П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
03 грудня 2024 р. м. ОдесаСправа № 420/16586/24
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача Домусчі С.Д.
суддів: Семенюка Г.В., Шляхтицького О.І.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області, Іллічівського міського суду Одеської області про визнання протиправними дій щодо винесення наказу від 22 березня 2024 року № 3-ос про встановлення надбавки за вислугу років державному службовцю на 2024 рік (з 22 січня 2024 року) та скасування наказу від 22 березня 2024 року № 3-ос, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату надбавки за вислугу років на державній службі відповідно до статті 52 Закону України “Про державну службу»
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2024 року задоволений позов ОСОБА_1 :
- визнаний протиправним та скасований наказ в.о. голови Іллічівського міського суду Одеської області від 22.03.2024 року № 3-ос «Про встановлення надбавки за вислугу років державному службовцю Іллічівського міського суду Одеської області на 2024 рік»;
- зобов'язано Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату з 22.01.2024 року надбавки за вислугу років на державній службі керівнику апарату Іллічівського міського суду Одеської області позивачу відповідно до частини першої статті 52 Закону України «Про державну службу», а саме на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50 відсотків посадового окладу, з урахуванням раніше виплачених сум.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Одеській області подало апеляційну скаргу, за якою ухвалою апеляційного суду від 18.10.2024 відкрите апеляційне провадження.
Апеляційний суд встановив, що 18.11.2024 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відкрив провадження у зразковій адміністративній справі за позовом державного службовця місцевого загального суду до Коростенського міськрайонного суду Житомирської області, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області про визнання протиправними дій, скасування наказу в частині та зобов'язання вчинити дії.
У вказаній ухвалі Верховний Суд навів ознакам типовості, а саме:
1) позивач - державний службовець місцевого загального суду;
2) відповідачі - місцевий загальний суд та територіальне управління ДСА, відповідальне за забезпечення фінансування та функціонування місцевих загальних судів, де працюють позивачі;
3) спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними і тими самими нормами права, а саме: у зв'язку з встановленням позивачам з 01.01.2024 надбавки за вислугу років, обчисленої з урахуванням вимог пункту 12 розділу «Прикінцеві положення» Закону №3460-IX (на рівні 2 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 30 відсотків посадового окладу), положення якого, на думку позивачів, суперечать спеціальному Закону №889-VIII, відповідно до якого вказана надбавка має обчислюватися на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50 відсотків;
4) позивачами заявлені аналогічні за суттю вимоги:
- визнати протиправним і скасувати наказ в частині встановлення з 01.01.2024 надбавки за вислугу років на державній службі на рівні 2% посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік служби, але не більше 30% посадового окладу;
- зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області провести нарахування та виплату надбавки за вислугу років з 01.01.2024 відповідно до статті 52 Закону №889-VIII на рівні 3% посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50% посадового окладу.
Апеляційний суд зазначає, що справа №420/16586/24 відповідає ознакам типовості, оскільки позивач ОСОБА_1 є державним службовцем місцевого загального суду; відповідачами є місцевий загальний суд та територіальне управління ДСА, відповідальне за забезпечення фінансування та функціонування місцевого загального суду, де працює позивач; позивачем заявлені аналогічні за суттю вимоги які наведені у зразковій справі №240/7215/24.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Враховуючи наведене, апеляційний суд дійшов висновку щодо необхідності зупинення провадження у справі №420/16586/24 до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій справі №240/7215/24.
Керуючись ст. ст. 236, 243, 248, ч. 2 ст. 321, ч. 2 ст. 325, ст. ст. 327-329 КАС України,
Зупинити провадження у справі №420/16586/24 до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій справі №240/7215/24.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст судового рішення складений та підписаний 03 грудня 2024 р..
Суддя-доповідач С.Д. Домусчі
Судді Г.В. Семенюк О.І. Шляхтицький