Справа № 167/1136/24
Номер провадження 3/167/707/24
02 грудня 2024 року м. Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Требик В.Б., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України (паспорт № НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ), неодруженого, фізичної особи-підприємця, проживає у АДРЕСА_1 ),
за ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 595423 ФОП ОСОБА_1 звинувачується за ч. 1 ст. 156 КУпАП у тому, що він 4 жовтня
2024 року о 15:22 в закладі «Amster-club» на вул. Незалежності, 7 у м. Рожищі, в порушення ч. 9 ст. 65 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», здійснив реалізацію тютюнових виробів марки «Easy» без марок акцизного податку за ціною 145 грн.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні зазначеного правопорушення не визнав та пояснив, що він здійснює підприємницьку діяльність в закладі «Amster-club», де надаються послуги з виготовлення готових до споживання кальянів і має ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами. Тютюн для кальянів закуповує в пачках з марками акцизного збору, однак, з метою збереження смакових властивостей тютюну, які втрачаються при відкритті пачки, працівники закладу перекладають його в спеціальні герметичні контейнери. 4 жовтня 2024 року в заклад прийшли двоє чоловіків, які замовили в тому числі й кальян, а потім представилися працівниками ДПС, оглянули підсобні приміщення, виявили тютюн в контейнерах та звинуватили в реалізації тютюнових виробів без марок акцизного податку. Пояснення ОСОБА_1 щодо наявності в нього коробок від цих тютюнових виробів з акцизними марками не взяли до уваги та викликали поліцейських, які склали протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Диспозицією ч. 1 ст. 156 КУпАП передбачена відповідальність, зокрема, за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без марок акцизного податку.
Нормою ч. 9 ст. 65 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» передбачено, що тютюнові вироби та рідини, що використовуються в електронних сигаретах, які виробляються в Україні, а також ті, що ввозяться на митну територію України, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законами України.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами (ст. 251 КУпАП).
Згідно з ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 8 липня 2024 року № 159734665025 підтверджено, що ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем, основним видом економічної діяльності якого є роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.
Відповідно до копії ліцензії (реєстраційний номер 03130311202401380) ФОП ОСОБА_1 має право роздрібної торгівлі тютюновими виробами (термін дії з 2 серпня 2024 року по 2 серпня 2025 року) у ресторан «Amster-club» (м. Рожище, вул. Незалежності, 7).
Із копії договору від 15 липня 2024 року № 2 та доданого до нього акта приймання-передачі слідує, що ФОП ОСОБА_1 на підставі суборенди користується частиною нежитлового приміщення на АДРЕСА_2 .
З копії договору від 20 серпня 2024 року № 1 вбачається, що ФОП ОСОБА_1 орендує у ФОП ОСОБА_2 обладнання, зокрема кальяни.
За змістом копії акта від 10 жовтня 2024 року № 03/28877/09-01/3836109833 слідує, що працівниками Головного управління ДПС у Волинській області проведено фактичну перевірку в закладі «Amster-club» на вул. Незалежності, 7 у м. Рожищі та замовлено кальян «Easy», після чого оглянуто підсобні приміщення і виявлено зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку.
Копіями договору купівлі продажу від 23 серпня 2024 року № 23/08, товарно-транспортної та видаткових накладних підтверджено придбання ФОП ОСОБА_1 тютюну для кальяну. Із представлених під час розгляду справи ОСОБА_1 упаковок тютюну для кальяну вбачається, що на них наявні марки акцизного податку.
Отже, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та докази у справі, суддя доходить висновку про закриття провадження у справі, оскільки наданими доказами достовірно не доведено у діянні ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП. Саме по собі зберігання тютюну для кальяну в спеціальних контейнерах не свідчить про здійснення ОСОБА_1 роздрібної торгівлі тютюновими виробами без марок акцизного податку.
Як убачається з протоколу та квитанції про прийом речових доказів № 108522
від 4 жовтня 2024 року в ФОП ОСОБА_1 вилучено 97 пластикових банок прямокутної форми чорного кольору, 48 пластикових банок прямокутної форми білого кольору, 1 пластикову банку прямокутної форми зеленого кольору, 17 пластикових банок круглої форми чорного кольору, які наповнені тютюном для кальяну.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з наведеного вище та керуючись ч. 1 ст. 156, п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, суддя,-
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 156 КУпАП у зв'язку з відсутністю (недоведеністю) в його діях складу адміністративного правопорушення.
Речові докази, які прийняті на зберігання від ОСОБА_1 згідно з квитанцією № 108522 від 4 жовтня 2024 року, - повернути ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Волинського апеляційного суду через Рожищенський районний суд Волинської області.
Суддя: В.Б. Требик