Провадження № 3/537/2218/2024
Справа № 537/6261/24
28.11.2024 суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області Фадєєва С.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з батальйону патрульної поліції в місті Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 490049 18.11.2024 о 10 год. 33 хв. за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_1 , перебуваючи з ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів, не виконала свої батьківські обов'язки щодо виховання свого малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме не піклувалася про його здоров'я.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Частиною 1 статті 276 КУпАП передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.Відповідно до п. 2.4 Рішення Конституційного суду України № 5-рп/2015 від 26 травня 2015 рокуу справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Конституційний суд України дав тлумачення, що застосоване у положенні ч. 1ст. 276 КУпАП, за якою «справа про адміністративнеправопорушеннярозглядається за місцемйоговчинення», вказує на місцезнаходження органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення у межах його територіальної юрисдикції згідно з адміністративно-територіальним устроєм України. Таким чином, Конституційний Суд України дійшов висновку, що словосполучення «за місцем його вчинення», яке міститься в положенні ч.1ст. 276 КУпАП, визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративнеправопорушення.
З вищевказаного протоколу вбачається, що місцем вчинення адміністративного правопорушення зазначено адресу: АДРЕСА_1 .Дана територія не відноситься до території Крюківського району м. Кременчука Полтавської області, а відноситься до Автозаводського району міста Кременчука.
Таким чином дана справа не підсудна Крюківському районному суду м. Кременчука Полтавської області, а підсудна Автозаводському районному суду м. Кременчука Полтавської області, у зв'язку з чим відповідно до вимог ч.1 ст. 276 КУпАП справу слід повернути до батальйону патрульної поліції в місті Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області для направлення справи за підсудністю до Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області.
Керуючись ст. 276 КУпАп, суддя,
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 184 КУпАП повернути до батальйону патрульної поліції в місті Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області для направлення за підсудністю до Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: С.О.Фадєєва