Справа № 420/13019/24
27 листопада 2024 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Іванова Е.А., розглянувши у спрощеному позовному провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом у якому просить визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (далі -відповідач) щодо відмови позивачу у перерахунку і виплаті пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за особливі умови служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, надбавку за кваліфікацію, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової премії, згідно довідки військової частини НОМЕР_1 від 14.11.2022 №74; зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу призначеної пенсії з 24.02.2022, з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за особливі умови служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, надбавку за кваліфікацію, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової премії, згідно довідки військової частини НОМЕР_1 від 14.11.2022 №74, мотивуючи це тим, що в період з 22.07.1993 по 12.04.2016 року проходив військову службу, у тому числі з 11.08.2003 по 16.02.2014 - по контракту в органах Державної прикордонної служби України; з 19.03.2015 по 12.04.2016 - по мобілізації в ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Наказом від 12.04.2016 № 186-ОС начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 його, майора, остання штатна посада - заступник коменданта з логістики оперативно-бойової прикордонної комендатури « ІНФОРМАЦІЯ_3 » звільнено в запас Збройних сил України за підпунктом «є» пункту 1 частини 8 статті 26 Закону України «Про військової обов'язок і військову службу».
Станом на день звільнення відповідно до наказу від 12.04.2016 № 186-ОС, вислуга років становить: календарна військова 16 років 07 місяців 17 днів, пільгова військова - 06 років 01 місяць 16 днів; всього військова - 22 років 08 місяців 23 дня. Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 09 червня 2023року у справі № 420/6927/23 позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Судом визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №338 від 27.02.2023 року про відмову в призначенні пенсії яке залишено без змін судом апеляційної інстанції. На виконанні зазначених рішень суду 24 листопада 2023 року з 20.02.2023 йому призначено пенсію за вислугу років, перша виплата проведено у листопаді 2023 року у розмірі 7 462,56 грн.
При обчисленні пенсії враховано грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.03.2018 (довідка Адміністрації Державної прикордонної служби України від 21.11.2023 №11/14158, довідка військової частини НОМЕР_1 від 14.11.2022:
Посадовий оклад - 5070, 00 грн;
Оклад за військове звання -1340, 00 грн
-Процентна надбавка за вислугу років 40 % -2564, 00 грн;
-Премія 66 % -3346, 20 грн
Всього: 12320, 20 грн; в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії: 56% грошового забезпечення -6899, 31 грн. підвищення або надбавка до пенсії : учасник АТО-523, 24 грн, бойових дій 40, 00 грн. підсумок пенсії -7462, 56 грн.
Не погоджуючись з датою призначення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області йому пенсії за вислугою років, він звернувся до Одеського окружного суду з заявою в порядку статті 383 КАС України.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 05 січня 2024 року у справі №420/6927/23 заяву ОСОБА_1 в порядку статті 383 КАС України задоволено.
Судом визнано протиправними дії Пенсійного фонду Україні в Одеській області на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 09.06.2023 року у справі №420/6927/23 в частині не вірного визначення дати звернення ОСОБА_1 із заявою щодо призначення пенсії та призначення пенсії - з 20.02.2023 року.
Судом визначено, що днем звернення позивача із заявою для призначення йому пенсії необхідно вважати 24.02.2022 року та саме з цієї дати слід призначити пенсію на виконання рішення суду у цій справі.
Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду 28 березня 2024 року залишено без змін ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 05 січня 2024 року.
На виконання ухвали з січня 2024 року у справі пенсія ОСОБА_1 становив 9546, 09 грн.
Розмір пенсії позивача обчислений на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 21.11.2023 №11/14158 про грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.03.2018 (направлено листом №1 1/58337/23-вих), грошового атестату №545 від 14.11.2022.
Водночас, Відповідач довідку військової частини НОМЕР_1 від 14.11.2022р. №74 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 місяці служби підряд перед місяцем звільненням, яка подана позивачем, до уваги не прийняв та не врахував при перерахунку пенсії. Окрім цього, 04.03.2024 він звернувся до Головного управління ПФУ в Одеській області із заявою, у якій просив пенсійний орган здійснити перерахунок його пенсії на підставі вказаної вище довідки, на що листом отримав відмову від відповідача в якій він зазначив, що до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії щомісячної додаткової грошової винагороди не передбачено. Та відповідачем взагалі не враховано усі надбавки та премію. Вказані дії відповідача порушують справедливий і гарантований державою рівень пенсійного забезпечення.
Ухвалою суду від 01.05.2024 року відкрито позовне провадження та вирішено, що справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 13.09.2024 року зупинено провадження у справі.
24.05.2024 року до суду надійшов відзив на позов у якому відповідач просить суд відмовити у задоволенні позову з підстав того, що ч.3 ст.43 Закону України №2262 та п.7 Кабінету міністрів України №393 від 17.07.1992 року врахування до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії щомісячної додаткової грошової винагороди не передбачено. Пенсія за вислугу років позивачу була призначена з 20.02.2023 року у розмірі 56% відповідних сум грошового забезпечення з урахуванням грошового атестату №545 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення від 14.11.2022р. № 74. Та за аналогією посилається на те, що доплата за службу в нічний час носить не постійний, а компенсаційний характер, тому для врахування до середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення для обчислення пенсії, суми з якої сплачено єдиний соціальний внесок зазначеної в довідці від 30.03.2022р. №232 підстав немає.
23.05.2024 року до суду від позивача надійшла відповідь на відзив.
Дослідивши зміст заяв по суті справи, надані до суду письмові докази у справі, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному і об'єктивному дослідженні, проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_1 звільнений з військової служби 12.04.2016 року та йому за його заявою відповідачем призначена пенсія за вислугу років з 24.02.2022 року.
Пенсія призначена на підставі довідки Адміністрації державної прикордонної служби України №11/14158 від 21.11.2023 року в якій зазначено, що за нормами чинними на 01.03.2018р. розмір грошового забезпечення позивача за посадою становить : посадовий оклад -5070грн., оклад за військовим званням 1340грн., надбавка за вислугу років 40% -2564грн., премія 66% 3346,20грн. усього 12320грн. (а.с.44).
На підставі вказаної довідці відповідачем за рішенням суду з 20.02.2023 року призначена пенсія .
Згідно протоколу призначення пенсії при розрахунку розміру пенсії позивача відповідачем враховано наступне грошове забезпечення : посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років, премія, всього 13320,20грн, основний розмір пенсії 56% грошового забезпечення 6899,31, а також надбавка до пенсії учасника АТО учасник бойових дій 523,35грн. та учасник бойових дій 40грн, всього 7462,56грн.(а.с.35).
Після набрання законної сили ухвали суду якою визнано неправомірним призначення відповідачем пенсії з 20.02.2023 року замість вірної дати 24.02.2022року відповідачем проведений перерахунок пенсії позивача з 24.02.2023 року виходячи з тих самих складових грошового забезпечення що й попередньому протоколі: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років, премія, всього 13320,20грн, основний розмір пенсії 56% грошового забезпечення 7462,56грн.
В квітні 2024 року позивач звернувся до відповідача з заявою до якої додав довідку військової частини НОМЕР_2 №74 від 14.11.2022р. про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії) за останні 24 календарних місяці служби перед місяцем звільнення та копію грошового атестату №545 від 14.11.2022р. для перерахунку та виплату його пенсії виходячи із розміру грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення визначених у довідці в/ч НОМЕР_1 .
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, єдину систему соціального та правового захисту, гарантування військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни врегульовано Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-ХІІ від 20.12.1991р. (далі Закон України №2011).
Згідно до абз.1 ч.1 ст.9 Закону України №2011 держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Відповідно до ч.ч.2,3 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служб військовослужбовця.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Статтею 43 Закону України № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.
Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб (далі Постанова №393).
У відповідності до абзаців 1-3 пункту 7 Постанови № 393 (у редакції, чинній на час звернення позивача до відповідача із заявою про перерахунок пенсії) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 12011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: - відповідних окладів за посадою (для поліцейських, відряджених до органів державної влади, установ та організацій із залишенням на службі в Національній поліції, які отримували при цьому грошове забезпечення та звільнені із служби безпосередньо з посад у таких органах, установах та організаціях, - відповідних окладів, установлених за рівнозначними (аналогічними) посадами в Національній поліції), військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту - щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; - щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (в редакції, що діяла до 01.03.2018 р.) від 07.11.2007 №1294 грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 №161 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №889» (в редакції, що діяла до 01.03.2018 року) для військовослужбовців, зокрема, Збройних Сил України (крім тих, що зазначені у підпункті 1 пункту 1 цієї постанови, та військовослужбовців строкової військової служби) був запроваджений новий вид забезпечення -щомісячна додаткова грошова винагорода у таких розмірах: з 1 квітня 2013 року - у розмірі, що не перевищує 20 % місячного грошового забезпечення, з 1 вересня 2013 року - у розмірі, що не перевищує 40 % місячного грошового забезпечення; з 1 січня 2014 року - у розмірі, що не перевищує 60 % місячного грошового забезпечення; з 1 квітня 2014 року - у розмір, що не перевищує 80 % місячного грошового забезпечення; з 1 липня 2014 року - у розмірі що не перевищує місячне грошове забезпечення.
Тобто щомісячна додаткова грошова винагорода була встановлена рішенням Уряду України, виплачувалася позивачу щомісяця до дня виключення його із списків особового складу частини, тобто мала постійний (систематичний) характер.
Також, у даній справі слід враховувати, що питання складу грошового забезпечення військовослужбовців було предметом розгляду Великої Палати Верховного Суду у справі №522/2738/17.
Велика Палата Верховного Суду приймаючи у подібних правовідносинах постанову від 06.02.2019 року у справі №522/2738/17 прийшла до висновку, що при обчисленні пенсії на підставі ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення, як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць. Крім того, факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статтею 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який є вичерпним.
Відповідно до особистих карток про грошове забезпечення ОСОБА_1 за 2015, 2016 роки щомісячна додаткова грошова винагорода в розмірі 60% грошового забезпечення, передбачена постановою Кабінету Міністрів України № 889 від 22.09.2010 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій», надбавки за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя 15%, надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби 100%, премія нараховувались і виплачувались позивачу щомісячно .
Враховуючи, що додаткова грошова винагорода, надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя, премія які отримував позивач, мали систематичний, щомісячний характер, цей вид виплати належать до додаткових видів грошового забезпечення, яка відповідно до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» підлягає врахуванню під час обчислення пенсії, а відповідачем безпідставно було не включено у складі грошового забезпечення військовослужбовця при розрахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 .
Аналогічна правова позицію викладена у постановах Верховного суду зокрема, від 06 березня 2019 року у справі № 522/11262/16-а, від 13 березня 2019 року у справі №758/12628/16-а, від 19 березня 2019р. у справі № 727/5754/16-а та у справі № 727/5754/16-а, від 25 листопада 2022 року по справі № 1740/2503/18.
Також щодо додаткової грошової винагороди встановленою постановою КМУ №889 від 22.09.2010р. Велика палата Верховного суду по справі № 825/997/17 від 10.11.2021 року зробила правовий висновок, що щомісячна додаткова грошова винагорода відповідає ознакам щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, оскільки є щомісячною та має постійний характер.
Та як вже встановлено судом вказана винагорода виплачувалась позивачу перед звільнення щомісяця протягом січень-березень 2016р.(а.с.45), так само виплачувалась щомісячно надбавка за особливі умови служби, а тому суд вважає що вони повинні враховуватися при розрахунку пенсії.
Згідно довідки військової частини НОМЕР_1 №74 від 14.11.2022р. про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за 24 місяці підряд перед місяцем звільнення позивача він отримував: щомісячну додаткову грошову винагороду, надбавку за кваліфікацію, надбавку за службу в умовах режимних обмежень, надбавку за особливі умови служби, надбавку за виконання особливо важливих завдань, премію. Та усього середня сума надбавок нарахованих позивачу за 24 місяці перед звільненням становить 3977,37грн.(а.с.45).
Проте під час перерахунку пенсії позивача на підставі рішення суду по справі №420/ 6927/23 відповідачем враховано тільки наступні складові грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 40% та премія 66%(а.с.53).
Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють відповідний орган Пенсійного фонду України.
Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 р. у справі №553/3619/16-а.
При цьому перерахунок може бути здійснено після надходження до органу Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій військовослужбовців.
Зважаючи на те, що позивач має право на перерахунок пенсії у зв'язку з отриманням довідки про розмір грошового забезпечення щодо надбавок, суд дійшов висновку, що Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області після одержання від позивача довідки №74 від 14.11.2022р. про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за остання 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» зобов'язане перерахувати пенсію позивачу, починаючи з 24.02.2022 року.
Таким чином суд вважає, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, які виразились у відмові листом № 10128 -7270/Т-02/8-1500/24 від 01.04.2024 року у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України № 74 від 14.11.2022 р. про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за остання 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення є протиправними.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, щодо необхідності зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 24.02.2022 року на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України № № 74 від 14.11.2022 р. про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за остання 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) і премії та виплату з урахуванням вже виплачених сум.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "РуїсТоріха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.
Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст.242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Приймаючи до уваги те, що позивача звільнено від сплати судового збору, а відповідачем судові витрати не понесені, суд вирішує розподіл судових витрат у справі не здійснювати.
Керуючись вимогами ст.ст.2,6-11,241-246,КАС України, суд-
ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку і виплаті пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за особливі умови служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, надбавку за кваліфікацію, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової премії, згідно довідки військової частини НОМЕР_1 від 14.11.2022 №74.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 призначеної пенсії з 24.02.2022, з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за особливі умови служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, надбавку за кваліфікацію, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової премії, згідно довідки військової частини НОМЕР_1 від 14.11.2022 №74 з урахуванням раніше виплачених сум.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст.293,295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) рнокпп НОМЕР_3 .
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна 83) кодЄДРПОУ 20987385.
Суддя Іванов Е.А.