року по 14 липня 2019 року (17 місяців) становили: надбавка за особливості проходження служби (30%)-25302,01 грн, премія (50 744, 20 грн. разом: 76 046, 21 грн.

Проте, уповноваженим органом Адміністрації Державної прикордонної служби України в документах (грошовому атестаті №209, довідки №145 від 12 квітня 2023 року про щомісячні види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, що підготовлені для призначення пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених військової служби та деяких інших осіб» та направлені до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, надано відомості за останні 17 календарних місяців служби (3 01.03.2018 по 31.07.2019) підряд перед місяцем звільнення замість 24 календарних місяців.

Позивач наголошує, що до грошового атестату №209 та довідки від 12.04.2023 № 45 про щомісячні види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії не внесені відомості про розмір нарахованих та виплачених позивачу щомісячної додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22..09.2010 № 889, надбавку за виконання особливо важливих завдань (90%) премія в/с (410%), що підтверджується відомостями особистих карток грошового забезпечення ОСОБА_1 , які наявні в матеріалах справи.

22 лютого 2024 року позивач звернувся до відповідача щодо видачі оновленої довідки, однак відповідач листом №09/Ц-2129/5146 від 28.03.2024 відмовив у виготовленні оновленої довідки для здійснення перерахунку пенсії. Відповідач зазначив, що пунктом 1 постанови Кабміну №393 не передбачено врахування для обчислення розміру пенсії військовослужбовцям, яких звільнено з 01.03.2018 і пізніше і у яких на день звільнення зі служби строк служби становив менше 24 місяців, тих видів і розмирів грошового забезпечення, що їм нараховувались та виплачувались до 01.03.2018 і були скасовані з 01.03.2018.

Позивач зазначає, що відсутні законні підстави вважати, що на дату звільнення він мав менше ніж 24 календарні місяці служби, а тому до нього не можуть бути застосовані положення п.7 Порядку №393 саме в частині, що стосується порядку обчислення розміру пенсії, якщо особа на час звільнення має менше ніж 24 календарні місяці служби, у зв'язку із чим звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи позовні вимоги частково, суд першої інстанції прийшов до висновку, що розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_1 має бути визначений за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням (2017-2019 року), з урахуванням у складі грошового забезпечення для обчислення пенсії індексації грошового забезпечення, щомісячної додаткової грошової винагороди, яку він отримував на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, надбавки за виконання особливо важливих завдань та премії (у середніх розмірах), водночас вказав, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню, без визначення їх конкретних відсоткових розмірів за спірний період.

Колегія суддів надаючи оцінку рішенню суду першої інстанції з урахуванням доводів апелянта виходить з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, предметом спору є те, що відповідач відмовив у видачі оновленої довідки про розмір нарахованих та виплачених позивачу щомісячної додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22..09.2010 № 889, надбавку за виконання особливо важливих завдань (90%) премія в/с (410%) та зазначив, що пунктом 1 постанови Кабміну №393 не передбачено врахування для обчислення розміру пенсії військовослужбовцям, яких звільнено з 01.03.2018 і пізніше і у яких на день звільнення зі служби строк служби становив менше 24 місяців, тих видів і розмирів грошового забезпечення, що їм нараховувались та виплачувались до 01.03.2018 і були скасовані з 01.03.2018.

Відповідно до Положення про Адміністрацію Державної прикордонної служби України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №533 від 16.10.2014, Адміністрація Держприкордонслужби у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Так, спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 року №2262-ХІІ(далі - Закон № 2262-XII)..

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону №2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та деяким іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом і які були відряджені для роботи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування або у сформованих ними органах, на підприємствах, в установах, організаціях, вищих навчальних закладах та одержували заробітну плату в порядку і розмірах, установлених для працівників цих органів та організацій, пенсії обчислюються виходячи з посадового окладу, встановленого за аналогічною посадою відповідно для осіб офіцерського складу, прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, поліцейських, співробітників Служби судової охорони та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. (абз. 12 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»)

При обчисленні пенсій відповідно до частин сьомої-десятої цієї статті в розрахунок включаються щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством на день призначення цих пенсій.

Так, п. 7 постанови Кабінету Міністрів України №393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей», що регламентує вимоги Закону №2262 та не суперечить його положенням, передбачено, що пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

відповідних окладів за посадою (для поліцейських, відряджених до органів державної влади, установ та організацій із залишенням на службі в Національній поліції, які отримували при цьому грошове забезпечення та звільнені із служби безпосередньо з посад у таких органах, установах та організаціях, - відповідних окладів, установлених за рівнозначними (аналогічними) посадами в Національній поліції), військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту - щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Судом першої інстанції правомірно вказано, що з урахуванням вищенаведених правових норм, для обчислення пенсії базою розрахунку є дві складові:

1) розмір грошового забезпечення (враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням) та

2) розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій за останні 24 календарні місяці служби, що передують даті, визначеній наказом про звільнення.

При цьому, п.7 Порядку №393 передбачено порядок обчислення розміру пенсії, якщо особа на час звільнення має менше ніж 24 календарні місяці служби.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем при видачі позивачу довідки про додаткові види грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби було застосовано положення п.7 Порядку №393, зокрема, в частині, що стосується порядку обчислення розміру пенсії, якщо особа на час звільнення має менше ніж 24 календарні місяці служби.

В свою чергу, аналіз вищезазначеної постанови №393 від 17.07.1992 надає можливість суду прийти до висновку, що у законодавстві не передбачено виключень, які б надавали можливість визначення розміру щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії менш ніж за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, за виключенням, якщо на момент звільнення особа фактично не має 24 календарних місяців проходження служби.

Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, позивача звільнено зі служби у відставку 14.08.2019 року (календарна вислуга років становить 18 років 08 місяці 08 днів), що свідчить про наявність у нього 24 календарних місяців проходження служби, згідно яких може бути визначений розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

Крім того, колегія суддів зазначає, що позивач під час проходження служби кожного місяця з 2016 року по березень 2018 року отримував щомісячну додаткову грошову винагороду згідно Постанови КМУ №889, вказана допомога носила системний характер, то це є підставою для включення її до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії позивача.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премія враховуються в середніх розмірах фактичних виплат за аналогічною посадою (посадами), суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню, без визначення їх конкретних відсоткових розмірів за спірний період.

Також, суд першої інстанції обґрунтовано з посиланням на норми права та практику Верховного Суду зазначив, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що позивач має право на отримання довідки про розмір грошового забезпечення відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням у складі грошового забезпечення для обчислення пенсії індексації грошового забезпечення, щомісячних видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»

При цьому, доводи апелянта, що внесення змін до грошового атестату та довідки про грошове забезпечення за останні 24 місяці, що передували звільненню з військової служби ОСОБА_1 відомостей про грошове забезпечення з урахуванням проведеного НОМЕР_1 прикордонним загоном Державної прикордонної служби України перерахунку грошового забезпечення відповідно до рішення Одеського окружного адміністративного суду, належить до компетенції НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України, яке мало б бути належним відповідачем при розгляді даної справи, колегія суддів вважає безпідставними, оскільки предметом спору є не внесення змін до довідки та грошового атестату, а видача та надання пенсійному органу нової довідки про розмір грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням з обов'язковим зазначенням у складі грошового забезпечення для обчислення пенсії індексації грошового забезпечення, щомісячної додаткової грошової винагороди, яку він отримував на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, надбавки за виконання особливо важливих завдань, премії.

Водночас, колегія суддів не надає оцінку доводам апелянта, що відповідно до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України №704 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 28.10.2020 №1038 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2006 р. №1644 і від 30 серпня 2017 р. №704») у грошовому забезпеченні діючим військовослужбовцям розміри посадових окладів та окладів за військовим званням продовжують встановлюватись, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2018 року, оскільки визначення розміру посадових окладів не є предметом спору у даній справі.

Отже, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають підстав для висновку про помилковість застосування судом першої інстанції норм права, а отже апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Оцінюючи викладене в сукупності, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно та у достатньому обсязі встановив обставини справи, і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, що відповідно до ст.316 КАС України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Враховуючи, що дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, постанова суду апеляційної інстанції може бути оскаржена до Верховного Суду лише з підстав, передбачених пп. "а"- "г" п.2 ч.5 ст.328 КАС України.

Керуючись ст.308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, колегія суддів , -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Адміністрації Державної прикордонної служби України залишити без задоволення.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2024 року залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню в касаційному порядку до Верховного Суду не підлягає, за винятком випадків, перелічених у пункті 2 частини 5 статті 328 КАС України

Повний текст постанови складено та підписано 03 грудня 2024 року .

Головуючий суддя: О.В. Лук'янчук

Суддя: А. І. Бітов

Суддя: І. Г. Ступакова