Справа № 574/1100/24
Провадження 3/574/550/2024
03 грудня 2024 року м. Буринь
Суддя Буринського районного суду Сумської області Гук Т.Р., розглянувши матеріали, які надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , солдата, стрільця регулювальника військової частини НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ,
за ч.3 ст.172-20 КУпАП,
26.11.2024 року о 09 год. 00 хв. солдат ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем, перебував під час виконання обов'язків військової служби на території тимчасового розташування військової частини НОМЕР_1 в одному із населених пунктів АДРЕСА_2 (назва якого судом не зазначається в зв'язку з введеним воєнним станом), в умовах особливого періоду, в стані алкогольного сп'яніння.
Крім того, 27.11.2024 року о 10 год. 00 хв. солдат ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем, перебував під час виконання обов'язків військової служби на території тимчасового розташування військової частини НОМЕР_1 в одному із населених пунктів АДРЕСА_2 (назва якого судом не зазначається в зв'язку з введеним воєнним станом), в умовах особливого періоду, в стані алкогольного сп'яніння.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вищевказаних адміністративних правопорушень визнав повністю, пояснивши, що 26.11.2024 року він був виявлений командиром бригади на території тимчасового розташування військової частини НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, після чого він був доставлений до відділу ВСП, а потім в лікарню, де пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння. Після складення відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення він був дуже засмучений, а тому у вечері в цей же день знову вживав алкогольні напої. Наступного дня біля 10 год. він мав заступати на чергування, однак комендант частини наказав йому знову їхати на огляд на стан алкогольного сп'яніння. Після цього його відвезли до відділу ВСП, де провели його огляд на стан сп'яніння за допомогою приладу "Драгер", який показав результат 1,8 проміле. Із вказаним результатом він був згідний та його не оспорював.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, а також дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст.ст.245, 280 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Відповідно до ч.3 ст.173-20 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Згідно до диспозиції ч.1 ст.172-20 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмову таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Відповідно до положень статті 1 Закону України «Про оборонну України» особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
24.02.2022 року Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» на території України, у зв'язку із воєнною агресією військ Російської Федерації, введено воєнний стан, який продовжу діяти і по даний час.
Указом Президента України №69/2022 від 24.02.2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України оголошено загальну мобілізацію.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
З протоколу серії КИС/К №432 про військове адміністративне правопорушення від 26.11.2024 року слідує, що солдат ОСОБА_1 , 26.11.2024 р. приблизно о 09 год. 00 хв., під час шикування для перевірки особового складу військової частини НОМЕР_1 , був виявлений на території тимчасового розташування військової частини НОМЕР_1 в одному із населених пунктів АДРЕСА_2 (назва якого судом не зазначається в зв'язку з введеним воєнним станом) в стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду.
З протоколу серії КИС/К №433 про військове адміністративне правопорушення від 27.11.2024 року слідує, що солдат ОСОБА_1 , 27.11.2024 р. приблизно о 10 год. 00 хв., під час шикування та перевірки особового складу був виявлений командуванням на тимчасовій території розташування військової частини НОМЕР_1 в одному із населених пунктів АДРЕСА_2 (назва якого судом не зазначається в зв'язку з введеним воєнним станом) в стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду.
Крім протоколів про військові адміністративні правопорушення серії КИС/К №432 від 26.11.2024 року та серії КИС/К №433 від 27.11.2024 року, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, при вище викладених обставинах, повністю доведена дослідженими доказами у справі, що ретельно перевірені та оцінені судом з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності кожен окремо та взаємозв'язку для ухвалення даного рішення.
Зокрема результатами тестів, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 26.11.2024 року, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу, протоколами КИС/К №432 від 26.11.2024 та КИС/К № 3433 від 27.11.2024 про адміністративне затримання, копією військового квитка ОСОБА_1 , рапортом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ..
Всебічно, повно та об'єктивно дослідивши всі обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.3 ст.173-20 КУпАП.
При накладенні стягнення, у відповідності до ст.33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
ОСОБА_1 є військовослужбовцем, протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.173-20 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Разом з тим, відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Виходячи з вищевикладеного та враховуючи характер і кількість вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку, що до порушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.3 ст.172-20 КУпАП у виді штрафу.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП з порушника підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст.ст.36, 172-20, 283-285 КУпАП, суддя,
Визнати ОСОБА_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.172-20 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення, з врахуванням ч.2 ст.36 КУпАП, у виді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20400 (двадцять тисяч чотириста) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь спеціального фонду державного бюджету України 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Буринський районний суд Сумської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Гук Т.Р.