Справа №: 398/6078/24
провадження №: 3/398/2324/24
Іменем України
"28" листопада 2024 р. м. Олександрія
Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Шинкаренко І.П, розглянувши матеріали справи, яка надійшла з Головного управління ДПС у Кіровоградській області, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , директора ТОВ «Медонос», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
31 жовтня 2024 року о 13 год. 20 хв. в Кіровоградській області, м. Олександрії, по вул. Івана Чиркіна, 6, вчинив порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі та надання послуг, а саме: проведення розрахункових операцій на повну суму покупки (надання послуг) через незареєстрований реєстратор розрахункових операцій, чим вчинив порушення п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності та просив звільнити його від адміністративної відповідальності за малозначністю діяння, обмежившись усним зауваженням, посилаючись на відсутність негативних наслідків вчиненого правопорушення, а також те, що раніше він до адміністративної відповідальності не притягувався.
Дослідивши матеріали справи, подані ОСОБА_1 письмові пояснення, суддя дійшов наступних висновків.
Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Так, п. 1 ст. 3 зазначеного Закону передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Частиною першою ст. 155-1 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Проаналізувавши надані докази по справі, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, що підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 001876 від 31 жовтня 2024 року, в якому зазначені обставини скоєного правопорушення; копією акта фактичної перевірки щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операції, обігу підакцизних товарів та наявності ліцензій, патентів, свідоцтв від 31 жовтня 2024 року з додатком; копією довідки про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій від 05 квітня 2024 року № 1920.
Разом з тим, частиною 1 статті 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
При розгляді адміністративної справи суддею враховано характер вчиненого адміністративного правопорушення, дані про особу винного, який раніше не притягався до адміністративної відповідальності, відсутність тяжких наслідків вчиненого правопорушення, а тому суддя вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення та обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до частини 2 статті 284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Враховуючи викладене, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. 22, 155-1, 221, 276, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.155-1 КУпАП, за малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.155-1 КУпАП закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.
Суддя І.П. Шинкаренко