Постанова від 28.11.2024 по справі 464/4178/24

Справа№464/4178/24

пр.№ 3/464/1786/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.11.2024 Суддя Сихівського районного суду м. Львова Чорна С.З., за участю: особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Кошарко Ю.В., розглянувши в відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення відносно :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , працює на посаді директора ЛКП "Рембуд", РНОКПП3193310871,

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 01.04.2024 о 10:19 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім цього, ОСОБА_1 , в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 08.02.2024 о 15:09 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Постановою суду від 09.10.2024 матеріали справ про адміністративні правопорушення №464/4178/24, №464/4179/24 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення об'єднано в одне провадження, присвоївши номер №464/4178/24 (пр. 3/464/1786/24).

Під час розгляду справи про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав частково, зазначив, що подав декларації несвоєчасно, однак у нього були вагомі на те причини, а саме через велику завантаженість на роботі пов?язаною із відновленням будинку у зв?язку із військовою агресією російської федерації.

Прокурор Кошарко Ю.В. під час розгляду справи зазначив, що є всі підстави для притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , просив визнати його винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення ОСОБА_2 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, приходжу до такого висновку.

Частиною 1 статті 172-6 КУАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до наказу директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Олександра Одинця №16-К від 07.04.2022 ОСОБА_1 прийнято за контрактом на посаду директора ЛКП «Рембуд» з 8 квітня 2022 року.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", «в»-«г'пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані шорічно до 1 квітна подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентетва декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Націовальним агенством.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов?язаний був подати щорічну декларацію особа, уповноваженої на виковання функцій держави або місцевого самоврядужання, за 2023 рік до 00:00 год. 01.04 2024.

Однак, як вбачасться з даних з Єдиного державного ресстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, лише 1.04.2024 о 10:19 год., тобто несвоєчасно.

Поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у ОСОБА_1 не встановлено.

Крім цього, ОСОБА_1 , в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 08.02.2024 о 15:09 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до пункту 2(7) розділу ХІІІ«Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб?єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов?язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік до 00:00 год. 01.02.2024.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, лише 08.02.2024 о 15:09 год., тобто несвоєчасно.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративний правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, зокрема:

- протоколами про адміністративні правопорушення№ 509 від 11.06.2024, №510 від 11.06.2024 які відповідають вимогам ст.256 КУпАП та яким зафіксовано час, місце та обставини вчинення правопорушення;

- наказом директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Олександра Одинця №16-К від 07.04.2022 ОСОБА_1 прийнято за контрактом на посаду директора ЛКП «Рембуд» з 8 квітня 2022 року;

- даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно яких вбачається, що ОСОБА_1 подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік лише 01.04.2024 о 10:19год.;за 2022 рік 08.02.2024 о 15.09, тобто несвоєчасно;

- посадовою інструкцією директора ЛКП'Рембуд»;

- копією розписки від 08.04.2022 року, про те,що ОСОБА_1 з ЗУ «Про запобігання корупції» ознайомлений.

Відтак, зазначеними даними повністю підтверджується факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Згідно ч.4 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

У протоколах про адміністративні правопорушення пов'язане з корупцією №509, №510 від 11.06.2024 зазначено, що датою виявлення правопорушення є дата складання протоколів 11.06.2024, так як на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази/, що у сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення, на чому також настоював прокурор у судовому засіданні.

Однак на переконання суду таке твердження є помилковим, а датою виявлення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, слід вважати день виявлення уповноваженим органом несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, листом від 16.05.2024 року № 3021/55/112/01-2024 Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України просив надати Сихівську районну адміністрацію Львівської міської ради документи, щодо ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що 23.05.2024 року Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України отримали від Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради запитувані документи, які могли бути підставою для складання відносно ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення.

Отже датою виявлення вчинених ОСОБА_1 правопорушень є 23.05.2024.

Інших письмових доказів, які б свідчили про те, що уповноважена посадова особа, дізналася про факт несвоєчасного подання декларацій ОСОБА_1 раніше вказаної дати, матеріали провадження не містять.

Згідно ст. 268 КУпАП присутність особи при розгляді справ про вчинення правопорушення передбачені ст. 172-6 КУпАП є обов'язковою.

Розгляд матеріалів було призначено на 08.07.2024, 19.07.2024, 13.09.2024, 09.10.2024, 29.10.2024, 19.11.2024,21.11.2024, однак на виклики ОСОБА_1 суд не з'явився, подав до суду підтвердження про перебування на лікаряному з 19.11.2024 по 21.11.2024.

13.11.2024 ОСОБА_1 з'явився у судове засідання, однак заявив до суду клопотання про відкладення розгляду справи для залучення іншого адвоката для здійснення захисту його інтересів, оскільки адвокат Огоновський О.Р. припинив його представництво у суді.

Таким чином, на момент розгляду справи закінчились строки, передбачені ч.4 ст.38 КУпАП, для накладення адміністративного стягнення, а тому відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження по справі підлягає закриттю.

Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Оскільки, на час розгляду справи строки, встановлені ст.38 КУпАП, закінчилися, провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбачене за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Львівського апеляційного суду через Сихівський районний суд м.Львова. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Повний текст постанови складено 02.12.2024.

Суддя С.З. Чорна