про передачу адміністративної справи для визначення підсудності
29 листопада 2024 року м. Рівне №460/14500/24
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А., розглянувши у порядку письмового провадження процесуальне питання, пов'язане з розглядом справи за позовом
Рівненського окружного адміністративного суду
до Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області
провизнання протиправною та скасування вимоги,
Рівненський окружний адміністративний суд звернувся до суду з позовом до Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області, в якому просить:
- визнати протиправною та скасувати вимогу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області про усунення виявлених порушень законодавства від 15.10.2024 №131704-14/2511-2024.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Суд зазначає, що підсудність - це визначена за передбаченими КАС України критеріями (територіальності, предметності та інстанційності) компетенція конкретного суду на розгляд справ, що відносяться до його юрисдикції (підвідомчі йому).
За правилами частини першої статті 28 КАС України, підсудність справи, у якій однією із сторін є суд або суддя суду, до підсудності якого віднесена ця справа за загальними правилами, визначається ухвалою суду вищої інстанції, постановленою без повідомлення сторін.
Розглянувши матеріали поданого адміністративного позову, судом установлено, що дана адміністративна справа підсудна Рівненському окружному адміністративному суду, який, водночас, є позивачем у цій справі. Зазначені обставини унеможливлюють вирішення даної справи Рівненським окружним адміністративним судом з огляду на положення частини першої статті 28 КАС України.
Статтею 29 КАС України унормовано випадки передачі адміністративних справ з одного адміністративного суду до іншого.
Згідно з пунктом 6 частини першої статті 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду.
При цьому, за приписами частини другої статті 241 КАС України, процедурні питання, пов'язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
За наведених обставин, з метою дотримання визначених КАС України вимог щодо територіальної юрисдикції (підсудності) адміністративних справ, суд дійшов висновку про необхідність передачі даної адміністративної справи до суду вищої інстанції для визначення її підсудності.
Таким чином, з метою визначення підсудності адміністративної справи №460/14500/24, останню слід надіслати до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Керуючись статтями 28, 29, 241, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративну справу №460/14500/24 за позовом Рівненського окружного адміністративного суду до Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області про визнання протиправною та скасування вимоги - надіслати до Восьмого апеляційного адміністративного суду для визначення її підсудності.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя С.А. Борискін