Рішення від 27.11.2024 по справі 200/6234/24

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2024 року Справа№200/6234/24

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Крилової М.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону про визнання бездіяльність протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

09 вересня 2024 року до Донецького окружного адміністративного суду, через підсистему ЄСІТС «Електронний суд», надійшов позов ОСОБА_1 до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону про:

- визнання протиправною бездіяльність Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону щодо не зарахування у стаж роботи ОСОБА_1 , що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги за період його безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей з:

-9 вересня 2014 року по 27 грудня 2014 року

-22 серпня 2015 року по 30 квітня 2018 року

-1 травня 2018 року по 10 вересня 2020 року

з розрахунку один місяць служби за три місяці служби на посаді прокурора;

- зобов'язання Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Східного регіону зарахувати у стаж роботи ОСОБА_1 , що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги за період безпосередньої участі ОСОБА_1 в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей з період безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганських областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів з розрахунку один місяць служби за три місяці служби на посаді прокурора з:

-9 вересня 2014 року по 27 грудня 2014 року

-22 серпня 2015 року по 30 квітня 2018 року

-1 травня 2018 року по 10 вересня 2020 року;

- зобов'язання Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Східного регіону здійснити перерахунок та виплату заробітної плати ОСОБА_1 з 11 вересня 2020 року із урахуванням вислуги років, обрахованої у пільговому порядку, за період безпосередньої участі ОСОБА_1 в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей з 9 вересня 2014 року по 27 грудня 2014 року, з 22 серпня 2015 року по 30 квітня 2018 року; період безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів з 1 травня 2018 року по 10 вересня 2020 року з розрахунку один місяць служби за три місяці служби на посаді прокурора.

На обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у період з 09.09.2014 по 27.12.2014, 22.08.2015 по 10.09.2020 проходив військову службу у військовій прокуратурі у зоні антитерористичної операції (АТО) та операцій Об'єднаних Сил на території Донецької та Луганської областей, а з 10.09.2020 по 19.08.2024 працював у Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Східного регіону (Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері об'єднаних сил), у зв'язку з мобілізацією з квітня 2022 по червень 2023 років проходив військову службу у ЗСУ.

Також позивач зазначає, що він звертався до відповідача із заявою щодо здійснення перерахунку вислуги років на посаді прокурора та виплати заборгованості з 10 вересня 2020 року.

Проте, відповідачем було відмовлено у такому перерахунку.

Вважаючи бездіяльність Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону протиправною, позивач звернувся до суду з цим позовом.

19 вересня 2024 року до суду надійшов відзив на позовну заяву зі змісту якого відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог . В обгрунтування своєї позиції вказує, що ОСОБА_1 з червня 2011 року по теперішній час проходить службу на різних прокурорсько-слідчих посадах в органах прокуратури України.

Наказом Генерального прокурора від 19.08.2024 № 196 ОСОБА_1 звільнено з посади заступника начальна відділу підтримання публічного обвинувачення в суді та нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах управління організації процесуального керівництва, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень та при проведенні оперативно-розшукової діяльності Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону у зв'язку з переведенням до Львівської обласної прокуратури

В серпні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону із заявою про зарахування до стажу роботи, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років за період безпосередньої участі в АТО/ООС, здійснення відповідно перерахунку та виплати заробітної плати з урахуванням нового розрахунку (один місяць за три місяці служби)

Безпосередня участь ОСОБА_1 в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони підтверджується посвідченням учасника бойових дій від 21.03.2015 серії НОМЕР_1 та довідкою від 01.10.2019 № 15-272 вих-19.

Відповідно до протоколу засідання комісії по обчисленню стажу роботи, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років №22/20 від 23.09.2020 вислуга років ОСОБА_1 станом на 15.09.2020 становила 24 років 01 місяць 17 днів.

Наказом керівника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній та оборонній сфері об'єднаних сил від 10.09.2020 № 587-к ОСОБА_1 встановлена вислуга років станом на 01.09.2020 - 34 роки 09 місяців 01 день, як прокурору зі статусом військовослужбовця, що передбачено пунктом 3-1 Порядку виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурором та іншим працівникам органів прокуратури, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 09.05.2015 № 1090.

Оскільки з 11.09.2020 ОСОБА_1 військову службу не проходить, щомісячна надбавка за вислугу років обчислювалась відповідно до порядку її нарахування особам, які не мають статус військовослужбовця

Відповідно до ч. 7 ст. 81 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2024 № 1697-VII надбавка за вислугу років у період з вересня 2021 року по теперішній час ОСОБА_1 виплачується у розмірі 40% (понад 25 років) до посадового окладу.

Відповідач зауважує, що Порядок виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам та іншим працівникам органів прокуратури не передбачає зарахування стажу роботи на пільгових умовах для встановлення надбавки за вислугу років, прокурорам, які не є військовослужбовцями, у тому числі у випадку безпосередньо прийняття участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей.

Станом на день установлення позивачу стажу роботи, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, останній військовослужбовцем не був. Таким чином, для розрахунку позивачу щомісячної надбавки за вислугу років на посаді прокурора законодавством не передбачалось обчислення вислуги років на пільгових умовах.

Вказує, що відповідно до протоколу засідання комісії по обчисленню стажу роботи, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років від 23.09.2020 № 22/20 вислуга років ОСОБА_1 станом на 15.09.2020 становить 24 роки 01 місяць 17 днів. До стажу роботи, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років ОСОБА_1 включено періоди, перелік яких визначено пунктом 15 Порядку, з урахуванням: - курсант Київського інституту військово-повітряних сил з 24.07.1996 по 09.08.1999; - військова служба в ЗСУ з 10.08.1999 по 05.06.2011; - час роботи на прокурорсько-слідчих посадах в органах прокуратури України з 06.06.2011 по 15.09.2020.

Оскільки з 11.09.2020 ОСОБА_1 на військовій службі в органах прокуратури не перебуває, щомісячна надбавка за вислугу років обчислюється відповідно до Порядку її нарахування особам, які не мають статусу військовослужбовця, а пільгова вислуга років за безпосередню участь в АТО/ООС за періоди 09.09.2014 по 27.12.2014, з 22.08.2015 по 30.04.2018, з 01.05.2018 по 10.09.2020 з розрахунку один місяць за три місяці служби не може бути зарахована до стажу роботи.

Правові підстави для здійснення перерахунку та виплати заробітної плати ОСОБА_1 з 11.09.2020 по теперішній час з урахуванням нового розрахунку відсутні, оскільки таке перерахування не закріплено жодною правовою нормою законодавства.

24 вересня 2024 року до суду надійшла відповідь на відзив на позовну заяву у якій позивач вказує, що позиція відповідача щодо відсутності підстав для пільгового обрахування вислуги років прокурора суперечить ст. ч. 1 ст. 2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», п. 3 Постанови КМУ №393 від 17 липня 1992 року, п.п. 2 п. 6, 9 «Порядку виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам та іншим працівникам органів прокуратури», який затверджений постановою КМ України від 09.05.2015 № 1090, які передбачають, що час перебування на військовій службі зараховується до стажу роботи за спеціальністю на пільгових умовах. Просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Ухвалою суду від 11 вересня 2024 року відкрито провадження по адміністративній справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано копії та докази.

Ухвалою суду від 24 вересня 2024 року у задоволенні клопотання представника Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону про залишення позову без розгляду у справі за позовом ОСОБА_1 до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону про визнання бездіяльність протиправною та зобов'язання вчинити певні дії відмовлено.

Ухвалою суду від 24 вересня 2024 року клопотання представника Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ро розгляд в порядку загального позовного провадження справи за позовом ОСОБА_1 до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону про визнання бездіяльність протиправною та зобов'язання вчинити певні дії залишено без задоволення.

Згідно з нормами статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення на нього, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи, суд встановив наступне.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 виданий виданий Житомирським РВ УМВС України в Житомирській області 2 вересня 1998 року.

Позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни учасників бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим Департаментом кадрової політики Міністерства Оборони України 31.03.2015.

Відповідач Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону (код ЄДРПОУ 39969443) є юридичною особою. Організаційно-правова форма - державна організація (установа, заклад).

Згідно з пунктом 3 розділу II «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України від 19.09.2019 № 113-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» визначає, що до дня початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур їх повноваження тимчасово здійснюють відповідно Генеральна прокуратура України, регіональні прокуратури та місцеві прокуратури.

Відповідно до пункту 4 наказу Генерального прокурора від 05.02.2020 № 66 «Про окремі питання забезпечення початку роботи спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері (на правах обласних прокуратур)» юридичну особу «Військова прокуратура об'єднаних сил» перейменовано у «Спеціалізовану прокуратуру у військовій та оборонній сфері об'єднаних сил» (на правах обласної прокуратури) без зміни ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Станом на 17.09.2020 саме до повноважень комісії з установлення стажу роботи, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам Спеціалізованої прокуратури було віднесено встановлювати наявність відповідного стажу роботи позивачу.

У подальшому, наказом Генерального прокурора від 17.03.2023 № 74 до наказу Генерального прокурора від 05.02.2020 № 66 «Про окремі питання забезпечення початку роботи спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонні сфері (на правах обласних)» внесено зміни.

Зокрема, згідно з пунктом 4 наказу Генерального прокурора від 17.03.2023 № 74 юридичну особу «Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері об'єднаних сил» (на правах обласної прокуратури) перейменовано у юридичну особу «Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону» (на правах обласної прокуратури) без зміни ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Таким чином, з 17.03.2023 Спеціалізовану прокуратуру у військовій та оборонній сфері об'єднаних сил перейменовано та реформовано у Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Східного регіону.

Відповідно до довідки Військової прокуратури Об'єднаних сил від 01.10.2019 року №75-272 вих-19 про безпосередню участь особи в операції об'єднаних сил (антитерористичній операції), забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України ОСОБА_1 в період з 09.09.2014 по 27.12.2014 та з 22.08.2015 по 30.04.2018 безпосередньо приймав участь в антитерористичній операції, забепзеченні її проведення відповідно на посадах: тимчасово виконуваючого обов'язків прокурора 32 військової прокуратури Південного регіону України та прокурора відділу військової прокуратури сил антитерористичної операції. З 01.05.2018 року по теперішній час приймає участь в операції об'єднаних сил, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федераціїв Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення на посаді прокурора відділу військової прокуратури об'єднаних сил.

У доповненні до особового листка з обліку кадрів зазначено наступне проходження військової служби позивача:

10.06.2011 - 14.08.2012 - служба на прокурорсько-слідчих посадах в органах військової прокуратури;

13.08.2012 - 01.11.2012 - слідчий Житомирської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Центрального регіону України;

01.11.2012 - 01.09.2014 - старший прокурор Житомирської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Центрального регіону України;

01.09.2014 - 02.09.2014 - старший прокурор військової прокуратури Житомирського гарнізону Центрального регіону України;

03.09.2014 - 06.07.2015 - старший прокурор військової прокуратури Житомирського гарнізону Центрального регіону України (з 03.09.2014 - 22.12.2014 в.о. заступника військової прокуратури 31 військової прокуратури Південного регіону України);

06.07.2015 - 14.07.2015 - прокурор військової прокуратури Житомирської прокуратури Центрального регіону України;

14.07.2015 - 18.08.2015 - прокурор відділу за додержанням законів у кримінальному провадженні та при проведенні оперативно-розшукової діяльності слідчого управління військової прокуратури Центрального регіону України;

19.08.2015 - 23.10.2015 - прокурор відділу нагляду за додержанням законів та виконання судових рішень у кримінальних провадженнях військової прокуратури сил антитерористичних операцій;

23.10.2015 - 16.06.2016 - прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчого відділу військової прокуратури сил антитерористичних операцій;

16.06.2016 - прокурор відділу організації участі прокурорів у суді та нагляду за виконанням судових рішень у кримінальних провадженнях військової прокуратури антитерористичних операцій;

05.2018 - прокурор відділу організації участі прокурорів у суді та нагляду за виконанням судових рішень у кримінальних провадженнях військової прокуратури об'єднаних сил;

02.2019 - 11.09.2020 - прокурор відділу організації участі прокурорів у суді та нагляду за виконанням судових рішень у кримінальному провадженні управління нагляду за додержанням законів, виконанням судових рішень у кримінальному провадженні та при проведенні оперативно-розшукової діяльності військової прокуратури об'єднаних сил;

11.09.2020 - 23.06.2023 - прокурор відділу підтримання публічного обвинувачення в суді та нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях управління організації процесуального керівництва, нагляду за виконанням судових рішень та при проведенні оперативно-розшукової діяльності спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері об'єднаних сил;

23.06.2023 - 22.01.2024 - прокурор відділу підтримання публічного обвинувачення в суді та нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах управління організації процесуального керівництва, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень та при проведенні оперативно-розшукової діяльності Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону;

23.01.2024 - 19.08.2024 - заступник начальника відділу підтримання обвинувачення в суді та нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах управління організації процесуального керівництва, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень та при проведенні оперативно-розшукової діяльності Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону;

19.08.2024 - прокурор другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури

Згідно Додатку до наказу керівника Військової прокуратури Об'єднаних сил від 10.09.2020 року № 587к «Про оголошення вислуги років військовослужбовцям військової прокуратури станом на 01 вересня 2020 року» оголошено вислугу років, що дає право на виплату щомісячної надбавки за вислугу років та пільгову вислугу років станом на 01.09.2020 року підполковнику юстиції ОСОБА_1 34 роки 9 місяців 1 день (пільгова вислуга років 10 років 07 місяців 26 днів).

Згідно з протоколом засідання комісії по обчисленню стажу роботи, що дає право на одержання надбавки за вислугу років від 23.09.2020 №22/20 з особової справи позивача, вислуга років ОСОБА_1 станом на 15.09.2020 становить 24 роки 01 місяць 17 днів.

12.08.2024 позивач звернувся до відповідача із заявою в якій просив Комісії з установлення періоду проходження служби (стажу роботи) врахувати у період проходження служби в органах прокуратури стаж роботи, що дає право на отримання щомісячної надбавки за вислугу років на пільгових умовах один місяць за три місяці служби період безпосередньої участі в антитерористичній операції та операції об'єднаних сил з 9 вересня 2014 року по 27 грудня 2014 року, з 2 серпня 2015 року по 30 квітня 2018 року та з 1 травня 2018 року по 10 вересня 2020 року. Здійснити перерахунок заробітної плати та виплатити заборгованість з 11 вересня 2020 року в розмірі 45 відсотків, а з 22 листопада 2020 року - 50 відсотків посадового окладу.

Відповідач листом від 15.08.2024 № 15-377ВИХ-24 повідомив позивачу про відсутність правових підстав щодо здійснення перерахунку та виплати заробітної плати з 11.09.2020 по теперішній час з урахуванням нового розрахунку.

Не погоджуючись з тим, що відповідачем при обчисленні вислуги років протиправно не враховано пільгову вислугу років за безпосередню участь в АТО/ООС за періоди 9 вересня 2014 року по 27 грудня 2014 року, з 2 серпня 2015 року по 30 квітня 2018 року та з 1 травня 2018 року по 10 вересня 2020 року (один місяць за три місяці служби) позивач звернувся до суду з позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Правові засади організації і діяльності прокуратури України, статус прокурорів, порядок здійснення прокурорського самоврядування, а також система прокуратури України, визначаються Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII (далі - Закон № 1697-VII, у редакції, чинній на момент виникнення правовідносин).

Статтею 4 Закону № 1697-VII установлено, що організація та діяльність прокуратури України, статус прокурорів визначаються Конституцією України, цим та іншими законами України, чинними міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно з частиною другою статті 81 Закону № 1697-VII заробітна плата прокурора складається з посадового окладу, премій та надбавок за: 1) вислугу років; 2) виконання обов'язків на адміністративній посаді та інших виплат, передбачених законодавством.

Частиною сьомою статті 81 Закону № 1697-VII визначено, що прокурорам виплачується щомісячна надбавка за вислугу років у розмірах: за наявності стажу роботи понад один рік - 10 відсотків, понад 3 роки - 15 відсотків, понад 5 років - 18 відсотків, понад 10 років - 20 відсотків, понад 15 років - 25 відсотків, понад 20 років - 30 відсотків, понад 25 років - 40 відсотків, понад 30 років - 45 відсотків, понад 35 років - 50 відсотків посадового окладу.

Порядок виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам затверджується Кабінетом Міністрів України.

Механізм встановлення прокурорам та іншим працівникам органів прокуратури розміру щомісячної надбавки за вислугу років та обчислення періоду проходження служби (стажу роботи), що дає право на одержання такої надбавки визначає Порядок виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам та іншим працівникам органів прокуратури, затверджений Постановою КМУ від 09.12.2015 № 1090 (далі - Порядок № 1090, у редакції, чинній на момент виникнення правовідносин).

Дія цього Порядку поширюється на прокурорів, військовослужбовців, які проходять службу в органах прокуратури на прокурорсько-слідчих посадах, слідчих органів прокуратури та інших працівників органів прокуратури (п.2 Порядку № 1090).

Згідно з пунктом 3 Порядку № 1090 надбавка за вислугу років прокурорам виплачується щомісяця залежно від періоду проходження служби в розмірах, зазначених у частині сьомій статті 81 Закону України «Про прокуратуру».

Військовослужбовцям, які проходять службу в органах прокуратури на прокурорсько-слідчих посадах, надбавка за вислугу років виплачується щомісяця залежно від періоду проходження служби у розмірі і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців (п. 3-1 Порядку № 1090).

Відповідно до пункту 6 Порядку № 1090 до періоду проходження служби, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам, слідчим органів прокуратури, зараховується: 1) час роботи (служби) в органах прокуратури; 2) час проходження строкової військової служби та служби на посадах начальницького складу в органах внутрішніх справ, податкової міліції, кримінально-виконавчої служби та інших правоохоронних органах, а також стаж військової служби в Збройних Силах, Службі безпеки, інших утворених відповідно до законодавства військових формуваннях; 3) час роботи на посадах судді, державного арбітра, арбітра відомчих арбітражів України, арбітра в судах і державному та відомчому арбітражі колишнього СРСР і республік, що входили до його складу, а також працівників органів юстиції, що забезпечують діяльність судів; 4) час роботи на виборних посадах в органах місцевого самоврядування і профспілкових організаціях, якщо працівник до і після цього працював в органах прокуратури; 5) час роботи в державних установах, інших організаціях, якщо вони були направлені туди, а потім повернулися в органи прокуратури для продовження роботи; 6) період здобуття освіти (за денною формою навчання) у вищих навчальних закладах на юридичних факультетах; 7) час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі, коли за медичними показаннями дитині потрібен домашній догляд, - період відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку, а коли дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більше ніж до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку; 8) час роботи за кордоном, якщо працівник направлявся туди органами прокуратури та перед відрядженням працював на прокурорсько-слідчих посадах і протягом двох місяців після повернення з-за кордону був прийнятий на роботу в органи прокуратури на зазначені посади; 9) час роботи на посадах державних службовців, які обіймають особи з вищою юридичною освітою

Відповідно до пункту 8 Порядку № 1090 передбачено, що до періоду проходження служби військовослужбовцям, які проходять службу в органах прокуратури на прокурорсько-слідчих посадах, для виплати їм щомісячної надбавки за вислугу років зараховуються періоди: 1) військової служби за контрактом на посадах у Збройних Силах, Службі безпеки, Держспецтрансслужбі, Держспецзв'язку, Службі зовнішньої розвідки, військах цивільної оборони, інших військових формуваннях, правоохоронних органах, правоохоронних органах спеціального призначення, Об'єднаних збройних силах держав - членів СНД, військах та інших військових формуваннях СНД та СРСР; 2) служби на посадах в органах внутрішніх справ, державної пожежної охорони, органах і підрозділах цивільного захисту, кримінально-виконавчої системи, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, податкової міліції, в інших правоохоронних органах, у тому числі СНД та СРСР; 3) роботи (служби) за контрактом у державних органах, установах, організаціях та органах місцевого самоврядування, якщо вони направлені в ці органи в установленому порядку із залишенням на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, органах кримінально-виконавчої системи, податковій міліції; 4) виконання депутатських повноважень із залишенням на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, органах кримінально-виконавчої системи, податковій міліції; 5) роботи (служби) в судових органах та органах прокуратури на посадах суддів, прокурорів, слідчих; 6) перебування у розпорядженні та час, коли військовослужбовці не перебували на посадах внаслідок звільнення від посад; 7) навчання у військових навчальних закладах (військово-навчальних підрозділах у вищих навчальних закладах) на посадах курсантів і слухачів; 8) коли військовослужбовці не перебували на військовій службі внаслідок незаконного звільнення, а потім були поновлені на військовій службі; 9) строков

Періоди проходження служби на посадах, якими передбачено обчислення вислуги років для виплати щомісячної надбавки на пільгових умовах, зараховуються згідно з довідкою з попереднього місця служби (п.9).

Згідно з пунктами 14, 16 Порядку № 1090 період проходження служби (стаж роботи), що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, обчислюється комісіями з установлення періоду проходження служби (стажу роботи), що утворюються в Офісі Генерального прокурора, регіональних прокуратурах, військових прокуратурах регіонів.

Рішення комісії про обчислення періоду проходження служби (стажу роботи), який дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, оформляється протоколом. Витяги з протоколів засідання комісії друкуються у двох примірниках, які подаються до бухгалтерського та кадрового підрозділів.

Відносини, що виникають у зв'язку із вступом, проходженням та припиненням військової служби та правовий статус військовослужбовця регулюються, зокрема, нормами Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі - Закон № 2232-XII) та Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII), які у цій постанові застосовуються Верховним Судом у редакціях станом на час виникнення спірних правовідносин.

За змістом частини першої, шостої статті 2 Закону № 2232-XII військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

До видів військової служби належать, зокрема, військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період; військова служба за контрактом осіб сержантського, старшинського і офіцерського складу.

За змістом статей 1, 2 Закону № 2011-XII соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.

Ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України.

Статтею 8 Закону № 2011-XII визначено основні права військовослужбовців, пов'язані з проходженням служби. Зокрема, в абз.2 пункту 1 цієї статті, серед іншого, передбачено, що час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Пільгові умови зарахування до вислуги років військової служби, як різновиду державної служби, визначено у пункті 3 Постанови КМУ від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» (далі - Постанова № 393, у редакції, чинній на момент виникнення правовідносин), яким передбачено, що до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абз.1 п.1 цієї постанови (зокрема, особам офіцерського складу, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом), зараховується на пільгових умовах: один місяць служби за три місяці, зокрема: час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції; період проходження служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

За змістом пункту 3 розділу 4 «Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260 (далі - Порядок № 260, у редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) для виплати надбавки за вислугу років військовослужбовцям зараховуються періоди, зокрема, зазначені в Постанові № 393 (зі змінами).

Періоди служби, які підлягають зарахуванню до вислуги років у пільговому порядку, обчислюються відповідно до чинного законодавства України.

Періоди служби, обчислені на пільгових умовах відповідно до раніше встановленого порядку, перерахунку в бік зменшення не підлягають.

Предметом спору у цій справі є питання правомірності бездіяльності відповідача щодо не зарахування у стаж роботи позивача, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги за період його безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей з 9 вересня 2014 року по 27 грудня 2014 року, з 22 серпня 2015 року по 30 квітня 2018 року та з 1 травня 2018 року по 10 вересня 2020 року, з розрахунку один місяць служби за три місяці служби.

Так, статтею 81 Закону № 1697-VII визначено, що заробітна плата прокурора складається з посадового окладу, премій та надбавок, з поміж іншого, за вислугу років, яка виплачується у відповідних розмірах, що залежать від наявності стажу, зокрема, понад 15 років - 25 відсотків, понад 20 років - 30 відсотків.

Порядок виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам КМУ визначено у Порядку № 1090.

При цьому, особливість спірних правовідносин, що склалися у цій справі, полягає у тому, що період проходження служби, що дає право позивачу на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, згідно з п.6 Порядку № 1090 включає і стаж військової служби в Збройних Силах, до якого належить час проходження військової служби в особливий період - за період безпосередньої участі позивача в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей з 9 вересня 2014 року по 27 грудня 2014 року та з 22 серпня 2015 року по 30 квітня 2018 року.

Як установлено судом, починаючи з 2011 року по теперішній час позивач працював на різних посадах в органах прокуратури.

Водночас у період з 9 вересня 2014 року по 27 грудня 2014 року, з 22 серпня 2015 року по 30 квітня 2018 року та з 1 травня 2018 року по 10 вересня 2020 року позивач брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей.

Судом установлено, що до загальної вислуги позивача, яка враховувалася при виплаті йому щомісячної надбавки за вислугу років як військовослужбовця, який проходив службу в органах прокуратури, вислуга років, що дає право на виплату щомісячної надбавки за вислугу років, включаючи пільгову вислугу років складала 34 роки 09 місяців 1 день, пільгова вислуга складала 10 років 07 місяців 26 днів, що підтверджується наказом керівника Військової прокуратури Об'єднаних сил від 10.09.2020 року № 587к «Про оголошення вислуги років військовослужбовцям прокуратури об'єднаних сил станом на 01 вересня 2020 року» та не заперечується сторонами.

Однак згідно з протоколом від 23.09.2020 №22/20 засідання комісії по обчисленню стажу роботи, вислуга років, що дає право на одержання надбавки за вислугу років станом на 15.09.2020 становить 24 роки 01 місяць 17 днів.

Розмір щомісячної надбавки за вислугу років, передбачений частиною сьомою статті 81 Закону України «Про прокуратуру» вересня 2021 року по теперішній час надбавка за вислугу років виплачується у розмірі 40%. Пільгова вислуга у стаж роботи позивача відповідно до вимог пункту 9 Порядку виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам та іншим працівникам органів прокуратури від 09.12.2015 № 1090 та п.п. «а» п. 4 Постанови КМУ від 17.07.1992 №393 врахована не була.

Суд зауважує, що проходячи службу на прокурорських посадах у військовій прокуратурі, до загальної вислуги позивача, яка враховувалась при виплаті йому щомісячної надбавки за вислугу років, додатково враховувалась пільгова вислуга, яка складала 10 років 07 місяців 26 днів. Вислуга років станом на 01.09.2020 - 34 роки 09 місяців 1 день (у тому числі: пільгова вислуга років - 10 років 07 місяців 26 днів) була встановлена наказом Військової прокуратури Об'єднаних сил від 10.09.2020 року № 587к «Про оголошення вислуги років військовослужбовцям прокуратури об'єднаних сил станом на 01 вересня 2020 року» та зараховувалась позивачу, як прокурору зі статусом військовослужбовця, що передбачено пунктом 3-1 Порядку виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам та іншим працівникам органів прокуратури, який затверджений постановою КМ України від 09.05.2015 № 1090.

Указаний факт підтверджується листом Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону від 15.08.2024 № 15-377ВИХ-24, а також відповідними наказами, долученими до позовної заяви.

Таким чином, при призначенні на посаду комісією з установленням стажу роботи, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, 23.09.2020 року було протиправно не враховано пільгову вислугу позивачу.

Отже стаж військової служби позивача вже був обчислений, зокрема із зарахуванням на пільгових умовах вислуги років за час, у який позивач брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей, яка складала 10 років 07 місяців 26 днів.

При цьому, розрахунок вислуги років позивача, проведений кадровим підрозділом Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об'єднаних сил станом на 15.09.2020, не є спірним у цій справі.

Ураховуючи викладене, стаж військової служби відповідача, зокрема і з урахуванням зарахованої на пільгових умовах вислуги років (10 років 07 місяців 26 днів), підлягав урахуванню відповідачем при визначенні стажу роботи позивача, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років.

Аналогічна правова позиція висловлена в постанові Верховного Суду від 11.08.2022 у справі №380/12042/20.

Таким чином, відповідачем проігноровані приписи частини першої статті 2 Закону № 2232- XII, а також пункту 2 частини першої статті 8 Закону № 2011-XII, згідно з якими час проходження військовослужбовцями військової служби зараховується до всіх видів вислуги. Аналогічно зараховується до всіх видів вислуги на пільгових умовах і час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період.

Також, в абз.5 пункту 6 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 11.10.2005 № 8-рп/2005 (справа щодо права на пільги) зазначено, що правова позиція Конституційного Суду України з питань обмеження пільг, компенсацій і гарантій військовослужбовців та працівників правоохоронних органів у зазначених рішеннях Конституційного Суду України полягає в тому, що комплекс організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення соціального захисту їх та їхніх сімей, зумовлений особливістю професійних обов'язків, пов'язаних з ризиком для життя та здоров'я, жорсткими вимогами до дисципліни, професійної придатності, певним обмеженням конституційних прав і свобод. Здійснення таких заходів не залежить від розміру доходів цих осіб чи наявності фінансування з бюджету, а має безумовний характер.

Ці гарантії не можуть бути скасовані чи знижені без відповідної компенсації.

Отже, за описаних вище обставин справи, відмова відповідача щодо здійснення перерахунку заробітної плати позивача з урахуванням зарахованої на пільгових умовах вислуги років (10 років 07 місяців 26 днів) є протиправною.

Таким чином, законодавством регламентовано пільгове обчислення періоду проходження служби в органах прокуратури, що є гарантією соціальних прав. Жодною нормою чинного законодавства не передбачено обмежень щодо зарахування вислуги років вищенаведеній категорії осіб у пільговому обчисленні, а відтак позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідач доводячи правомірність своїх дій, головним чином спирається на положеннях пункту 3-1 Порядку №1090 у зіставленні з положеннями пунтку 6 цього Порядку. У контексті обставин цієї справи відповідач, покликаючись на вказані норми, наполягає на тому, що визначальним при вирішенні питання щодо зарахування стажу роботи на пільгових умовах для встановлення надбавки за вислугу років є урахування статусу особи як прокурора або військовослужбовця, який проходять службу в органах прокуратури на прокурорсько-слідчих посадах. Відповідач переконує, що Порядок №1090 не передбачає зарахування стажу роботи на пільгових умовах для встановлення надбавки за вислугу років, прокурорам, які не є військовослужбовцями, у тому числі у випадку безпосередньо прийняття участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей.

Разом з тим, у контексті доводів відповідача щодо порядку нарахування надбавки за вислугу років прокурорам, суд наголошує, що згідно з пунктом 3-1 Порядку № 1090 надбавка за вислугу років прокурорам виплачується щомісяця залежно від періоду проходження служби в розмірах, зазначених у частині сьомій статті 81 Закону № 1697-VII, до якої, у свою чергу, зараховуються періоди, визначені пункту 6 Порядку № 1090, зокрема і стаж військової служби в Збройних Силах, Службі безпеки, інших утворених відповідно до законодавства військових формуваннях.

Слід також зазначити, що відповідно до пункту 9 Порядку № 1090 періоди проходження служби на посадах, якими передбачено обчислення вислуги років для виплати щомісячної надбавки на пільгових умовах, зараховуються згідно з довідкою з попереднього місця служби. При цьому, наведена норма не містить вказівки на можливість зарахування вислуги років для виплати щомісячної надбавки на пільгових умовах залежно від статусу особи як прокурора або військовослужбовця, який проходять службу в органах прокуратури на прокурорсько-слідчих посадах.

Відповідно до довідки Військової прокуратури Об'єднаних сил від 01.10.2019 року №75-272 вих-19 про безпосередню участь особи в операції об'єднаних сил (антитерористичній операції), забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України ОСОБА_1 в період з 09.09.2014 по 27.12.2014 та з 22.08.2015 по 30.04.2018 безпосередньо приймає участь в антитерористичній операції, забепзеченні її проведення відповідно на посадах: тимчасово виконуваючого обов'язків прокурора 32 військової прокуратури Південного регіону України та прокурора відділу військової прокуратури сил антитерористичної операції. З 01.05.2018 року по теперішній час приймає участь в операції об'єднаних сил, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федераціїв Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення на посаді прокурора відділу військової прокуратури об'єднаних сил.

Тобто, вищенаведені обставини дають підстави для висновку, що позивач має право на зарахування вищевказаних періодів до вислуги років.

Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

За викладених вище обставин, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог шляхом:

- визнання протиправною бездіяльності Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону щодо незарахування у стаж роботи ОСОБА_1 , що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги за період його безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей з 9 вересня 2014 року по 27 грудня 2014 року, з 22 серпня 2015 року по 30 квітня 2018 року та період безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів з 1 травня 2018 року по 10 вересня 2020 року, з розрахунку один місяць служби за три місяці служби;

- зобов'язання Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Східного регіону зарахувати у стаж роботи ОСОБА_1 , що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги за період безпосередньої його участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей з 9 вересня 2014 року по 27 грудня 2014 року, з 22 серпня 2015 року по 30 квітня 2018 року та період безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів з 1 травня 2018 року по 10 вересня 2020 року ;

- зобов'язання Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Східного регіону здійснити перерахунок та виплату заробітної плати ОСОБА_1 з 11 вересня 2020 року із урахуванням вислуги років, обрахованої у пільговому порядку, за період безпосередньої його участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей з 08 вересня 2014 року по 25 грудня 2014 року, з 01 вересня 2015 року по 16 березня 2016 року, з 23 липня 2016 року по 30 квітня 2018 року та період безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів з 1 травня 2018 року по 10 вересня 2020 року, з розрахунку один місяць служби за три місяці служби на посаді прокурора.

При прийнятті рішення суд виходить з положень, закріплених в п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень, де вказано, що обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати стягненню не підлягають.

Керуючись статтями 9,14,73,74,75,76,77,78,90,143,242-246,250,255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону про визнання бездіяльність протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльності Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону щодо незарахування у стаж роботи ОСОБА_1 , що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги за період його безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей з 9 вересня 2014 року по 27 грудня 2014 року, з 22 серпня 2015 року по 30 квітня 2018 року та період безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів з 1 травня 2018 року по 10 вересня 2020 року, з розрахунку один місяць служби за три місяці служби.

Зобов'язати Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Східного регіону (адреса: Житомирська область, Житомир вул. Чумацький Шлях 2 кв. 22; РНОКПП НОМЕР_3 ) зарахувати у стаж роботи ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ), що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги за період безпосередньої його участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей з 9 вересня 2014 року по 27 грудня 2014 року, з 22 серпня 2015 року по 30 квітня 2018 року та період безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів з 1 травня 2018 року по 10 вересня 2020 року.

Зобов'язати Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Східного регіону (адреса: Житомирська область, Житомир вул. Чумацький Шлях 2 кв. 22; РНОКПП НОМЕР_3 ) здійснити перерахунок та виплату заробітної плати ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) з 11 вересня 2020 року із урахуванням вислуги років, обрахованої у пільговому порядку, за період безпосередньої його участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на територіях Луганської та Донецької областей з 08 вересня 2014 року по 25 грудня 2014 року, з 01 вересня 2015 року по 16 березня 2016 року, з 23 липня 2016 року по 30 квітня 2018 року та період безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів з 1 травня 2018 року по 10 вересня 2020 року, з розрахунку один місяць служби за три місяці служби на посаді прокурора

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя М.М. Крилова