Справа № 442/10088/24
Провадження №3/442/2852/2024
Іменем України
03 грудня 2024 року місто Дрогобич
Суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Курус Р.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого на АДРЕСА_1 ,
за ч. 5 ст. 126 КУпАП,
Відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №182854, згідно якого він 27.11.2024 о 00.01 год. на вул. Шептицького в м. Стебника Львівської області керував транспортним засобом, будучи позбавленим права керування транспортними засобами рішенням Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області 442/9262/23 від 06.02.2024, порушення вчинено двічі протягом року.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані працівниками поліції як порушення п. 2.1а ПДР, тобто вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КпАП України.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню для належного оформлення.
Відповідно до ст. 254 КпАП України про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
За змістом ст. ст. 9-12, 280 КУпАП, підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за нормами КУпАП є встановлення в діянні цієї особи всіх обов'язкових ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною нормою КУпАП, зокрема об'єктивної та суб'єктивної сторони правопорушення.
Приймаючи до уваги, що суд здійснює оцінку вже зібраних та наявних в матеріалах справи доказів, зазначення всіх ознак складу правопорушення має бути належно здійснене в протоколі про адміністративне у відповідності до ст. 256 КУпАП.
Згідно ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
Відповідно до вимог ст. 245 КпАП України, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Так, частина 2 ст. 126 КпАП України передбачає відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передачу керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом. Частина 3 цієї статті передбачає відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, а частина 4 - за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.
Відповідальність за ч. 5 ст. 126 КпАП України настає у разі повторного протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Кваліфікуючи дії ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП та вказуючи у протоколі про повторність вчинення ним правопорушення, поліцейський Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області не долучає до матеріалів адміністративної справи належним чином завірені копії постанов суду чи органу Національної поліції з відміткою про набрання ними законної сили, які свідчать про повторність вчинення адміністративного правопорушення протягом року.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КпАП України обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Зазначені недоліки відносяться до порушень вимог КУпАП, що не дозволяють здійснити всебічне, повне і об'єктивне дослідження всіх обставин справи у їх сукупності та прийняти законне і обґрунтоване рішення у справі.
Таким чином, суд вважає за необхідне справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КпАП України повернути Дрогобицькому РВП ГУ НП у Львівській області для належного оформлення.
Керуючись ч. 1 ст. 256, ч. 2 ст. 268, ч. 2 ст. 277, ст. ст. 283-285 КУпАП, -
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП повернути Дрогобицькому РВП ГУ НП у Львівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Курус Р.І.