Ухвала від 02.12.2024 по справі 420/22532/23

Справа № 420/22532/23

УХВАЛА

02 грудня 2024 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши у письмовому провадженні звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про виконання рішення суду від 31.10.2023 р. в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 31.10.2023 р. у справі № 420/22532/23 позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задоволено: визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо не здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на визначений нею у заяві від 16.09.2022 р. банківський рахунок, який відкрито в АТ "ОТП Банк"; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області перерахувати ОСОБА_1 розмір пенсії з компенсацією втрати частини доходу та здійснювати виплату пенсії на визначений нею у заяві від 16.09.2022 р. банківський рахунок, який відкрито в АТ "ОТП Банк".

Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 30.04.2024 р. апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області залишено без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 31.10.2023 р. залишено без змін.

30.05.2024 р. представник позивача звернувся до суду із заявою про встановлення судового контролю за виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 31.10.2023 р. у справі № 420/22532/23.

Ухвалою від 06.06.2024 р. заяву позивача задоволено, встановлено судовий контроль за виконанням рішення Одеського окружного адміністративного суду від 31.10.2023 р. у справі № 420/22532/23, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області протягом тридцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили подати до Одеського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення суду від 31.10.2023 р. у справі № 420/22532/23.

Ухвалою від 02.07.2024 р. заяву Головного управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області про прийняття звіту про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30.10.2023 р. у справі № 420/22532/23 задоволено частково та зобов'язано відповідача надати до суду у 60-ти денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали звіт про виконання рішення суду від 30.10.2023 р. у справі № 420/22532/23.

Ухвалою від 10.09.2024 р. відмовлено у задоволенні заяви позивача про накладення на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області штрафу за невиконання рішення суду від 30.10.2023 р. у справі № 420/22532/23; відмовлено у прийнятті звіту про виконання рішення суду від 30.10.2023 р. у справі № 420/22532/23; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області надати до суду у 60-ти денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали звіт про виконання рішення суду від 30.10.2023 р. у справі № 420/22532/23.

11.11.2024 р. від Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області надійшов звіт про виконання судового рішення у справі № 420/22532/23. Згідно поданого звіту, на виконання постанови суду від 15.01.2018 р., при загальному умовному страховому стажі 15 років, без урахування заробітної плати, з 01.03.2017 р. позивачу призначено пенсію за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у розмірі 1247,00 грн (розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, станом на 01.03.2017 р.). Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" прожитковий мінімуму для осіб, які втратили працездатність у 2017 році встановлено: з 1 січня 2017 - 1247,00 грн., з 1 травня 2017 - 1312,00 грн., з 1 грудня 2017 - 1373,00 грн.. Таким чином, позивачу за результатом перерахунку з 01.05.2017 р. встановлено розмір пенсії у сумі 1312,00 грн, а з 01.12.2017 - 1373,00 грн. На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 31.10.2023 р. по справі №420/22532/23, Головним управлінням в червні 2024 року здійснено нарахування пенсії ОСОБА_1 на банківський рахунок відкритий в АТ "ОТП Банк" за період з 01.03.2017 р. по 30.06.2024 р. в сумі 109736,00 грн. Крім того, у вересні 2024 року на виконання постанови Генічеського районного суду Херсонської області від 15.01.2018 р. по справі № 653/3528/17, позивачу виплачена доплата за рахунок проведення перерахунків пенсії в зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму за період з 01.05.2017 р. по 31.08.2024 р. в сумі 10661,00 грн.

Також наголошує, що всі дії щодо здійснення перерахунків на виконання рішення суду від 31.10.2023 по справі №420/22532/23 мають проводитись за погодженням з Пенсійним фондом України (центральний рівень). За відсутності інформації про суми виплат ОСОБА_1 в іншій державі, проведення подальших перерахунків пенсії виходить за межі зобов'язань, покладених постановою Генічеського районного суду Херсонської області від 15.01.2018 р. у справі № 653/3528/17. В свою чергу, розмір призначеної позивачці пенсії не був предметом розгляду у справі №420/22532/23.

На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі №420/22532/23 від 31.10.2023 р. ОСОБА_1 виплачено компенсація втрати частини доходу на загальну суму 41779,22 грн. Розмір компенсації втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати склав: за період з 30.04.2024 р. по 31.05.2024 р. - 7,73 грн.; за період з 01.03.2017 р. по 31.08.2023 р. - 41771,49 грн. В жовтні 2024 року нарахована доплата компенсації втрати частини доходів, з урахуванням компенсації, що була раніше виплачена, а саме: 25.07.2024 р. в сумі 7,73 грн. та 25.09.2024 - 41771,49 грн. Так, з урахуванням виплачених раніше сум компенсації, в жовтні 2024 року розмір доплати складає 6220,24 грн., виплачена шляхом зарахування коштів на особистий рахунок пенсіонера, відкритий в установі АТ "ОТП Банк". Відтак, Головним управлінням у порядку та у спосіб, виконано всі необхідні дії щодо виконання рішенням суду від 31.10.2023 р. по справі №420/22532/23.

12.11.2024 р. позивач подав до суду заперечення щодо прийняття звіту, яких зазначає, що з "довідки - перерахунку" від 08.11.2024 р. (дата час розрахунку 23.08.2024 р.) в графі "вид перерахунку" зазначено "макетна обробка". В графі особливості зазначено, "не підлягає масовому перерахунку", "призначено за рішенням суду в твердому розмірі", саме як і в попередній довідці - перерахунок від 15.08.2023 р. З довідки про доходи від 08.11.2024 р. вбачається що з березня по наступний час позивачу виплачується пенсія в розмірі менше прожиткового мінімуму 1247,00 грн. Всі порушення щодо нарахування розміру пенсійної виплати із врахуванням всіх її складових відбулись внаслідок застосування макетної обробки, тобто розрахунок здійснюється не системою, де вводяться всі данні і розрахунок відбувається автоматично із застосуванням всіх законодавчих актів, як це відбувається для всіх пенсіонерів в Україні при масовому перерахунку, а здійснюється працівником управління, який за вказівкою керівництва, порушуючи Закон, в довільному порядку розраховує розмір пенсійної виплати. Відповідач ігнорує резолютивну частину рішення від 31.10.2023 р. та ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 02.07.2024 р., від 10.09.2024 р. В останньому звіті керівником ГУПФУ в Херсонській області визначено нову підставу невиконання судового рішення. Відповідач у звіті зазначив, що якщо особа отримує пенсію в Ізраїлі, то це є підставою нездійснення перерахунку розміру призначеної пенсії в Україні. По-перше, ОСОБА_1 не отримує пенсію в Ізраїлі, а отримує соціальну допомогу. Доказів протилежного управлінням не надано. По-друге, 26.09.2023 р. надійшов відзив відповідача на позов у справі № 420/22532/23, в якому зазначено, що відсутні підстави для перерахунку пенсії, оскільки це є дискреційними повноваженнями відповідача. Тобто, за змістом відзиву відповідач вважає, що може розраховувати пенсію не за Законом, а на власний розсуд. Жодних посилань на ч.1 ст.28 Закону № 1058-ІV відзив не містить. З огляду на вказане просить відмовити у прийнятті звіту, накласти штраф на керівника Головного управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області, та зобов'язати відповідача подати повторний звіт протягом п'ятнадцяти днів.

Суд розглядає звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про виконання рішення суду у справі № 420/22532/23 з урахуванням перебування судді Бездрабка О.І. у відпустці, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ч.2 ст.14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Відповідно до ст.370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

У Рішенні від 30.06.2009 р. № 16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абз.1 пп.3.2 п.3, абз.2 п.4 мотивувальної частини).

Виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має розглядатись як невід'ємна частина "судового процесу" для цілей статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Згідно п.12, пп.5 п.4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 р. № 28-2 (далі - Положення № 28-2), головне управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс та кошторис видатків, рахунки в органах Казначейства та уповноважених банках, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

Головні управління здійснюють призначення (перерахунок) та виплату пенсій.

Таким чином, з викладених норм вбачається, що функції з призначення (перерахунку) та виплати пенсій є дискреційними повноваженнями головних управлінь Пенсійного фонду України.

Відповідно до приписів пп.4, 5 п.4 Положення № 28-2 Головне управління Пенсійного фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами); здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Тобто, виплати пенсій здійснюються Головним управлінням Пенсійного фонду України виключно за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством. Інших фінансових можливостей, крім зазначених, для здійснення виплат управління не має.

Кабінетом Міністрів України 16.12.2020 р. прийнято постанову № 1279 "Деякі питання організації виплати пенсії та грошової допомоги" (далі - Постанова № 1279).

Пунктом 3 Постанови № 1279 встановлено, що Пенсійному фонду України до 01.08.2021 р. провести підготовчі технічні заходи для забезпечення переходу до централізованого фінансування виплати пенсій.

Також вищевказаною постановою затверджено "Порядок виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України організаціями, що здійснюють їх виплату і доставку" та внесено до постанов Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 р. № 1596, від 23.07.2014 р. № 280 та від 11.05.2017 р. № 312 відповідні зміни.

Так, відповідно до п.4 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 р. № 280 (в редакції Постанови № 1279) Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань забезпечує своєчасне та у повному обсязі фінансування виплати пенсій.

Згідно п.п.12, 13, 14 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 р. № 1596, органи Пенсійного фонду (головні управління Пенсійного фонду України в областях, м. Києві) на підставі заяв, передбачених п.10 цього Порядку, складають: списки на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки згідно з додатком 2 у двох примірниках; опис списків на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки згідно з додатком 3 у трьох примірниках.

Перший примірник списків формується за датою виплати в порядку зростання номерів поточних рахунків, другий за датою виплати в порядку зростання номерів пенсійних (особових) справ. Дати і виплатний період визначаються органами Пенсійного фонду.

Під час централізованого перерахування коштів списки подаються уповноваженим банкам виключно в електронній формі через Пенсійний фонд України.

На підставі складених документів Пенсійний фонд України проводить протягом місяця за датами у межах виплатного періоду перерахування уповноваженим банкам кошти, необхідні для виплати пенсій та грошової допомоги, через поточні рахунки одержувачів.

Отже, з викладеного вбачається, що з 01.04.2021 р. повноваження щодо здійснення фінансування виплати нарахованої пенсії перейшли від головних управлінь до Пенсійного фонду України.

Судом встановлено, що рішенням суду від 31.10.2023 р. у справі № 420/22532/23 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області перерахувати позивачу розмір пенсії з компенсацією втрати частини доходу та здійснювати виплату пенсії на визначений нею у заяві від 16.09.2022 р. банківський рахунок, який відкрито в АТ "ОТП Банк".

На виконання рішення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області 17.06.2024 р. здійснено нарахування пенсії ОСОБА_1 на банківський рахунок відкритий в АТ "ОТП Банк" за період з 01.03.2017 р. по 17.06.2024 р. в сумі 109736,00 грн. Також відповідачем виплачено компенсацію втрати частини доходу на загальну суму 41779,22 грн. Розмір компенсації втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати склав: за період з 30.04.2024 р. по 31.05.2024 р. - 7,73 грн.; за період з 01.03.2017 р. по 31.08.2023 р. - 41771,49 грн. У вересні 2024 року позивачу виплачена доплата за рахунок проведення перерахунків пенсії в зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму за період з 01.05.2017 р. по 31.08.2024 р. в сумі 10661,00 грн., а в жовтні 2024 року нараховано доплату компенсації втрати частини доходів, яка склала 6220,24 грн.

Разом з тим, суд зазначає, що не можна вважати фактично виконаним таке рішення, оскільки з поданого протоколу перерахунку пенсії позивача від 24.08.2024 р. вбачається, що останній здійснено у виді "макетної обробки", а графі особливості зазначено "призначення за рішенням суду", що свідчить про не врахування при такому перерахунку усіх підвищень та перерахунків пенсії згідно з вимогами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.05.2003 р. № 1058-ІV.

Суд відхиляє доводи відповідача про правомірність його дій щодо не здійснення перерахунку пенсії та застосування задля цього "макетної обробки" через необхідність погодження таких дій з Пенсійним фондом України, оскільки вчинення додаткових дій в межах повноважень відповідача не може бути перешкодою для виконання рішення суду в порушення ст.129-1 Конституції України та ст.ст.14, 370 КАС України.

Також безпідставними є аргументи відповідача щодо існування спору про розмір пенсії позивача, а також про те, що за відсутності інформації про суми виплат ОСОБА_1 в іншій державі, проведення подальших перерахунків пенсії виходить за межі зобов'язань, покладених постановою Генічеського районного суду Херсонської області від 15.01.2018 р. у справі № 653/3528/17.

Суд зауважує, що в даному випадку відсутній спір про розмір пенсії позивача, оскільки спір у справі № 420/22532/23 стосувався, зокрема, права позивача на здійснення перерахунку її пенсії. В рішенні суду від 31.10.2023 р. судом встановлено, що постановою Геніченського районного суду Херсонської області від 15.01.2018 р. по справі № 653/3528/17, залишеною в силі постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 26.07.2018 р. зобов'язано Генічеське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської призначити ОСОБА_1 пенсію за віком з 01.03.2017 р., як непрацюючому пенсіонеру, з врахуванням підвищення до пенсії відповідно до ч.3 ст.29 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", але в розмірі не меншому прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Разом з тим, зі змісту останніх не вбачаються застереження щодо встановлення твердого розміру пенсійної виплати позивачеві та щодо того, що пенсія позивача не підлягає масовим перерахункам. Таким чином, з дня призначення пенсії позивач користується усіма правами на підвищення та перерахунок пенсії згідно з вимогами Закону № 1058-ІV.

Отже, позивач має право на передбачені законодавством перерахунки пенсії, а тому проведення останніх за відсутності інформації про суми виплат ОСОБА_1 в іншій державі не виходить за межі зобов'язань, покладених постановою Генічеського районного суду Херсонської області від 15.01.2018 р. у справі № 653/3528/17.

Таким чином, суд наголошує відповідачу що для належного виконання рішення суду від 31.10.2023 р. необхідно здійснити перерахунок пенсії позивача згідно з вимогами Закону № 1058-ІV, починаючи з 01.03.2017 р.

Також суд вказує на протиправність дій відповідача щодо здійснення частково розрахунку компенсації втрати частини доходу, а саме за період з 01.03.2017 р. по 31.08.2023 р. та за період з 01.05.2024 р. по 31.05.2024 р.

В рішенні від 31.10.2023 р. у справі № 420/22532/23, суд вказав, що враховуючи зазначені норми Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.05.2003 р. № 1058-ІV та Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" від 19.10.2000 р. № 2050-III, а також та обставини цієї справи щодо допущення відповідачем протиправної бездіяльності та невиплаті позивачу пенсії після її призначення, суд прийшов до висновку, що виплата пенсії має проводитися без обмеження будь-яким строком та з нарахуванням компенсації втрати частини доходів відповідно до ч.2 ст.46 Закону № 1058-IV.

Таким чином, розрахунок компенсації втрати частини доходів має бути здійснений безперервно, починаючи з дати призначення пенсії позивачу - з 01.03.2017 р. по дату нарахування пенсії - 17.06.2024 р., а не з 01.03.2017 р. по 31.08.2023 р. та з 01.05.2024 р. по 31.05.2024 р., а також враховувати суму нарахованої та виплаченої пенсії позивача після проведення перерахунків згідно з вимогами Закону № 1058-ІV.

Також, суд наголошує Головному управлінню про обов'язок невідкладної виплати такої компенсації.

На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що відповідачем не доведено повного та фактичного виконання рішення суду у даній справі.

Невиконання в повному обсязі рішення суду, яке набрало законної сили, щодо пенсійних виплат, позбавляє пенсіонера права отримати заборгованість з перерахованої (нарахованої) пенсії на виконання рішення суду, що в свою чергу, позбавляє його гарантованого Конституцією України (стаття 46) права на соціальний захист в повному обсязі.

Так, у рішенні ЄСПЛ від 19.03.1997 у справі "Горнсбі проти Греції" Суд зазначив, що, право на судовий захист було б ілюзорним, якби національна правова система Високої Договірної Сторони дозволяла, щоб остаточне, обов'язкове для виконання судове рішення залишалося невиконаним на шкоду будь-якій зі сторін. Ефективний доступ до суду включає право на виконання судового рішення без невиправданих затримок.

Крім того, відсутність у заявника можливості домогтися виконання судового рішення, винесеного на його користь, становить втручання у право на мирне володіння майном, як це передбачено п.1 ст.1 Першого протоколу.

Аналогічна правова позиція з цього питання викладена у постанові П'ятого апеляційного адміністративного суду від 08.08.2023 р. у справі № 420/6641/22.

Суд також враховує, що Верховний Суд у постанові від 31.10.2018 р. у справі № 704/1547/17 сформулював правову позицію, що за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту можна, зокрема, встановити новий строк подання звіту. Тобто, суд вправі вжити заходів реагування судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах у формі встановлення нового строку для подачі звіту. Для підтвердження мотивації такого підходу потрібно керуватися абзацом першим підпункту 3.2 пункту 3, абзацом другим пункту 4 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 30.06.2009 р. № 16-рп/2009, де зазначено, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини, а виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової.

На підставі вищевикладеного та з урахуванням вказаних у звіті відповідачем обставин, суд вважає за необхідне встановити Головному управління Пенсійного фонду України в Херсонській області новий строк для подання звіту про виконання рішення суду від 31.10.2023 р. у справі № 420/22532/23, а саме у 60-ти денний строк з дня набрання чинності цієї ухвали суду.

Щодо заяви позивача про накладення на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області штрафу за невиконання рішення суду від 30.10.2023 р. у справі № 420/22532/23, суд зазначає наступне.

У відповідності до ч.2 ст.382 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, з вказаних законодавчих положень встановлюється, що судом можуть бути вжиті заходи реагування судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах у формі встановлення нового строку для подачі звіту та накладення штрафу на особу відповідальну за виконання рішення суду.

Поряд із тим, суд зауважує, що такі заходи судового контролю підлягають до застосування у разі не подання звіту суб'єктом владних повноважень про виконання рішення суду або якщо в поданому звіті причини невиконання чи неповного виконання судового рішення є неповажними.

Суд наголошує, що відповідачем своєчасно подаються звіти про виконання рішення суду. Таким чином, враховуючи встановлення Головному управлінню Пенсійного фонду України в Херсонській області нового строку для подання звіту про виконання рішення суду у справі №420/25229/23, вирішення питання щодо накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень за невиконання рішення суду у справі № 420/22532/23 є передчасним, а тому заява позивача не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.248, 382 КАС України, суд -

ухвалив:

Відмовити у задоволенні заяви позивача про накладення на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області штрафу за невиконання рішення суду від 30.10.2023 р. у справі № 420/22532/23.

Відмовити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Херсонській області у прийнятті звіту про виконання рішення суду від 30.10.2023 р. у справі № 420/22532/23.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73005, м.Херсон, вул.28 Армії, буд.6, код ЄДРПОУ 21295057) надати до суду у 60-ти денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали звіт про виконання рішення суду від 30.10.2023 р. у справі № 420/22532/23.

Копію цієї ухвали надіслати заявнику та іншим учасникам справи.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.І. Бездрабко