Справа 688/5369/24
№ 1-в/688/474/24
Ухвала
Іменем України
27 листопада 2024 року м. Шепетівка
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
розглянувши матеріали подання начальника державної установи «Шепетівська виправна колонія» №98 ОСОБА_3 про можливість встановлення адміністративного нагляду, відносно, -
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Городок Хмельницької області, мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, з професійно-технічною освітою, розлученого, до арешту не працювавшого, не судимого.
Засудженого: 14.07.2020 року Хмельницьким міськрайонним судом за ст. 263 ч. 1, 358 ч. 3, 358 ч. 4, 307 ч. 1, 307 ч. 2, 70 ч. 1 КК України до 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, крім житла.
Зараховано час перебування під вартою з 15.05.2019 року до дня набрання вироком законної (26.01.2022 року).
Ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 01.02.2021 року вирок Хмельницького міськрайонного суду від 14.07.2020 року залишено без змін.
Постановою Верховного Суду від 06.10.2021 року ухвалу Хмельницького апеляційного суду від 01.02.2021 року скасовано та призначено новий розгляд в суді апеляційної інстанції.
Ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 26.01.2022 року вирок Хмельницького міськрайонного суду від 14.07.2020 року в частині визнання винним за ст. 307 ч. 1 КК України (за епізодом від 08.03.2019 року) скасовано та закрито у цій частині кримінальне провадження на підставі ст. 284 ч. 1 п. 3 КПК України.
Вирок в частині кваліфікації дій за епізодом від 16.04.2019 року змінено. Вважати засудженим за ст. 263 ч. 1, 358 ч. 3, 358 ч. 4, 307 ч. 1, 307 ч. 2, 70 ч. 1 КК України до 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, крім житла. В решті вирок залишений без змін,
встановив:
Начальник ДУ ШВК №98 ОСОБА_5 , звернувся до Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , строком на 12 місяців, посилаючись на те, що ОСОБА_4 , засуджений за один із злочинів пов'язаних з незаконним обігом наркотиків а тому згідно ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підпадає під адміністративний нагляд.
Представник ШВК 98 та засудженний подали до суду заяви в яких не заперечують щодо встановлення адміністративного нагляду, та просили розглядати справу без їх участі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає що подання задоволенню не підлягає враховуючи наступне.
Відповідно до п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд засобами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного у місті суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з ст. 7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд здійснюється поліцією. Працівники поліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.
27 листопада 2024 року ухвалою Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області в задоволенні клопотання начальника державної установи «Шепетівська виправна колонія» №98 ОСОБА_3 про умовно-дострокове звільнення відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 відмовлено, тому клопотання про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого є передчасним.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1,3(п.г),5,6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст.537,539 КПК України, суд,-
постановив:
В задоволенні подання начальника державної установи «Шепетівська виправна колонія» №98 ОСОБА_3 про можливість встановлення адміністративного нагляду, відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області.
Суддя ОСОБА_6