Справа № 192/2971/24
Провадження № 3/192/1001/24
02 грудня 2024 року Солонянського районного суду Дніпропетровської області Тітова О.О., за участю прокурора Дякуна Г.Г., особи, що притягується до відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріал, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженки с.Новоандріївка Дніпропетровської області, громадянки України, не працюючої, проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 будучи депутатом Новопокровської селищної ради в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин пождала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік - 03 квітня 2024 року о 07 год. 43 хвил., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Так, відповідно до ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішенням першої сесії 8 скликання Новопокровської селищної ради «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Новопокровської селищної ради» від 12.11.2020 визнано повноваження депутатів в тому числі і ОСОБА_1 .
Відповідно до п.п. «б» п.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутатів місцевих рад віднесено до суб'єктів на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно зі ст.68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону, є суб'єктом декларування, визначеним у ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 3 березня 2022 року № 2115-ІХ було призупинено компанію декларування в Україні. 12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ, яким відновлено декларування та функції НАЗК.
Відповідно до роз'яснень НАЗК «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» від 13.11.2023 №4 - за загальним правилом з 1 січня до 31 березня 2024 року включно суб'єкти декларування (крім тих, які мають право на відтермінування) повинні подати щорічні декларації за 2023 звітний період.
За результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:Wpublic.nazk.gov.ua) ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2023 рік лише 03.04.2024 року о 07 год. 43 хв.
При цьому, ОСОБА_1 ознайомлена з необхідністю подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, що підтверджується її поясненням, раніше поданими деклараціями, а також ознайомленням з попередженням: про вимоги та обмеження, встановлені Законами України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції» та «Про місцеве самоврядування».
ОСОБА_2 будучи депутатом Новопокровської селищної ради, згідно з п.п. «б» п.1 ч.І ст.З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік - 03.04.2024 року о 07 год. 43 хв., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП визнала в повному обсязі.
Прокурор в судовому засіданні вважав доведеним факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, посилаючись на обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення та матеріалах справи. Просив визнати її винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП та призначити стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Відповідно до положень п.1 ч.12 ст. 255 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, складається уповноваженою на те посадовою особою, зокрема посадовою особою органів внутрішніх справ (Національної поліції) та Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.252 КУпАП суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, суд вважає, що протокол № 1278 від 25 вересня 2024 року про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією складений уповноваженою особою, відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, тому суд вважає його належними, допустимими та достатніми доказом у справі, що встановлює вину ОСОБА_1 у несвоєчасному поданні без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 2023 рік, тобто у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Крім того, вина ОСОБА_1 повністю підтверджується матеріалами справи: поясненнями ОСОБА_1 в яких вона зазначає, що несвоєчасно подала декларацію за 2023 рік у зв'язку з тим, що не зрозуміла кінцевий строк подачі декларації. Копією рішення першої сесії восьмого скликання Новопокровської селищної ради від 12.11.2020 №1-1/VIII про підсумки виборів, визнання повноважень селищного голови та депутатів Новопокровської селищної ради VIIІ скликання, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\portal.nazk.gov.ua) щодо ОСОБА_1 з якого вбачається, що декларація за 2023 рік подана 03.04.2024 тобто поза межами строку, встановленого законом, іншими документами.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, ступінь її вини, майновий стан ОСОБА_3 яка не працює.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Враховуючи наведене, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 стягнення в межах санкції ч. 1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу в мінімальному розмірі - п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в сумі 605 грн 60 коп. в дохід держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 23, 33, 40-1 ч.1 ст. 172-6, 221, 255, 283-284, 294 КУпАП,- суд
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп. на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови через Солонянський районний суд Дніпропетровської області.
Суддя О.О. Тітова