Справа № 367/11957/24
Провадження №3/367/4105/2024
Іменем України
26 листопада 2024 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Горбачова Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань суду справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 122-2 КУпАП,
10.11.2024 року о 04 год. 40 хв. в Київській області, м. Буча, на АД М07 24 км, водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем VOLKSWAGEN PASSAT, д.н.з. НОМЕР_2 , в порушення вимог п. 2.4 ПДР України, не виконав вимогу про зупинку, яка була подана поліцейським на транспортному засобі MITSUBISHI OUTLANDER, д.н.з. НОМЕР_3 , за допомогою червоно-синього маячка та був зупинений шляхом блокування в м. Буча, по вул. Старояблунська, 36, екіпажем Комета 303.
10.11.2024 року о 04 год. 40 хв. в Київській області, м. Буча, по вул. Старояблунська, 36, водій ОСОБА_1 , в порушення вимог п. 2.9А ПДР України, керував автомобілем VOLKSWAGEN PASSAT, д.н.з. НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп'яніння, огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився зі згоди водія на місці зупинки транспортного засобу за допомогою приладу DRAGER ALCOTEST 6810 ARBL-0808, результат склав 1,43 проміле, тест № 2389.
У судовому засіданні особа, що притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 визнав свою провину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, зазначаючи, що керував автомобілем в стані алкогольного сп'яніння, але не виконав вимогу поліцейського про зупинку транспортного засобу, оскільки не зрозумів що цей сигнал про зупинку поданий йому.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Ч. 1 ст. 122-2 КУпАП передбачає відповідальність за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
Згідно п. 2.9А Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП, керування транспортним засобом особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортними засобами особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до положень частин 2 ст. 266 КУпАП , огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, оскільки його провина підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, а саме протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 170184 від 10.11.2024 року, де в поясненнях особи, що притягається до адміністративної відповідальності, зазначено, що з порушенням згоден, протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 170181 від 10.11.2024 року, де в поясненнях особи, що притягається до адміністративної відповідальності, зазначено, що з порушенням згоден, роздруківкою приладу DRAGER ALCOTEST 6810 ARBL-0808 (результат склав 1,43 проміле, тест № 2389), актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних заходів, де в результатах огляду на стан сп'яніння зазначено, що проба позитивна, 1,43 проміле, направленням на огляд водія транспортного засобу ОСОБА_1 з метою виявлення стану сп'яніння, відеозаписом правопорушення та іншими матеріалами справи.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення у цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень. Приписи цієї норми можливо виконати лише шляхом об'єднання справ в одне провадження.
У зв'язку з чим, враховуючи характер вчинених ОСОБА_1 правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, суд приходить до висновку, що йому необхідно призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 130, 124, 7, 9, 23, 24, 27, 33, 34, 35, 36, 38, 40-1, 245, 251, 266, 268, 276, 277, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд
Об'єднати адміністративну справу № 367/11957/24 (провадження № 3/367/4105/2024) відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП та адміністративну справу № 367/12002/24 (провадження № 3/367/4121/2024) відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, присвоївши об'єднаній справі єдиний номер 367/11957/24 (провадження № 3/367/4105/2024).
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна, в порядку, встановленому законом.
Строк пред'явлення постанови до примусового виконання - три місяці з дня її винесення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Ірпінський міський суд Київської області шляхом подання у 10-ти денний строк, з дня винесення такої постанови, апеляційної скарги.
Суддя: Ю.В. Горбачова