Єдиний унікальний номер 725/10252/24
Номер провадження 3/725/3139/24
03.12.2024
Суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці Галичанський О.І. розглянув у відкритому судовому засіданні справу відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в с. Стрілецький Кут Чернівецького району Чернівецької області даних про місце роботи не має, про притягнення його до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 5 ст. 126 КУПАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 23.10.2024, водій ОСОБА_1 о 12 год. 06 хв. 23.10.2024 в м. Чернівці по вул. Фастівська, 2 керував транспортним засобом, не маючи на то права.
Його дії органом поліції кваліфіковані за ч. 5 ст. 126 КУПАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Причини неявки суду не повідомив. Належним чином був викликаний в судове засідання.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Суд вважає за можливе продовжити розгляд справи за відсутності ОСОБА_1 .
Судом досліджено матеріали справи. Встановлено, що вони не містять даних про те, яким засобом керував ОСОБА_1 . Жоден документ і протокол про адміністративне правопорушення, зокрема, не мають про це відмітки.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно зі ст. 252 КУПАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
ЄСПЛ у своїх рішеннях зазначив, що у випадку, коли викладена в протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготуватися до захисту) та принципу рівності сторін процесу (оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом).
При зазначених обставинах, оскільки у відповідності до ст.ст.245,280 КУпАП це має значення для повного дослідження всіх обставин по справі та для об'єктивного встановлення наявності або відсутності вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.126 ч.5 КУпАП України, керуючись ст. 283, 284 ч. 1 п. 3 КУПАП,
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.5 ст. 126 КУпАП ОСОБА_1 направити начальнику УПП в Чернівецькій області для їх доопрацювання .
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці О. І. Галичанський