Справа № 729/1761/24
3/729/1143/24 р.
26 листопада 2024 р. Суддя Бобровицького районного суду Чернігівської області Демченко Л.М., розглянувши адмінматеріал, який надійшов з Головного управління Державної податкової служби України у Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , директора ТОВ «Інтергаз-5000», раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ч.1 ст. 163-1 КУпАП,-
До суду надійшов адміністративний протокол, складений головним державним інспектором відділу планових перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Чернігівській області Терещенко К.Б. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Ознайомившись із протоколом та доданими до нього матеріалами, приходжу до висновку про необхідність повернення адмінпротоколу на доопрацювання, виходячи з такого.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата та місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно п. 2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: ухвал, постанов судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом.
У відповідності до п. 3, п. 7 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» У виконавчому документі зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім'я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи.
У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв'язку та адреси електронної пошти.
Згідно п. 6 ч. 4 ст. 4 ЗУ «Про виконавче провадження» виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред'явлення, якщо: виконавчий документ не відповідає вимогам, передбаченим цією статтею,
Відповідно до ч.1 ст. 283 КУпАП, постанову у справі про адміністративне правопорушення повинна містити: найменування органу (прізвище, ім'я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення.
Як видно із протоколу про адмінправопорушення, у протоколі зазначені неповні відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності: не вказана дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків, не вказано адреси місця реєстрації чи проживання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, що унеможливлює її виклик у судове засідання та перешкоджає повному та об'єктивному розгляду справи по суті, з'ясуванню всіх обставин справи та винесенню постанови у відповідності до вимог ст. 283 КУпАП.
Статтею 268 КУпАП визначено перелік статтей, за якими розгляд справ повинен відбуватися за обов'язкової участі особи. Стаття 163-1 КУпАП не входить до цього переліку. Тобто, можливо розгляд справи проводити у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за умови її належного повідомлення. У разі неявки ОСОБА_1 в судове засідання суд позбавлений можливості винести постанову, яка відповідала б вимогам ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» та ст. 283 КУпАП, яке в подальшому потягне наслідки, передбачені п.6 ч.4 ст. 4 ЗУ «Про виконавче провадження».
Окрім викладеного, в якості доказу вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення надані протокол та Акт про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Інтергаз-5000».
Висновки, викладені в Акті від 13 вересня 2024 року, є відображенням дій працівників податкового органу, викладення цими працівниками власних суб'єктивних висновків щодо зафіксованих обставин. У зв'язку з цим Акт не є беззаперечним доказом вчинення правопорушення та не звільняє особу, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, від обов'язку доводити ті висновки, які зазначені в Акті від 13 вересня 2024 року.
Однак, на підтвердження висновків, які зазначені в Акті не надано жодного доказу. Відповідно, у суду відсутня можливість перевірити висновки, які встановлені в даному Акті.
Також в матеріалах справи відсутні будь-які документи на підтвердження того, що ОСОБА_1 дійсно є директором ТОВ «Інтергаз-5000» та несе адміністративну відповідальність за ч.1 ст.163-1КУпАП.
Відповідно до ст.ст. 251, 252 КУпАП, обов'язокщодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення. Орган (посадова особа) оцінює докази, визначення яких вказано в ст. 251 цього Кодексу, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Наявність вищевказаних недоліків унеможливлює об'єктивний розгляд справи судом, а тому його слід повернути для належного оформлення.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 163-1, ст. ст. 256, 277-2, 283 КУпАП,
Складений 03 жовтня 2024 року адміністративний протокол №478/25-01-07-01-01 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області для дооформлення.
Суддя Л.М.Демченко