465/9042/24
3/465/3844/24
Іменем України
29.11.2024 року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Величко О.В., з участю прокурора Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області Кошарка Ю.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, який до 27.09.2021 року займав посаду інспектора ІІ категорії сектору логістики Львівського РУП № 2 ГУНП у Львівській області, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади інспектора 2-ї категорії сектору логістики Львівського районного управління поліції №2 Головного управління Національної поліції у Львівській області, являючись суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Так, відповідно до наказу начальника ГУНП у Львівській області №250/с від 21.07.2021 року ОСОБА_1 призначено на посаду інспектора 2-ї категорії сектору логістики Львівського районного управління поліції №2 Головного управління національної поліції у Львівській області.
Згідно з наказом т.в.о. начальника ГУНП у Львівській області № 2894 від 23.07.2021 року інспектора 2-ї категорії сектору логістики Львівського районного управління поліції №2 Головного управління національної поліції у Львівській області Шмотолоху П.П. призначено матеріально-відповідальною особою за порядком отримання (видачею), обліком, належним зберіганням, ефективним та цільовим використанням товарно-матеріальних цінностей, що обліковуються у Львівському районному управлінні №2 ГУНП у Львівській області.
26.07.2021 року між Головним управлінням Національної поліції у Львівській області та ОСОБА_1 укладено договір про індивідуальну матеріальну відповідальність.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді інспектора 2-ї категорії сектору логістики Львівського районного управління поліції №2 Головного управління національної поліції у Львівській області, будучи наділеним зазначеними адміністративно-господарськими функціями, відноситься до суб'єктів відповідальності, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у відповідності до п. п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП.
Згідно з наказом начальника ГУНП у Львівській області № 398 о/с від 27.09.2021 року ОСОБА_1 звільнено з посади з 27.09.2021 року за ст. 38 КЗпП (за власним бажанням).
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), не пізніше 31.01.2024 року.
Однак, згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконания функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), лише 17.03.2024 об 11:34 год., тобто несвоєчасно.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), у ОСОБА_1 відсутні.
Датою вчинення правопорушення є 17.03.2024 року - дата несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення).
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУПАП, є місце виконання ОСОБА_1 своїх службових повноважень, а саме Львівське районне управління №2 Головного управління національної поліції у Львівській області, що за адресою: м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 65.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи 27.09.2021 року звільненим з посади інспектора 2-ї категорії сектору логістики Львівського районного управління поліції №2 Головного управління національної поліції у Львівській області, являючись, відповідно до п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 та п. 2-7 розділу ХIII Прикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин 17.03.2024 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, подав заяву про визнання своєї вини та розгляд справи у його відсутності.
Під час судового засідання прокурор Кошарко Ю.В. вважав доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, у зв'язку з чим просив накласти на правопорушника адміністративне стягнення в межах санкції відповідної статті.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі статтею 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 розділу VII Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), особи, які припинили діяльність, пов'язану 3 виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» - «ґ» пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Пунктом 2-7 розділу ХІІІ Прикінцеві положення Закону встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" (№3384-ІХ від 20.09.2023 року, який набрав чинності 12.10.2023 року), подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи у зв'язку із звільненням до 31.01.2024 року.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, № 43 від 13.11.2024 року; повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції № 109/112/01/77-2024 від 14.02.2024 року про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; витяг з наказу № 398 о/с від 27.09.2021 року, яким ОСОБА_2 звільнено з посади інспектора ІІ категорії сектору логістики ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області; розписку ОСОБА_1 від 27.09.2021 року, відповідно до якої останній зобов'язався подати відповідну декларацію у термін, не пізніше 20 робочих днів з дня припинення відповідної діяльності; договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність від 26.07.2021 року; письмові пояснення ОСОБА_1 від 13.11.2024 року, в яких останній свою вину визнав та вказав, що несвоєчасно подав декларацію, бо з плином тривалого часу після звільнення забув про необхідність декларування, - суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, так як він несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення).
Оцінюючи вищевказані документи і пояснення, суд доходить переконання, що вони є доказами в розумінні статті 251 КУпАП, які відповідають критеріям належності і допустимості, та підтверджують вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. В своїй сукупності дані докази є достатніми.
Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 , суд враховує: характер вчиненого ним правопорушення, визнання ним своєї вини, ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, яка доведена повністю. Саме тому стосовно ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу. Застосування судом до ОСОБА_1 такого адміністративного стягнення є необхідним для досягнення мети, визначеної ст. 23 КУпАП.
З огляду на викладене та зважаючи на вимоги статті 40-1 КУпАП з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі ставки, визначеної частиною 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст. ст. 23, 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 коп.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У разі несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст.ст.307, 308 КУпАП, з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд м. Львова.
Суддя Величко О.В.