Постанова від 27.11.2024 по справі 640/10176/22

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 640/10176/22 Суддя (судді) першої інстанції: Горобцова Я.В.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2024 року м. Київ

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ганечко О.М.,

суддів Кузьменка В.В.,

Сорочка Є.О.,

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Державної служби України з надзвичайних ситуацій на рішення Київського окружного адміністративного суду від 13 червня 2024 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій, в якому позивач просив суд:

- визнати протиправними дії Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43, 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», статті 41 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим визначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, надбавки за особливості проходження служби - 60%, надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 10% та премії у розмірі 33,3% від грошового забезпечення відповідно до грошового атестату від 27.08.2000 серія ЗС №150542, для проведення перерахунку основного розміру пенсії позивачу з 01.04.2019;

- зобов'язати Державну службу України з надзвичайних ситуацій підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43, 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», статті 41 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим визначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, надбавки за особливості проходження служби - 60%, надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 10% та премії у розмірі 33,3% від грошового забезпечення відповідно до грошового атестату від 27.08.2000 серія ЗС №150542, для проведення перерахунку основного розміру пенсії позивачу з 01.04.2019.

В обґрунтування заявлених вимог позивачем зазначено, що відповідач, на виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.07.2021 у справі № 640/14964/21, оформлюючи оновлену довідку від 16.08.2021 № 20-1050/201 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 з включенням премії у розмірі 50% від посадового окладу, замість премії у розмірі 33,3% від грошового забезпечення. У позові позивач просив суд зобов'язати ДСНС підготувати і надати до ГУ ПФУ в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 з урахуванням премії у розмірі 33,3% грошового забезпечення, а не 50% посадового окладу, оскільки на момент звільнення зі служби саме такий розмір премії йому виплачувався та був включений у грошовий атестат.

Позивач стверджує, що відповідач протиправно відмовив йому в оформленні вищевказаної довідки про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії, тим самим порушив його пенсійні права, а саме був позбавлений частини своєї власності, що відобразилася на його матеріальному стані та благополуччі.

Позивач вважає протиправними дії відповідача, що виявилися у не оформленні та не наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (далі - ГУ ПФУ в місті Києві) нової довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019 з урахуванням премії у розмірі 33,3% від грошового забезпечення відповідно до грошового атестату від 27.08.2000 серія ЗС № 150542, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.05.2023 справу прийнято до свого провадження.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 13 червня 2024 р. адміністративний позов задоволено повністю.

Визнано протиправними дії Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43, 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», статті 41 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим визначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, надбавки за особливості проходження служби - 60%, надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 10% та премії у розмірі 33,3% від грошового забезпечення відповідно до грошового атестату від 27.08.2000 серія ЗС №150542, для проведення перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019.

Зобов'язано Державну службу України з надзвичайних ситуацій підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43, 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», статті 41 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим визначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, надбавки за особливості проходження служби - 60%, надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 10% та премії у розмірі 33,3% від грошового забезпечення відповідно до грошового атестату від 27.08.2000 серія ЗС №150542, для проведення перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, Державна служба України з надзвичайних ситуацій подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову, посилаючись на порушення норм матеріального/процесуального права, що призвело до неправильного вирішення спору.

Ухвалами Шостого апеляційного адміністративного суду від 20.09.2024 відкрито апеляційне провадження та призначено скаргу до розгляду в порядку письмового провадження на 20.11.2024.

Розгляд апеляційної скарги 20.11.2024 не здійснювався, у звґязку з перебування головуючого судді у відпустці, розгляд призначено на 27.11.2024.

Дану справу розглянуто в порядку письмового провадження, оскільки, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Виконуючи вимоги процесуального законодавства, колегія суддів ухвалила продовжити строк розгляду апеляційної скарги, згідно норм ст. 309 КАС України.

Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга відповідача підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в місті Києві та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-XII).

Відповідно до грошового атестату ОСОБА_1 від 27.08.2000 серія ЗС № 150542 (а.с. 29) станом на день звільнення з військової служби позивача розрахунок премії був визначений у розмірі 33,3% від грошового забезпечення.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.08.2021 у справі № 640/23365/20, яке набрало законної сили, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено повністю.

Визнано протиправними дії ДСНС щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до ГУ ПФУ в м. Києві оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру його пенсії.

Зобов'язано ДСНС підготувати та надати до ГУ ПФУ в місті Києві оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру його пенсії.

Отже, спір між сторонами стосовно питання щодо видачі ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 врегульовано судовим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.08.2021 у справі № 640/23365/20.

На виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 11.08.2021 у справі № 640/23365/20, ДСНС оформлено нову довідку від 27.04.2021 № 203-349/201 (а.с. 33) про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 з включенням таких видів грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за військовим (спеціальним) званням; надбавка за вислугу років 50%; надбавки за особливості проходження служби - 60%; надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 10%; премії - 50% посадового окладу, та надано її до ГУ ПФУ для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії.

У подальшому, ДСНС оформлено нову довідку від 16.08.2021 № 20-1050/201 (а.с. 34) про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 з включенням таких видів грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за військовим (спеціальним) званням; надбавка за вислугу років 50%; надбавки за особливості проходження служби - 60%; надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 10%; премії - 50% посадового окладу.

13.01.2022 позивач звернувся до відповідача з заявою (а.с. 27-28) про підготування довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.04.2019 з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, надбавки за особливості проходження служби 60%, надбавки за службу в умовах режимних обмежень 10% та премії у розмірі 33 % від грошового забезпечення відповідно до грошового атестату від 27.08.2000 серія ЗС № 150542 (а.с. 29).

Листом ДСНС від 19.01.2022 № 02-818/201, позивачу відмовлено у наданні такої довідки (а.с. 30-31). Відмова вмотивована відсутністю підстав для включення у довідку премії у розмірі 33 % від грошового забезпечення з огляду на Постанови КМ України № 45 від 13.02.2008 та № 103 від 21.02.2018.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними позивач і звернувся до суду із даним позовом за захистом свого порушеного права.

Суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги, виходив з того, що, спірним у даній справі є лише правомірність включення відповідачем в довідку про розмір грошового забезпечення позивача премії у розмірі 50% посадового окладу замість премії 33,3% грошового забезпечення.

Позивач має право згідно положень статті 41 Закону № 1058-ІV та частини третьої статті 43 Закону № 2262-ХІІ на обчислення пенсії, виходячи з розміру премії саме 33,3% від грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний страховий внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування під час проходження військової служби і призначена на день звільнення з військової служби із оформленням в грошовому атестаті від 27.08.2000 серія НОМЕР_1 .

Натомість, апелянт вважає вказані висновки суду першої інстанції помилковими та необґрунтованими, позаяк відповідно до статті 63 Закону № 2262, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвишенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби війсьісовослужбовцям, особам, які маютъ право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до підпункту 2 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України 704, преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу здійснюється відповідно до їх особистого внеску в загатьних результат служби у межах фонду преміювання, затвердженого в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Апелянт вважає, що висновок суду першої інстанції не відповідає обставинам цієї справи та здійснений з порушенням закону, оскільки у цій справі спір не про обчислення (призначення) пенсії, а про її перерахунок. Враховуючи те, що нормативно-правовий акт, який передбачав премію у відсотках з грошового забезпечення втратив чинність, з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України № 704, премія обраховується саме від посадового окладу, а не грошового забезпечення.

З урахуванням наведеного, колегія суддів вважає за необхідне зазначити таке.

Частиною другою статті 19 Конституції України, встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцієюта законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

За змістом частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

30 серпня 2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова № 704), якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Отже, Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для його проведення.

Пунктом 2 Постанови № 704, встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 5 Постанови № 704, керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право установлювати, зокрема надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Колегія суддів вважає помилковим посилання суду першої інстанції на норми ст. 41 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», позаяк, за вказаними приписами, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються, зокрема, суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

У даному ж випадку, мова йде не про величину премії при призначенні пенсії, а при перерахунку пенсії, тому посилання суду на грошовий атестат від 27.08.2000 серія ЗС № 150542 (а.с. 29), який визначав, що станом на день звільнення з військової служби позивача розрахунок премії був визначений у розмірі 33,3% від грошового забезпечення, є помилковим.

Дійсно, на момент звільнення позивача, умови грошового забезпечення військовослужбовців визначалися приписами постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2000 № 829, за п. 3 якої, преміювання здійснювалось у розмірі від грошового забезпечення (у атестат включено премію 33,3% грошового забезпечення), проте постанова № 829 втратила чинність на підсатві постанови № 1294 від 07.07.2007. У свою чергу, постанова № 1294, також втратила чинність на підставі постанови № 704, якою і наразі визначаються умови та порядок визначення складових при перерахунку пенсії.

Колегія суддів наголошує на тому, що у цій справі спір не про обчислення (призначення) пенсії, а про її перерахунок. Враховуючи те, що нормативно-правовий акт, який передбачав премію у відсотках з грошового забезпечення наразі втратив чинність, з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України № 704, премія обраховується у відсотковому показнику саме від посадового окладу, а не грошового забезпечення.

При цьому, спір щодо інших складових у довідці та їх розмір, відсутній, а право позивача захищено рішенням суду в справі № 640/23365/20, а саме, ДСНС оформлено довідку від 16.08.2021 № 20-1050/201 (а.с. 34) про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 з включенням таких видів грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за військовим (спеціальним) званням; надбавка за вислугу років 50%; надбавки за особливості проходження служби - 60%; надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 10%; премії - 50% посадового окладу.

Висновки суду першої інстанції не ґрунтуються на нормах Закону та не відповідають чинному правовому регулюванню спірних правовідносин.

Тож, доводи апелянта знайшли свого підтвердження та є підставою для скасування рішення суду першої інстанції з прийняттям нової постанови про відмову в задоволенні позовних вимог.

У силу вимог частини першої статті 317 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Оскільки суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального права, тому оскаржуване рішення підлягає скасуванню з прийняттям нового рішення про відмову у задоволенні позовних вимог. Доводи апеляційної скарги відповідача спростовують висновки суду першої інстанції. Судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись ст. ст. 243, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328 - 331 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Державної служби України з надзвичайних ситуацій - задовольнити.

Рішення Київського окружного адміністративного суду від 13 червня 2024 р. - скасувати.

Прийняти нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії відмовити.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена з підстав, визначених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя О.М. Ганечко

Судді В.В. Кузьменко

Є.О. Сорочко