Постанова від 28.11.2024 по справі 750/14780/24

Справа № 750/14780/24

Провадження № 3/750/4334/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2024 року Деснянський районний суд м. Чернігова в складі:

головуючого: судді Кузюри М.М.

з участю секретаря Дзюби Я.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 та області

ВСТАНОВИВ:

10 жовтня 2024 року о 17 год. 15 хв. ОСОБА_1 в м. Чернігові на 3 км. Київського шосе повторно протягом року керував автомобілем AUDI А6 Avant, номерний знак НОМЕР_1 , не маючи права керування транспортними засобами, чим порушив вимоги ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи неодноразово сповіщався своєчасно та належним чином. З огляду на положення статті 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення та статті 268 КУпАП, яка не передбачає обов'язкової участі особи при розгляді справи за ч. 5 ст. 126 КУпАП, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 10 жовтня 2024 року, складеним відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі від 10 жовтня 2024 року, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП, та відеозаписом з нагрудних камер поліцейського.

За вказаних обставин суд визнає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, а саме, за повторне протягом року керування транспортним засобом, не маючи права керування таким транспортним засобом, тому він підлягає адміністративній відповідальності з накладенням стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, згідно санкції вказаної статті.

Приймаючи до уваги, що транспортний засіб AUDI А6 Avant, номерний знак НОМЕР_1 , відповідно до довідки інспектора відділу АП УПП в Чернігівській області Літоша Д., яка міститься в матеріалах справи, не зареєстрований на території України та не належить резиденту України, відсутні правові підстави для оплатного вилучення транспортного засобу.

Керуючись ст. ст. 401, 126 ч. 5, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) грн, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 6 (шість) років без оплатного вилучення транспортного засобу.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп. в дохід державного бюджету.

На постанову протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Чернігова.

Суддя М.М. Кузюра

Попередній документ
123384184
Наступний документ
123384186
Інформація про рішення:
№ рішення: 123384185
№ справи: 750/14780/24
Дата рішення: 28.11.2024
Дата публікації: 02.12.2024
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Деснянський районний суд м. Чернігова
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (19.12.2024)
Дата надходження: 18.10.2024
Предмет позову: керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів
Розклад засідань:
14.11.2024 08:50 Деснянський районний суд м.Чернігова
28.11.2024 09:00 Деснянський районний суд м.Чернігова
Учасники справи:
головуючий суддя:
КУЗЮРА МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
суддя-доповідач:
КУЗЮРА МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Вальчук Андрій Борисович